Популярність дизельних двигунів цілком зрозуміла: вони надійні і вкрай стійкі в роботі, невибагливі і економічні. Однак вони не позбавлені й недоліків, які суттєво стримують сферу їх застосування, і один з них – утруднений запуск в холодну пору року.

Чому дизель погано заводиться взимку?

Причин ускладненого запуску дизельного двигуна в холодну пору відомо чимало. Для запуску дизеля потрібно потужний акумулятор, а реальна ємність АКБ на холоді знижується, і батарея вже не може вранці забезпечити достатню величину пускового струму. Щоб цього не сталося, на ніч акумулятор краще знімати з машини і заносити його в тепле приміщення.

Знизилася ємність акумулятора може причиною, через яку дизельний двигун не заводиться

Якщо ж такої можливості немає, або намагання не принесли належного результату, то можна використовувати друге транспортний засіб, з’єднавши клеми його АКБ з клемами свого акумулятора. Додатково батарею можна прогріти, ненадовго включивши фари.

Допомогти з запуском може прогрівання свічок розжарювання. Для цього потрібно два або три рази включити запалювання приблизно на десять секунд.

Дизельне паливо і зима

І все ж найпоширеніша причина, по якій дизельні двигуни ямз (і інших виробників) погано запускаються взимку, криється в особливостях дизельного палива, яке при низьких температурах густіє. В солярці випадають неприємні пластівці, забивають впускний тракт.

По-перше, взимку потрібно використовувати тільки спеціальний «зимовий» паливо, що має меншу густину. У багатьох випадках, якщо на вулиці або в гаражі не надто холодно, цього буває достатньо. Але краще для запобігання желювання дизельного палива використовувати спеціальні присадки або ефір. Найкраща присадка – Hi-Gear Супер Анти-Гель. Її потрібно залити полкрышечки в бак перед заправкою (струмінь з пістолета все добре перемішати), або заздалегідь приготувати суміш, яку можна залити в бак у будь-який час. А ось застосування антифризных рідин небажано – дуже вже це витратний спосіб.

Як відігріти двигун у мороз

Найпростіше викликати евакуатор і відвезти авто в теплий гараж. Але, хоча це і самий надійний і безболісний спосіб, підходить він далеко не завжди. По-перше, не завжди є така можливість, а по-друге, відігрівання машини природним чином вимагає часу.

Якщо двигун не заводиться, краще всього відігріти машину в опалювальному гаражі

Можна використовувати окріп або паяльну лампу для відігрівання, але цей спосіб, хоча і може принести швидкий результат, є не зовсім безпечним. Потрібно дотримуватися граничну акуратність щоб уникнути нещасних випадків.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua найкращим способом для приведення в бойову готовність замерзлого двигуна є використання систем передпускового прогріву.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: