Хороший урожай – це мрія не тільки спеціаліста, але й любителя. Тому перед тим, як зайнятися посадкою, потрібно зібрати максимум потрібної інформації.

Огірки гарні в свіжому вигляді і в заготвках

Якщо хочете обійтися без розчарувань і втрат, тоді краще застосувати на практиці вже перевірені поради. Ми раді надати вам підбірку рекомендацій щодо вирощування та догляду за огірками.

Як виростити розсаду огірків?

Це найбільш важливий етап, оскільки від правильності виконання роботи залежить урожай в цілому. Треба сказати, що спочатку потрібно підготувати грунт. Правильніше всього набирати землю там, де в подальшому буде зростати культура.

Таким чином, ви зможете допомогти рослинам швидше адаптуватися на цілині. Отже, для закладки вам знадобиться тара і певну кількість землі. Багато рекомендують не використовувати додаткові добавки, а підгодовувати рослини в процесі росту.

Від якості розсади залежить врожай

В обрану ємність треба засипати землю, промаркувати рядочки. Ямки потрібно робити не глибокими, садити насіння обов’язково у воду. Пам’ятайте, що відстань між рослинами повинна бути достатньою для того, щоб у момент пересадки була можливість вільно перемістити рослина, не зачепивши сусідню культуру.

Не забувайте, що:

1. Насіння садять носиком вгору – це головне правило.

2. Коли насіння потрапили в грунт, вкрай небажано забезпечувати їх рясним поливом. Земля повинна бути вологою, але не занадто.

Місце для вирощування огірків

Для нормального росту огірків потрібен рясний полив і сонце, тому вимагають сонячну майданчик. Дуже добре садити їх на місці, де раніше росли помідори, перець або цибулю. Багато фахівців переконані, що найбільш продуктивний варіант для нового врожаю — це та територія, яка в минулих роках пустувала. Але, на превеликий жаль, таких майданчиків на багатьох городах мало або немає зовсім.

Вирощування огірків в теплиці і у відкритому грунті – це дві різні технології, кожен метод вимагає особливих знань. Коли ви починаєте пересадку розсади у відкритий грунт не забувайте, що для молодих огірочків температура грунту важливіше, ніж температура повітря – це значить, що потрібно вибрати відповідний час для посадки.

Вирощування огірків. Огірки в парнику. Теплиці дозволяють не залежати від мінливої погоди, збираючи ранні врожаї. Для того, щоб результат вас порадував, теплицю необхідно систематично провітрювати, слідкувати за оптимальним рівнем вологості грунту і повітря, видаляти бур’яни.

Посадка огірків

Якщо ви хочете посадити огірки правильно, не випустите з уваги і те, що буде рости неподалік. Не можна розміщувати поруч кавуни або гарбузові культури. Пам’ятайте, що всі в’юнкі рослини можуть сплетаться між собою, що ускладнює збір врожаю. Саме з цієї причини огірки розсаджують на достатній відстані від їхніх сусідів. Також дуже добре, якщо краї баштани будуть межувати з стежкою, що дозволить вам стежити за розташуванням стебел і задавати їм потрібний напрямок.

Як правильно посадити огірки, щоб отримати великий урожай

Способи вирощування огірків

В розстилання. У цьому випадку рослини ростуть на землі без жодної опори. Спосіб добре підходить для сортів зі слабким розгалуженням. Сонячна відкрита грядка дозволить огіркам розстелитися максимально правильно, що буде сприяти гарному розвитку кожної рослини. Цей спосіб простий і загальновідомий.

Огірки вирощені в розстилання

На шпалері. Метод досить продуктивний, тому що при правильному його застосуванні кожен кущ дає відмінну врожайність. Для того, щоб застосувати його на практиці, потрібно встановити шпалери.

Огірки на шпалері

Після того, як ваша розсада готова до висадки, формують площа для огірків. Виткі пагони прикріплюють до шпалерні стовпів і розтягують на сітці або дроті. Дана методика зручна не лише для збору огірків, але й для забезпечення максимально продуктивних умов для розвитку культур.

У бочці. Самий красивий і витончений метод посадки. З допомогою кількох бочок ваша грядка змінитися, а ваші огірочки придбають свій власний будинок. Тільки не забувайте, що підготувати тару потрібно з осені, а заповнювати ранньою весною. Дренажем може служити що завгодно — папір, дрібні камені або шматочки цегли, потім бочку заповнюють органічними відходами (листям, газонної травою, бур’янами ( без насіння)). Фінальним шаром укладають землю або готовий компост. Огірки в бочках вимагають більш частого поливу.

Огірки прекрасно ростуть у бочках

Найчастіші питання садівників

1. Полив і підживлення огірків

Дані рослини вимагають помірний полив на етапі розвитку і систематичний рясний полив після цвітіння. Перша підгодівля вноситься після посадки, друга – після того, з’явилися бутони, третя – в період плодоношення.

2. Чому огірки неправильної форми?

Іноді трапляється так, що зовнішній вигляд огірків не радує. Їх неправильна форма не дозволяє маринувати огірки в банках, тому поспішаємо нагадати, форма залежить від харчування і поливу.

Огірки неправильної форми свідчать про порушення агротехніки

— Огірок схожий на моркву – не вистачає азоту.

— Огірок схожий на грушу – не вистачає калію.

— Огірок з «талією» — полив холодною водою або сильні добові перепади температури.

3. Чому огірки гірчать?

Гіркота – це результат недостатнього поливу, але можна підібрати сорти, які найбільше стійкі до посухи. Добре зарекомендував себе сорт «Ніжинський», «Щедрик».

Як виростити огірки, які не будуть гірчити

4. Як виростити ранні огірки?

Для цього потрібно вибрати ранні сорти огірків і зайнятися посівом насіння. Ранні огірки хороші тим, що у них набагато менший час дозрівання, але при цьому вони більш вимогливі і примхливі.

5. Як захистити від хвороб?

Найчастіше огірки уражуються борошнистою росою, білою гниллю і оливковою плямистістю. Щоб уникнути цих напастей, стежте за якістю садивного матеріалу, не висаджуйте огірки два роки підряд на одному місці, стежте за кількістю поливів та їх інтенсивністю. Надмірна вологість грунту буде мати в результаті небажані наслідки. При перших ознаках ураження проведіть обприскування: від борошнистої роси – колоїдним розчином сірки, оливкової плямистості — 1% розчином бордоської рідини, від білої гнилі врятує обробка «Епіне» і підживлення сечовиною.

Хвороби та шкідники огірків

6. Як зберегти урожай огірків?

Огірки чудово зберігаються в зимових салатах, в маринованому і солоному вигляді.

Хрусткі мариновані огірки на зиму Про це треба дбати постійно, тому не нехтуйте нашими порадами. Редакція bestfacts.com.ua бажає вам гарних врожаїв!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: