Петрушка – це пряне ароматична рослина, яке сьогодні широко поширене в Росії.

Сорти петрушки діляться на 2 групи:

— Кореневу. Добре зарекомендували себе сорту Цукрова, Урожайна, Бордовикская, Берлінська.

— Листову. Урожайні сорти — Астра, Звичайна листова, Есмеральда, Бриз.

Існує багато сортів петрушки

Як виростити хороший урожай петрушки?

Грунт: Вона віддає перевагу родючому, пухку, нейтральну або злегка кислу грунт. Успішно проростає на сонячних і злегка затінених місцях. Для посіву грядку треба підготувати з осені і внести вносять 7 кг компосту або перепрілого гною і по 25 г калійної солі і подвійного суперфосфату на квадратний метр. Кращими попередниками петрушки є огірки, помідори, капуста, горох.

Секрети вирощування петрушки на садовій ділянці Посадка: Висівають петрушку звичайно ранньою весною. Рекомендується сіяти попередньо замочені насіння, що дають урожай вже через 8-15 днів. Можна використовувати також сухі насіння, проте вони зійдуть пізніше на тиждень. Для постійного отримання свіжої зелені сіють петрушку через кожні кілька тижнів.

Догляд за петрушкою полягає в проріджуванні грядок, підживлення, розпушування грунту, прополюванні та в поливі, до якого особливо чуйна листова петрушка. Кореневі сорти потребують регулярного зволоження в період наливу коренеплодів — в кінці серпня.

Як захистити петрушку від хвороб і шкідників?

— Борошниста роса. Про неї свідчить білий наліт на листках і черешках. Хвороба вражає коренеплоди при дощовій погоді, різко знижуючи їх смакові якості. Впоратися з напастю допоможе обприскування слабким розчином марганцівки або мильно-содовим розчином (5 л води розчиняють 1 ст. л. харчової соди і 1/2 ч. л. натертого господарського мила).

Наліт борошнистої роси на рослині

— Біла гниль вражає коренеплоди в теплиці. При виявленні захворювання потрібно буде ліквідувати уражені рослини, теплицю після цього необхідно продезінфікувати, здорові рослини слід обприскати мідьвмісними препаратами. Профілактикою захворювання також є сівозміна і контроль за вологістю повітря в теплиці.

Біла гнилизна здатна повністю знищити врожай

— Повстяна хвороба може серйозно зіпсувати урожай. Дуже часто вона вражає корінь петрушки під час його активного зростання, розвивається вона в сховище. Поширенню хвороби сприяє вологість, висока температура зберігання рослини. Для боротьби з нею можна зберігати уражені корені зі здоровими рослинами.

Повстяна гниль вражає коріння петрушки

— Зелена морквяна блішки може харчуватися соком петрушки. Вона мешкає в коренеплодах, а листя ураженого їй рослини набувають ліловий відтінок. Комахи гинуть при високих і низьких температурах. Якщо ж літо видалося помірним, петрушку варто обляпати тютюновим настоєм. У разі ураження листя більш ніж на 7%, рослини обробляють інсектицидами (наприклад, «Цимбуш» або «Децис»).

Зелена блішки вражає листя петрушки

Як зберегти врожай петрушки?

Петрушка — джерело вітамінів і мікроелементів. У ній містяться вітаміни А, С, В1, В2, В12, РР, вона багата магнієм, залізом і калієм. Існує кілька способів зберегти ваш урожай:

— Петрушку і кріп можна успішно зберігати, поставивши склянку з водою. Для цього обрізати коріння, опустити пучок зелені в ємність, зверху накрити листя зелені або обмотати поліетиленом вологою марлею. Раз у два дні треба міняти воду.

— Вимиту і порізану зелень заморожують порціями, додаючи у міру потреби в страви.

— Свіжу зелень легко висушити, порізавши, розклавши на тарілку і час від часу перевертаючи.

Петрушка. Заготовляємо, робимо спиртову настоянку. Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам також ознайомитися зі статтею про правила вирощування салату.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: