Салат — скоростигла культура, з соковитими зеленими листям і приємним смаком. Його широко використовують для приготування свіжих дієтичних салатів, гарнірів до м’ясних і рибних страв.

Свіжий салат - основа багатьох дієтичних страв

Відомі наступні різновиди салату:

— Листовий. Утворює пишну листову розетку.

Кращі сорти — Московський парниковий, Смарагдове мереживо-НК.

Листовий салат можна висаджувати дуже рано

— Головчасті. Листя зібрані в пухкий качан.

Кращі сорти — Травневий, Паризький зелений, Кришталевий.

Качанний салат володіє ніжним смаком

— Ромен. Формує качан овальної форми. Дуже холодостійкий.

Кращі сорти – Исала, Амадеус, Максимус, Паризький.

Салат Ромен вирощують у теплицях до пізньої осені

Як виростити хороший урожай салату

Грунт: Салат погано росте на кислих грунтах. Для того, щоб вирішити цю проблему, проводять вапнування. Кращими попередниками салату є помідори, огірки, картопля, для яких удобрялась грунт. Салат не садять після кабачків і гарбуза.

Вирощування салату з насіння в теплиці Місце: Салат світлолюбний і при недостатньому освітленні витягується. Можна отримати хороший урожай культури в теплицях, в тунелях під плівкою і у відкритому ґрунті. Салат зручно вирощувати в змішаних грядках.

Посів салату у відкритий грунт ранньою весною Догляд: Поливати треба помірно прохолодною водою 1 раз в тиждень, вранці або ввечері. Листові сорти треба поливати методом дощування, качанові — методом поливу грунту вздовж рядків.

Все про вирощування салату: сорти, розсада, посадка і догляд

Як захистити салат від хвороб?

Борошниста роса хвороба, що вражає салат, яка виражається появою плям, схожих на білий наліт, при цьому зростання салату сповільнюється. Спостерігається це при перепадах температур. Заходи захисту: треба дотримуватися сівозміни, вчасно видаляти рослинні залишки і хворі рослини у міру їх зростання.

Борошниста роса на листі салату

Крайовий опік проявляється відмиранням тканини листя. Захворюванню сприяють різкі перепади температури, надлишок азоту в ґрунті, підвищена вологість повітря або ґрунту. Заходи захисту: обмеження поливу, не варто перегодовувати азотом. На виникнення хвороби може вплинути різкі коливання температури і висока вологість.

Пошкоджені листя потрібно видаляти

Як зберегти врожай салату?

Салат прийнято їсти свіжим. Для того, щоб у вас до столу влітку завжди була улюблена зелень, висаджуйте салат невеликими порціями раз на тиждень. В цьому випадку він буде поступово дозрівати. Зберегти свіжість зрізаному салату можна, окропивши його водою, помістити в поліетиленовий пакет або контейнер та прибравши на нижню полицю холодильника.

Зелений салат з пробіотиками Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам також ознайомитися зі статтею про вирощування базиліка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: