Маленький непоказний кліщ кусає непомітно, а наслідки контакту часто плачевні.

Ці комахи переносять інфекції (кліщовий енцефаліт, бореліоз), страшні своїми наслідками: паралічем, глухотою і навіть летальним результатом.

Кліщ кусає не відразу. Якийсь час він вибирає місце

Коли кліщі найбільш небезпечні

Не небезпечні паразити тільки взимку. Особливий пік активності припадає на травень − червень. «Сезон кліщів» − час, коли:

•кровоссальні паразити активуються;

•їх кількість досягла сезонного піку;

•інтенсивно шукають корм в період розмноження;

•ймовірність укусу максимальна.

Як дізнатися, що вас вкусив кліщ

Виявити паразита на тілі нелегко, іноді людина не здогадується про укусі. Після прогулянки на природі ретельно огляньте тіло на виявлення впився комахи. Нещодавно який присмоктався кліщ виглядає як родимка з лапками, напившаяся крові особина схожа на папілому.

Це мігруюча кільцеподібна еритема - один із симптомів бореліозу

Симптоми потрапляння отрути в організм кліща:

•почервоніння, з часом пляма збільшується;

•підвищення температури, пітливість;

•м’язові і головні болі;

•боязнь світла;

•дратівливість.

Основні правила

1. Зони ризику. Кліщі зустрічаються в густих травах, чагарниках, листяних лісах, місцях, де влітку так хочеться захиститися від спеки. Вичікують, при зіткненні жертви з гілочкою (травичкою) чіпляються за одяг, знаходять м’яке місце на тілі, вгризаються в шкіру. У місті скупчуються в зонах вигулу домашніх тварин, але на відкритій природі ризик нападу вище.

Так виглядає ситий кліщ

2. Засоби захисту:

•Акарицидні препарати (обробляється одяг) надають нервнопаралітичну дію на комах: кінцівки кліща паралізуються, він відпадає.

•Репеллентные кошти відлякують паразитів запахом. Наносяться на шкіру, відносно безпечні для людини.

•Інсектицидно-репеллентные препарати. З їх допомогою можна досить ефективно захистити себе від укусу, завдаючи складу на одяг.

Одяг може захистити від кліщів

3. Одяг. Вибирайте спеціальні або однотонні моделі, шкарпетки — з щільною гумкою, штани заправте в чоботи, а верхню частину одягу – штани. Рукави і воріт повинні щільно прилягати до тіла. На голову слід надягти капюшон або косинку і заправляти під них волосся.

4. Вакцинація. Щеплення від енцефаліту – відмінний спосіб убезпечитися, зміцнити здоров’я. Робити найкраще в жовтні – листопаді, за півроку до сезону кліщовий активності.

Вакцинація від кліщів проводиться в кілька етапів

Рекомендується всім, особливо людям:

•чия основна діяльність проходить на природі;

•які проживають в районах з підвищеною вологістю і з великими лісовими площами;

•часто бувають в лісі − рибалкам, мисливцям, грибникам.

На сьогоднішній день вакцинація — найефективніший спосіб захисту від кліщового енцефаліту.

Як захистити дитину від кліщів

Не дозволяйте дітям в пік кліщовий активності сидіти, лежати в траві. Проведіть вакцинацію, подбайте про закритому одязі перед вилазкою на природу. Оглядайте малюка на прогулянці кожні півгодини. Повернувшись додому, ретельно перевірте одяг. Відправляючи дитину подорожувати самостійно, покладіть в рюкзак засіб, лякливо кліщів. Не розпорошуйте аерозоль-репелент на долоньки, щоб хімікат не потрапив в рот дитині.

Не дозволяйте дитині бігати по високій траві

Як захистити собаку від кліщів

Укус кліща і собаці загрожує страшною інфекцією. Гірше того: кліщ з вовни тварини потрапляє в будинок, а потім може перебратися на людину. Знижують ризик захисні комбінезони з гладкої тканини, з якої паразит не вскарабкается. Собак вакцинують, обробляють спреями і краплями в холку, надягають спеціальні нашийники, застосовують антипаразитарні шампуні.

Собаку захистить від кліщів нашийник і одяг

Як діяти, якщо вкусив кліщ

1.Акуратно видаліть паразита. Після цього комаха поміщають в баночку і відвозять для експертизи в найближчу санепідемстанцію. Запам’ятайте дату і місце укусу.

Видалення кліща без шкоди здоров’ю 2.Якщо ви ніколи не отримували кліщів, зверніться за допомогою до лікарів.

3.Наведіть довідки про епідеміологічну обстановку в регіоні.

Як правильно витягнути кліща 4.Заспокойте свербіж і зніміть почервоніння, скориставшись льодом та антигістамінними препаратами.

5.Звернутися до лікаря при появі симптомів потрапляння отрути.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам здоров’я і сподівається, що вам не доведеться рятуватися від небезпечних комах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: