Щоб виростити урожай перців, буде потрібно добре попрацювати: виростити розсаду, вчасно висадити її в теплицю, пестити і леліяти рослини, сапаючи, поливаючи і підгодовуючи.

Проте всі праці можуть пропасти даром, якщо не захистити врожай від шкідників і хвороб.

Як захистити перці від хвороб?

Чорна ніжка. Для профілактики регулярно оглядайте рослину. Якщо з’явилися перші ознаки, допоможе обприскування слабким розчином перманганату калію. Взрыхлите грунт біля підніжжя перців. Якщо хвороба наздогнала в домашніх умовах, зробіть розчин харчової соди (з розрахунку 1 ч. л. на 1 ст. води).

Чорна ніжка на перцях і томатах

Фітофтороз – бура гнилизна на плодах, ще одна напасть перців. Обмежте їх сусідство з картоплею, а також збільште дозу калійних добрив. Позитивно вплине на боротьбу з хворобою обприскування препаратами, що містять мідь.

Бура гнилизна часто вражає перці

Чорна бактеріальна плямистість. Боротися з нею непросто: потрібно обприскувати рослини 1% бордоською рідиною, попередньо обробляти насіння перманганатом калію, а також висаджувати перці на попереднє місце через не менш 3 років.

Профілактикою чорної бактеріальної плямистості є сівозміна

Як захистити перці від шкідників?

З попелиць можна боротися по-різному:

— використовуючи хімікати;

— запросивши на ділянку птахів і комах, які обожнюють тлю (горобці, синиці, мухи-журчалки);

— можна тиснути шкідників вручну або змити сильним напором води.

Тлю можна змити сильним напором води

З павутинним кліщем пальцями не впораєшся. Тут потрібно підійти системно: дезінфікувати теплицю хлорним вапном, а також обприскувати рослини спеціальними хімічними засобами і біопрепаратами.

З медведкою боротися важко – треба підходити в комплексі, інакше її повернення не змусить чекати. Ловчі ями, гнойові пастки, отруєні приманки – все це можна пускати в хід. Хімічних засобів проти капустянки теж предостатньо. Відлякати її від перців допоможе гнила риба, запах гасу.

Як просто боротися з медведкою Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам також ознайомитися з матеріалом про те, як боротися з дротяником.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: