Протрузія являє собою випинання міжхребцевого диска за межі хребта із збереженням цілісності фіброзного кільця. Ця патологія є ускладненням остеохондрозу і передує розвитку міжхребцевої грижі.

Що таке протрузія?

Протрузія — це патологія міжхребцевого диска, що призводить до появи больового синдрому різної інтенсивності. Причинами патології є вікові зміни або травми. В результаті цих причин пошкоджуються внутрішні волокна фіброзного кільця, яке виходить за межі диска і утворює виступ. При цьому зовнішня оболонка не пошкоджується і утримує драглисте ядро всередині диска. Виступ кільця здавлює і дратує нервові корінці. Так виникає біль непостійного характеру, посилюється при зміні положення тіла.

Які протрузії бувають?

По локалізації патології виділяють наступні види протрузії:

Протрузія шийних дисків. Шия — найбільш мобільна структура тіла. Еластичність і рухливість шиї забезпечується сім’ю шийними хребцями і міжхребцевими дисками. Зношування дисків закінчується протрузією.

Протрузія грудних дисків. Завдяки наявності ребер протрузія грудного відділу хребта трапляється досить рідко. Ребра створюють жорсткість, зменшують рухливість хребців і послаблюють надлишковий тиск на диски. Але це не означає, що лікування протрузій хребта варто запускати.

Протрузія поперекових дисків. Даний вид патології трапляється найчастіше і призводить до появи больового синдрому в попереку. Це пов’язано з розташуванням центру тяжіння в попереку і великою амплітудою рухів.

Протрузию краще діагностувати на ранніх стадіях

Існує 4 основних типи протрузії диска: центральна, латеральна, задньолатеральна, задня.

  • Центральна — випинання диска в центр спинномозкового каналу. Цей тип патології протікає безсимптомно.
  • Латеральна — випинання справа або зліва від хребетного стовпа. Така протрузія здавлює корінці спинного мозку і зустрічається досить рідко.
  • Задньолатеральна — випинання розташоване ззаду і збоку від хребетного стовпа. Цей тип протрузії впливає практично на всі структури спинного мозку.
  • Задня протрузія — найбільш важкий вид захворювання, при якому випинання розташовується позаду хребетного стовпа, здавлює структури спинного мозку і проявляється інтенсивним болем, а також дисфункцій органів малого тазу.

Лікування протрузії

Симптоматична терапія полягає у використанні:

  • нестероїдних протизапальних засобів — «Диклофенак», «Німесил», «Ортофен»;
  • спазмолітиків і міорелаксантів — «Сирдалуд», «Мідокалм»;
  • анальгетиків — «Анальгін», «Бутадіон»;
  • кремів, гелів і мазей — «Випросал», «Фастум-гель».

Фізіотерапевтичні методи лікування: лікувальна фізкультура, плавання, витягування в тракційної кріслі, вертикальна витяжка у воді, масаж, електрофорез, світлолікування, голковколювання.

Якщо консервативне лікування виявилося не ефективним, переходять до малоінвазивних хірургічних втручань: кісткової блокаді, лазерної вапоризації диска, гидропластике, холодноплазменной нуклеопластике.

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує якомога раніше починати лікування протрузії, щоб усунути випинання консервативним шляхом і уникнути оперативного втручання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: