Страховий ринок в Росії – один з найбільш динамічно розвиваються у сфері фінансових послуг. Найпопулярніші на сьогодні види страхування – автомобільні, тобто ОСАЦВ і КАСКО.

На другому місці за популярністю стоїть страхування квартири. Адже останнім часом банки часто видають іпотечні кредити на покупку нерухомості, але за умови страхування цієї самої нерухомості.

Пріоритети майнових цінностей у людей зазвичай мають наступний вигляд: квартира, дача, машина, меблі і все інше. І якщо зі страхуванням автомобіля, дачі і квартири все традиційно просто, то страхування майна у вузькому сенсі ще не цілком звично російським громадянам. І сьогодні страховики пропонують дуже цікаві варіанти страхування.

Найвідоміші страхові компанії

Застрахувати домашнє майно можна в декількох варіантах страхових ризиків. Наприклад, можна застрахувати все майно в квартирі за описом, від усіх видів ризиків, таких як пожежа, крадіжка, псування майна від дій третіх осіб і стихійних лих. Але тоді за страховку доведеться заплатити не малу суму грошей. А можна вибрати один або декілька найбільш ймовірних ризиків і застрахуватися від них. Варто відзначити, що страховики пропонують і вельми оригінальні різновиди страхування, такі як, наприклад, «псування одягу від молі». Таке унікальне страхування необхідно лише у випадках з дійсно унікальними речами, які представляють собою художню чи історичну цінність.

Якщо мова йде про страхування звичайних речей домашнього вжитку, то в деяких випадках навіть не обов’язково запрошувати страхового агента додому і робити докладний опис майна. Все визначається заявленою вартістю, видом ризиками розмірами страхової премії. Так, наприклад, застрахувати домашнє майно від пожежі можна в офісі страхової компанії, якщо умови та сума договору не виходять за рамки стандартів, встановлених правилами страхування.

Якщо ж мова йде про страхування цінних, рідкісних або дорогих предметів, наприклад, антикваріат, твори мистецтва, культурні та історичні цінності, то огляд обов’язковий. Крім огляду та опису, для майнового страхування може знадобитися також експертна оцінка предметів. На суд експертів можуть бути поставлені питання про реальну вартість і достовірності застрахованих предметів.

Що можна застрахувати з майна?

Повне майнове страхування від усіх видів ризику можливо далеко не завжди. Наприклад, якщо дорога меблі розташовується в аварійній будівлі або аналогічних умовах, то страхова компанія має повне право відмовити в укладенні договору страхування на значну суму.

Є можливість застрахувати майно на тривалий термін (рік і більше) і на короткочасний період (місяць або кілька місяців). Страхування на один місяць обійдеться в 20% від вартості річного поліса. Тобто, чим довше страховий період, тим вигідніші умови. Підсумкова вартість страховки визначається на підставі аналізу статистичних даних, які страхові аналітики збирають і ретельно досліджують.

До того ж варто ретельно підійти до вибору страхової компанії. Варто почитати відгуки клієнтів, які вже скористалися послугами і у них стався страховий випадок — наскільки швидко і оперативно компанія змогла відшкодувати збитки та компенсувати страховку, в якому обсязі. Буває, що страхові компанії свідомо затягують терміни виплати або навмисно занижують розмір компенсацій. Звернення в суд може врятувати ситуацію, але вам доведеться витратити якийсь час.

Редакція bestfacts.com.ua радить вибирати перевірені страхові компанії і бажає, що б вам не довелося вдаватися до їхніх послуг.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: