Помідори — ніжний овоч, схильний до різного роду захворювань, які здатні нанести значної шкоди врожаю.

Скоротити поширення хвороб допоможе знайомство з методами профілактики, факторами поширення і способами боротьби з хворобами рослин.

Поширене захворювання помідорів - фітофтороз

Розглянемо найбільш часто зустрічаються з них:

— Фітофтороз — поширене і небезпечне захворювання. Характеризується появою бурих плям на листках, потім вони жовтіють, засихають. Після уражаються зелені плоди томатів. Зовні і всередині утворюються тверді коричневі плями. Помідори при цьому не дозрівають, а чорніють і загнивають. Для захисту від фітофторозу треба після висадки розсади в теплицю обприскати її бордоською рідиною або ж хлорокисью міді. При необхідності повторити через 2 тижні.

Як захистити томати від фітофторозу. Сайт «Садовий світ» — Сіра гниль — грибкове захворювання. Виникає в холодну і дощову погоду. Воно вражає листя, стебла, плоди і суцвіття. Проявляється у вигляді бурих плям із сірим нальотом. Для врятування врожаю треба обірвати 2-3 нижні листки рослини, збільшивши циркуляцію повітря в його нижньому ярусі. Найчастіше симптоми зникають, коли поліпшується погода.

Сіра гниль часто вражає помідори і полуницю

— Чорна ніжка вражає розсаду. Стебло тоншає в нижній частині, темніє і надломлюється. Потім рослина в’яне. З’являється хвороба при густій посадці, надмірної вологості ґрунту, при недостатньому провітрювання або у разі посіву в грунт без пропарювання. При ознаках хвороби грунт проморожувати або пропарюють. Щоб вона не перезволожувався, посипають зверху прожареним і охолодженим піском або ж припудрюють сумішшю попелу й піску. Вогнища хвороби поливають марганцівкою або обробляють розчином бордоської рідини.

Провітрювання допоможе уникнути чорної ніжки

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам також ознайомитися зі статтею про вирощуванні перців.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: