Як будь-дорогий продукт, устриці не є щоденною гастрономічним задоволенням. Однак шанувальників страви досить. Щорічно на планеті з’їдається в середньому 770 тисяч тонн делікатесних молюсків. Тим цікавіше дізнатися, як же потрібно їх правильно їсти.

Устриці - страва для гурманів

Як правильно вибирати устриць

Спочатку давайте спробуємо розібратися які устриці потрібно придбати, що згодом насолоджуватися смаком. Вважається, що розпізнати якісних молюсків не складніше, ніж вибрати чорну ікру. Вирушаючи за делікатесом, зверніть увагу на:

— Зовнішній вигляд раковини. Щільно зімкнуті стулки говорять про те, що устриця жива, прочинені «дверцята» — про те, що брати її не варто . Тяжкість закритій раковини — ще один показник свіжості змісту.

Раковини свіжих устриць щільно зімкнуті

— Чутливість устриці. Після відкриття стулки слід злегка зачепити вії м’якою мантії молюска. Якщо вони здригнуться, можна вважати, що продукт гідний вашої уваги. Занадто млява або, навпаки, надмірно рухлива маса показує відхилення від норми.

У ресторанах часто подають устриць відкритими

— Вид молюска. Всі устриці поділяються на природні та штучно вирощені у морській воді. Вони відрізняються розміром, смаком, кольором, запахом, але, без сумніву, гарні всі. Найбільш популярними сортами є: «Белон», «Сахалінські», «Фін де клер», «Крез», «4 сезони». В раковинах, які виросли в природних умовах, може зустрічатися перли.

Так вирощують устриць

Номер. За розміром устриць ділять за номерами. 5 – найменші (близько 45 грам), 1 — найбільші (можуть бути до 150 грам). Найпопулярніші розміри – 2 і 3.

Найбільшу устрицю знайшли в Японії. Її розмір 35 см

Сезон. Устриці розмножуються з квітня по серпень. Це не найкращий час для покупки делікатесу. Він може гірчити.

Як відкрити устрицю

Відкрити устрицю не складніше, ніж звичайну консервну банку, щоправда, знаючи як це робити:

— Оберніть устрицю кухонним рушником, щоб уникнути порізів рук.

— Вставити кінчик гострого ножа між стулками і трохи поверніть ніж до клацання.

— Введіть ніж глибше, притискаючи його до верхньої кришки раковини, щоб уникнути пошкодження молюска.

— Проведіть ножем по всій довжині раковини, щоб перерізати мускул, котрі чинить опір відкриття стулок .

— Знімаючи верхню кришку, тримайте раковину горизонтально, щоб сік не вилився назовні.

— Акуратним рухом ножа подрежьте нижній м’яз, що кріпиться під устрицею.

Як відкривати устриці, відео майстер-клас

Чим краще відкривати устрицю

Для цих цілей підійде звичайний кухонний ніж невеликого розміру. У деяких країнах використовують спеціальні пристосування з коротким лезом, забезпечені захистом для рук. Краї черепашок настільки гострі, що можуть легко порізати шкіру.

Для устриць є спеціальні ножі

Устриці й етикет

Устриці – їжа аристократів. Їх цілком можуть подати на прийомі самого високого рівня, тому немає нічого дивного в тому, що склалися певні традиції, пов’язані з цією стравою.

Устриці подають в кількості шести кратному

Як подають устриць

— Устриць прийнято подавати на блюді, викладеному шматочками льоду, числом кратним шести (дюжина, півдюжини).

— Для зручності клієнтів у дорогих ресторанах перед подачею раковини розкривають.

До устриць подають спеціальну вилку

— Для устриць подають ніж і маленькі вилки.

— Устриць висмоктують із черепашки, але це потрібно робити максимально тихо.

З чим подають устриць

Неможливо уявити собі свіжих устриць без лимона, яким традиційно сервірують блюдо. У деяких країнах подають гранатовий сік, скибочки лайма, соус Табаско, скибочки свіжого хліба з маслом. Устриць зазвичай не солять. Класичним напоєм до страви є біле або рожеве вино. Французи люблять делікатес з шампанським. Голландці вважають за краще поглинати устриць запросто, зі світлим пивом.

Французи воліють є устриць з шампанським

Що приготувати з устриць

Дієтичний продукт, буквально нашпигований амінокислотами, також містить селен і цинк, які беруть участь у підтримці лібідо. На вигляд блискуче м’ясо молюсків здається жирним, але це ілюзія. Воно насичене глюкозою і містить 60 калорій на 100 грам продукту. Таким чином, з устрицями можна без шкоди для здоров’я схуднути, вживаючи їх у поєднанні з іншими продуктами.

Устриці в чарках по-японськи Якщо ви морально не готові їсти сирих устриць, їх можна запекти з соусом бешамель, грибами, часником, сиром, помідорами, цибулею, селерою. Проте тривала термообробка знижує корисні властивості. Тому рекомендуємо наступний рецепт.

Візьміть скибочки бекону і загорніть в них м’ясо устриць, вынутое з раковин. Проткніть рулетики дерев’яними шпажками горизонтально і обсмажте з двох сторін на сковороді або грилі протягом 2-х хвилин. Закуску можна ефектно розмістити на гарячих міні-тости з білого хліба.

Устриці в беконі - незвичайна подача делікатесу

Устриці — один з найбільш корисних делікатесів, проте існує досить велика кількість страв, які небезпечні для людини. Редакція bestfacts.com.ua запрошує вас познайомитися з їжею, заради якої люди готові ризикнути здоров’ям, а іноді й життям.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: