Для запобігання підвищеної вологості будинок повинен мати хорошу гідроізоляцію. Найважливішим елементом, який забезпечує гідроізоляцію будинку, є дах.

Яка повинна бути дах?

При проектуванні даху будинку спочатку визначають тип даху. Дахи бувають односкатні, двоскатні і іншої форми.

Найчастіше для заміських будинків використовуються двоскатні дахи. Ухил таких дахів вибирається виходячи з вимоги того, щоб дощова вода швидко стікала з даху, а сніг не наметав на даху великі кучугури. Ухил даху залежить також і від матеріалу, яким покривається дах. Наприклад, при покритті матеріалами з бітуму рекомендується ухил від 8 до 18, а при покритті металочерепицею – від 14 до 60 градусів.

Варіант складною даху для будинку

Форму даху може визначати, чи ви хочете робити облаштований горище чи мансарду, використовуючи по повній простір будинку.

Як уберегти дах від протікання?

Протікання даху можуть виникнути через неправильне монтажу даху і використання неякісних матеріалів. Слід за цим пильно стежити і приділити увагу багатьох дрібниць при монтажі.

При неправильній укладанні теплоізоляції на внутрішній поверхні покрівлі може з’явитися конденсат. Для запобігання цього необхідно між покрівлею і теплоізоляцією залишати простір для вентиляції.

При виборі покрівельного матеріалу треба враховувати його властивості. Наприклад, те, що шифер крихкий, ондулін розшаровується під дією води, а при монтажі м’якої черепиці потрібна суцільна обрешітка.

При монтажі покрівлі також потрібні певні навички і знання. Наприклад, при монтажі металочерепиці можна використовувати болгарку, так як летять при її роботі іскри можуть пошкодити захисний шар матеріалу і погіршити його антикорозійний захист.

У разі утворення у покрівлі отворів або тріщин для їх закладення і запобігання протікання використовується спеціальна мастика.

Елементи водостічної системи

Важливою частиною захисту будинку від впливу вологи є водостічна система. Вона призначена для забезпечення стоку з даху дощової і талої води.

Основними елементами водостічної системи є жолоба, стічні труби, лійки, коліна для з’єднання секцій труб, а також крюки для кріплення.

Установка ринви самостійно

На ринку є водостічні системи, виконані із сталі, пластмаси, міді і навіть зі сплаву титану. Деякі вироби навіть виглядають як твори мистецтва, ними можна прикрасити будинок зовні, подумавши про естетичну сторону питання.

Перш ніж купити водостічні системи , треба зробити розрахунок оптимальних розмірів елементів цих систем. Ці розміри залежать від розмірів даху і кількості води, яка з неї стікає. Якщо ви не володієте достатніми навичками, то завжди можна скористатися послугами фахівців, які зможуть розрахувати необхідну кількість на ваш будинок.

Будь-яку з водостічних систем можна встановити самому. Як правило монтаж досить простий, і завжди можна прочитати інструкцію.

Редакція bestfacts.com.ua бажає своїм передплатникам світлого неба над головою і міцну дах в непогожу погоду.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: