Кінза – пряна зелень, яку людство використовує в їжу з незапам’ятних часів, про що свідчать знахідки археологів, які виявили її насіння при розкопках єгипетських гробниць.

Листя кінзи і петрушки дуже схожі, за що її іноді називають «арабської» петрушкою. Є у рослини та інші народні назви. У Росії її часто називають коріандром.

Кінза любить рясний полив

Як виростити хороший урожай кінзи?

Грунт: Краще всього вирощувати кінзу на легких супіщаних, суглинистих грунтах. Вона воліє затінені ділянки, тому бажано підготувати грядку під плодовим деревом з розкидистою кроною. У процесі підготовки грядки в грунт вноситься близько 3 кг перегною або дозрілого компосту на кожен квадратний метр грунту. Кращими попередника для кінзи є бобові і зернові культури.

Садимо зелень. Петрушка, кріп, кінза, шпинат через 18 днів! Посів: Для посіву вибирають кінець квітня. Кінза – холодостійка рослина, але довго проростає з-за щільної шкірки насіння. Перед посівом рекомендують стратифікувати кінзу для прискорення проростання (стратифікація – тривале витримування насіння на холоді для прискорення проростання).

Зелень на підвіконні — Все буде добре Грядку під посів кінзи перекопують на глибину до 20 см, розрівнюють і поливають. Через кілька годин закладають насіння, висаджуючи їх рядами в зволожений грунт на глибину 2 див.

Догляд за кінзою нескладний. В початковому періоді вегетації грядки треба поливати 2 рази тиждень, використовуючи 3-5 л води на квадратний метр. Коли зелень переходить в активний ріст, норму поливу збільшують у 2 рази.

Кінзу вражає іноді борошниста роса та іржа. Заходи боротьби: спалювання рослинних залишків, ведення правильної сівозміни і глибоке переорювання ділянки.

Як зберігати кінзу?

Свіжа зелень повинна щодня входити в раціон харчування людини. Речовин, необхідних організму для активної життєдіяльності, у свіжій зелені більше, ніж в багатьох інших продуктах.

Закуска з кінзи рецепт приготування Також як петрушку і кріп, в холодильнику кінзу можна зберігати трохи довше,не допускаючи в’янення. Для цього в поліетиленовий пакет, контейнер або склянку наливають трохи води, поміщають туди зелень, закривають і прибирають на нижню полицю холодильника.

Виростити свіжу кинзу можна на вікні

Редакція bestfacts.com.ua пропонує вам ознайомитись зі статтею про вирощування селери.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: