На сьогоднішній день на Землі існує близько 3,5 тисяч видів змій, четверта частина з яких – отруйні

Таким чином, кожна людина протягом життя при зустрічі з живим в одному з чотирьох випадків ризикує потрапити на не дуже «доброзичливий» примірник.

Змії особливо небезпечні в шлюбний період

Усі змії – хижаки, але найбільшу загрозу становлять ті, які вражають свою жертву отрутою за допомогою спеціальних ядопроводящих зубів. Як правило, за розміром — це маленька змія, має непримітну забарвлення й характерні великі, злегка загнуті всередину передні ікла.

Реакція людського організму на зміїний отрута може бути двох видів:

•наступ паралічу, що закінчується смертю;

•судинний спазм, набряк тканин і внутрішніх органів людини.

Коли змії бувають найбільш небезпечні

Зазвичай плазуни не нападають першими і наносять укус лише тоді, коли їх спеціально або з необережності турбують. Більш агресивними вони стають у результаті наполегливого переслідування, в сильну спеку, в шлюбний період і під час розмноження (червень – початок липня).

Змії нападають в крайньому випадку

Основні правила захисту від змій

Щоб зайвий раз не наражати себе на небезпеку, досить дотримувати декілька простих правил:

— вирушаючи в похід, навіть у спеку слід вибирати щільну, максимально закритий одяг (особливо – штани, шкарпетки, взуття), а відкриті ділянки тіла бажано натерти відлякує змій травою під назвою буквиця;

Чи варто боятися змій? — перед тим, як лягати спати, потрібно уважно оглядати всі закутки дачного будиночка (або намети);

— у нічний час змій приваблює світло, з цієї причини всі його джерела необхідно ретельно маскувати;

Змії добре плавають

— перш, ніж одягатися вранці, необхідно ретельно перетрушувати весь одяг, так як плазуни люблять заповзати в пахнуть людиною речі і скручуватися там калачиком;

— якщо доводиться ночувати в наметі, то її краю по всьому периметру краще присипати землею, або густо докласти камінням, щоб тварина не змогла пролізти всередину.

Способи позбавлення від змій на присадибній ділянці

Якщо на вашій ділянці давно не було генерального прибирання, і встигли з’явитися несусвітні зарості – ви ризикуєте отримати неприємних плазунів сусідів. Змії, як правило, облюбовують на дачах занедбані бочки, купи будівельного сміття, високу траву, чагарники. Загалом, всі ті місця, де можна сховатися від палючого сонця, хижаків і від цікавих очей. Тому перше, що необхідно зробити, щоб позбутися від цих повзучих гадів, — це очистити ділянку від сміття, коротко постригти траву і зробити садові доріжки, якими можна гуляти, не боячись наступити на зачаїлося змію.

Як вести себе при зустрічі з гадюкою Також можна завести своєрідного мисливця – їжака або кішку, які відмінно ловлять плазунів. Добре відлякує повзучих гадів запах гербіциду, яким можна полити територію навколо входу в будинок.

Якщо ж з’явилися підозри, що змія на дачі – це не випадковий гість і де-то в глибині ділянки може перебувати зміїне гніздо, краще викликати фахівців, які професійно займаються виловом отруйних плазунів.

Перелік ліків на випадок зміїного укусу

Будь-яка отруйна змія несе серйозну небезпеку для людського здоров’я. Тому, якщо на вашій присадибній ділянці хоч раз були помічені ці малоприємні тварини, не полінуйтеся запастися деякими ліками на випадок укусу. Серед них обов’язково повинні бути такі:

— жарознижуючі препарати;

— серцево-судинні ліки;

— антигістамінні і протизапальні засоби;

— антибіотики широкого спектра дії;

— знеболюючі ампули;

— таблетки, що підвищують артеріальний тиск.

Це нешкідливий вужик

Цей перелік медпрепаратів не завадить взяти з собою, якщо планується поїздка за кордон у жаркі екзотичні країни, де водиться багато різноманітних змій.

Що робити у випадку зміїного укусу

Якщо все ж ви або ваші близькі зазнали нападу отруйної змії, потрібно діяти наступним чином:

— обмежити активні рухи, щоб уповільнити поширення отруйних речовин з організму;

Що робити, якщо вас вкусила змія — зберігати максимально можливе спокій, так як посилене серцебиття викликає прискорений кровотік, і отрута розноситься швидше;

— промити рану з милом і накласти тугу здавлюючу пов’язку вище місця укусу;

— давати хворому багато пити.

Для деяких птахів змія - великий черв'як

Категорично забороняється припікати, розрізати або перетягувати місце укусу, оскільки це може призвести до розвитку гангрени. Не можна відсмоктувати отруту з рани, як це часто показують у фільмах, якщо не впевнені на 100%, що у вас в роті немає мікротріщинок, дірочок від карієсу і інших пошкоджень, через які отруйні речовини зможуть проникнути у ваш організм. Протипоказаний прийом спиртних напоїв.

Олена Малишева. Перша допомога при укусі змії Редакція bestfacts.com.ua вважає, що якщо дотримуватися всі описані вище правила та заходи безпеки, можна досить безпечно співіснувати навіть поруч з отруйними зміями.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: