Картопля є важливою продовольчою культурою, його обробляють практично на всіх материках.

В Росії цю рослину вирощують повсюдно, так як воно є одним з основних продуктів харчування. Ми поділимося порадами, які допоможуть отримати гідний урожай.

Картопля стала в Росії другим хлібом

Підготовка до садіння картоплі

Відповідальний дачник готує сани влітку. Ділянку можна засіяти озимої житом, вона послужить як добрива і хорошого розпушувача. Навесні, за допомогою культиватора, перекопайте посіви жита, закладаючи їх в грунт

Підготовка грунту під посадку дозволить отримати гарний врожай

Зрозуміло, готувати до посадки потрібно як підстави, так і насіння, про яких варто подбати заздалегідь. Відразу після збору врожаю, влітку, відберіть картоплю середнього розміру для посадки на наступний сезон. Підготовка обов’язково включає пророщування коренеплоду. Для цих цілей підійде тепле приміщення з хорошим природним освітленням, за кілька тижнів до посіву.

Вирощування картоплі в сіні. Природне землеробство

Догляд та вирощування

Без належного догляду неможливо отримати гарну нагороду за свою працю. Картопляні бульби вимагають підгортання як мінімум два рази в рік: перший раз – коли вони виросли на 10-15 см, другий –під час активного росту. Підгортання після злив на третину підвищать урожай. При посухи обов’язково поливайте грунт, адже картопля дуже любить вологу.

Підгортання картоплі на грядках за Миттлайдеру

Хвороби картоплі

Картопля може страждати від безліч різних хвороб, проте найпоширеніша з них – фітофтороз (картопляна гниль). Його легко впізнати за сірими або бурими плямами на листках нижнього ряду. Картопляна гниль може з’явитися в період затяжних дощів. Районовані сорти більш стійкі до хвороби. Для профілактики захворювання бульби перед посадкою обприскують 1% розчином мідного купоросу або бордоської рідини такої ж концентрації.

Хвороба може вразити весь кущ, включаючи бульби

Рак картоплі викликає нарости на стеблі та корені рослини. Хвороба з’являється тоді, коли рослина довго вирощується на одному місці. Вражений картопля (бульби та бадилля) спалюють або закопують на глибину не менше 1 метра.

Так виглядає бульба картоплі, уражений раком

Ризоктоніоз (чорна парша) проявляється на плодах у вигляді чорного нальоту. Хвороба розвивається у вологому, теплою ґрунті (температура вище 18 С). Для профілактики захворювання використовують сівозміна, перед посадкою бульби обробляють золою і спеціальними препаратами (Наприклад, Максим, Престиж, Колфуго).

Картопля вражений чорної паршею

Прибирання врожаю

Перше, що потрібно зробити – скосити бадилля, в той момент, коли нижні листки почнуть жовтіти. Через два тижні після цього можете приступати до копке врожаю. Скошену бадилля залиште сохнути на полі, пізніше складіть у купу і спаліть. Зола з гички багата калієм і мікроелементами.

Багатий урожай картоплі завжди виходить завдяки наполегливій праці

Для прибирання вибирайте сухий, сонячний день. Викопавши картоплю, дайте йому обсохнути на повітрі. Якщо літо було вологе – можуть бути присутніми і гнилі плоди, які потрібно відокремлювати. Далі, при необхідності, промийте картоплю, обприскати його фитоспорином, щоб уникнути хвороб. Після цього врожай потрібно збирати в мішки або іншу тару і прибрати на зберігання.

Високий урожай картоплі, спосіб вирощування

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що домашній картопля, дбайливо вирощений власними руками, особливо смачний, і магазинний з ним не зрівняється.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: