Герої зарубіжних фільмів, опиняючись в чужому місті і навіть країні, рідко ходять пішки — вони щосили користуються послугою оренди автомобілів. На щастя, цей сервіс — прерогатива не тільки екранних героїв, він функціонує і розвивається і в нашій країні.

Як працює прокат автомобіля?

Прокат авто передбачає взяття машини клієнтом в оренду у компанії, яка є постачальником даної послуги, без водія. В цьому і полягає головна відмінність від послуги таксі — клієнт управляє прокатним автомобілем самостійно. Більшість компаній, що спеціалізуються на наданні авто в оренду, передбачають можливість короткотермінового прокату (подобово і погодинно). Але можна знайти і фірми, де вам здадуть машину в оренду помісячно.

Попит на дану послугу порівняно з оборотом послуг таксі поки скромний, але стабільний. Основними клієнтами фірм з прокату автомобілів є туристи і ділові люди, які звикли самі тримати все під контролем, навіть якщо це кермо машини.

Які умови оренди машини?

Умови прокату авто, як і тарифи, відрізняються в кожному конкретному автопарку. Але якщо узагальнити, ніхто не видасть вам автомобіль в оренду без дотримання двох умов: наявності водійського посвідчення та стажу керування типом авто, яке ви орендуєте, не менше двох років (для автомобілів бізнес і преміум-класу цей поріг може бути збільшений до п’яти). Грає роль і вік замовника: більшість компаній надають машини напрокат тільки особам старше 21 року.

Взяти авто на прокат дуже просто

Ще одна обов’язкова умова — внесення заставної суми, яка різниться в залежності від категорії авто. Наприклад, при оренді Деу Гентра або Лада Калина заставна сума коливається від 12 до 15 тисяч рублів, а для машин преміум-класу може доходити до 100 тисяч. Заставна сума є страховкою фірми від ризику отримати назад пом’ятий або розбиту машину.

Страховка автомобіля

У Росії більшість компаній, що надають послуги оренди авто, страхують об’єкти оренди по ризику цивільної відповідальності (ОСАЦВ). Умови страхового покриття також сильно відрізняються в залежності від типу авто. Найпоширеніша — страхова схема CDW (COLLISION DAMAGE WAIVER), коли в разі пошкодження об’єкта застави орендар відшкодовує тільки фіксовану суму для даної категорії авто (вона прописана в договорі).

Існують також страхові схеми SUPER CDW, яка передбачає зняття з орендаря відповідальності в повному обсязі незалежно від типу пошкоджень і SUPER TP — зняття з орендаря відповідальності за викрадення. Договір страхового покриття може бути недійсна у випадках прямого порушення умов оренди: управління об’єктом оренди в нетверезому стані або під дією наркотичних речовин, перевезення вибухових речовин і т. д.

На думку редакції bestfacts.com.ua у прокату машин як виду орендних послуг хороші перспективи. Кількість фірм, що спеціалізуються на прокаті, зростає, розширюється вибір.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: