Рідкісний людина володіє талантом оратора, але виступати з промовою на публіці доводиться багатьом. Від нетривалого досвіду начебто тостів на весіллях до продажу товару, читання лекцій та бесіди з керівництвом навички публічних виступів може знадобиться завжди.

Зовнішній вигляд виступаючого

Почнемо з самого простого: правило «зустрічають по одягу» особливо вірно для виступів перед великою аудиторією, коли «зустрічають» багато. Одяг оратора зобов’язана, по-перше, відповідати заходу, в рамках якого проводиться виступ, і, по-друге, не відволікати слухачів від мови – тобто, ніяких крикливих аксесуарів.

Одежда для выступления перед большой аудиторией должна быть одновременно комфортной и соответствующей случаю Для чоловіків у більшості офіційних або урочистих випадків підійде костюм темного відтінку (але не чорний), біла сорочка і краватка контрастного відтінку без яскравого малюнка. Жіночий одяг, на відміну від чоловічої, може бути практично будь-якого кольору, але обов’язково з рукавом як мінімум середньої довжини. Крім того, виступають публічно жінкам вкрай небажано одягати короткі спідниці. У порядку загальної рекомендації можна дати пораду віддати перевагу для виступу більш комфортний одяг і не саму нову, щоб не відволікатися зайвий раз із-за незручності.

Підготовка публічної промови

Як правило, читання промови «з папірця» сприймається аудиторією негативно. Це не означає, що мова не повинна бути заздалегідь приготована і обдумана, навпаки: спочатку потрібно обміркувати план і структуру виступу, а потім записати його. Записати необхідно і кожен приклад, кожну вдало відповідну жарт і цитату, всі ключові моменти. Значення та вимову спеціальних термінів і складних слів треба ще й перевірити: ніщо так не смішить слухачів, як спотикається про «розумне» слово оратор. У разі особливо важливою мови варто скористатися допомогою фахівців. Поважаюча себе студія копірайтингу, швидше за все, має спічрайтера в своєму штаті, так що за допомогою можна звернутися в таку компанію.

Секрети успішного виступу

У успішних і цікавих ораторів може бути природний дар. Проте часто ці люди знаю, як користуватися ефективними прийомами роботи на публіку. Наприклад, правильно робити паузу можуть не тільки актори, але і часто виступають з промовами люди: пауза дозволяє структурувати мова і дає публіці час для потрібної реакції – сміху, оплесків, питань. Новачки, в свою чергу, бояться замовкнути і не встановлюють контакту зі слухачами.

Президент США Барак Обама: видатний оратор сучасності знає, як правильно жестикулювати

Мова тіла теж критичний для оратора. Правильна постава, відповідна течією думки жестикуляція, постійне впевнений рух, посмішка видають досвідченого оратора. Скутість, дерганные жести, заховані в кишенях долоні, схрещені на грудях руки, згорблена спина і кам’яне обличчя очок в очах слухачів не додадуть.

Останнім варто згадати зоровий контакт з аудиторією. Дивитися прямо в очі не треба, важливо виділити кілька зацікавлених слухачів і використовувати їх, як «опорні точки». Також час від часу потрібно оббігати поглядом усіх присутніх.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua невелика, але ретельна підготовка зробить успішною або хоча б не провальним будь-який публічний виступ, з якою б метою вона не проходило. Наостанок варто нагадати важливе вислів Уїнстона Черчилля: «Мова повинна бути схожа на жіночу спідницю: бути досить довгою, щоб охопити тему і досить короткою, щоб викликати інтерес».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: