Східна кухня все глибше і міцніше входить в наше життя. Особливо популярними стали у нас японські суші. У тих, хто лише нещодавно вирішив стати шанувальником японської кухні, на початковому етапі може виникнути складнощі з тим, як саме слід їсти суші.

У цій статті ми б хотіли розповісти вам про те, як правильно їсти японські суші. А також ви дізнаєтеся, як слід при цьому вірно тримати японські палички. Крім того, ви прочитаєте про особливості японського етикету і зможете проявити свої знання під час дружньої або романтичної зустрічі в східному ресторані.

Як правильно їсти суші?

Суші, як відомо, подаються невеликими порціями, тому їх потрібно обов’язково цілком, не ділячи на дрібні частини. На жаль, багато, вперше пробуючи суші, норовлять саме поділити їх, чому загальний вигляд страви стає менш акуратним і представницьким.

Суші краще вмочати в соєвий соус

Власне, особливої черговості в тому, як їсти суші, не існує. Однак негласним правилом вважається те, що починати необхідно з суші, загорнутих у водорості норі. Справа в тому, що ці водорості дуже швидко вступають в контакт з рисом, і суші можуть втратити свій смак.

Для початку слід покласти суші набік. Потім китайськими паличками злегка підняти. Тримаючи суші паличками за верхній шар і рис, вмочити їх у соєвий соус. Для того, щоб суші вийшли більш соковитими, їх можна потримати в соусі 3-5 секунд.

Потім покласти суші цілком в рот так, щоб верхня частина суші виявилася прямо на мові, і прожуйте. Все досить просто.

Як правильно їсти суші — урок від японського шеф-кухаря Для посилення смаку або гостроти в соєвий соус або на самі суші додають васабі (японський хрін). В залежності від любові до гострого і гостроти даного соусу розчиніть потрібну кількість у соєвому соусі, а потім умочіть в ньому суші.

Імбир, який так само подається з суші, служити для того, щоб освіжити рот перед зміною «страв», щоб відчути смак різних суші.

Як їсти паличками?

Оскільки суші необхідно їсти за допомогою спеціальних паличок (хасі, хаши), вам необхідно буде навчитися правильно тримати ці самі палички і правильно ними користуватися.

Суші їдять паличками

У першу чергу потрібно взяти одну паличку і тримати її на відстані третини від її верхнього закінчення. Як правило, у паличок один кінець тонкий, а інший – потовщений. За «верх» слід приймати товстий кінець палички. Паличку необхідно зафіксувати між вказівним і великим пальцями. Тримати її потрібно великим і безіменним пальцями. При цьому вказівний, великий і середній палець повинні утворити кільце.

Другу, верхню паличку, слід тримати паралельно нижній на невеликій відстані, близько півтора сантиметрів. Тримати її потрібно приблизно так, як ви тримаєте під час письма олівець.

Як користуватися паличками? Під час їжі повинна рухатися тільки верхня паличка. За допомогою згинання вказівного пальця палички слід зводити і брати ними суші.

Як їсти суші: правила етикету

Схід і Японія – зокрема, відомі своєю мудрістю і філософією. В Японії дуже велике значення надається етикету і церемонії прийому їжі. Якщо ви бажаєте долучитися до них, слід знати деякі правила етикету.

У справжніх японців не прийнято передавати один одному суші або іншу страву паличками. Це нагадує їм про прощальному ритуалі. Тому в даному випадку просто передають все блюдо.

Як правильно їсти суші в картинках

Також не прийнято розмахувати паличками під час розмови. Така жестикуляція – ознака поганого тону. Погодьтеся, подібне є і в європейському етикет: вважається негожим махати виделкою або ножем.

Не варто застосовувати палички для вибору шматочка на загальному блюді. Краще вибрати його заздалегідь поглядом, а потім просто взяти з загальної тарілки. До речі, для цього зазвичай подаються окремі сервірувальні палички. З їх допомогою і слід брати з загального блюда на своє необхідний шматочок. Проте варто пам’ятати, що, згідно з етикетом, роблять це зазвичай зворотним кінцем паличок.

Згідно японським традиціям, чоловікам дозволяється їсти суші руками. Зате жінки обов’язково повинні користуватися спеціальними паличками для суші.

У сучасних ресторанах східної кухні клієнтам можуть подати такі звичні нам вилки і ложки: офіціант зазвичай запитує, якими приладами вам звичніше є. Однак, якщо ви хочете зберегти традицію, слід користуватися паличками.

Як цікаво з’їсти суші? За японськими традиціями, перед подачею суші належить приносити гостям вологий рушник. Воно називається ошиборі. Це робиться, по-перше, для того, щоб очистити перед їжею руки, а по-друге – очистити душу. Вологий рушник знімає негативну енергію і готує людину до прийняття їжі. Зазвичай рушник має приємний ментоловий запах і освіжає руки не дивлячись на те, що воно гаряче.

І нарешті, пам’ятайте, що вживання суші у японців вважається справжнім ритуалом. Тому, на думку редакції bestfacts.com.ua якщо хочете навчитися їсти суші за всіма правилами, краще спочатку потренуватися у використанні паличок будинку або попросити друзів навчити вас їсти паличками.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: