На сьогоднішній день хвороби, викликані неправильним харчуванням, напевно, одні з найпоширеніших серед населення всіх країн.

Виною тому погана екологія чи високий рівень змісту «хімії» в продуктах на 100% ніхто відповісти не зможе, але одне ясно точно – з цими проблемами необхідно боротися.

Позбавитися від зайвої ваги можна в будь-якому віці

І однією з найбільш відомих подібних хвороб — це ожиріння, якому піддається величезний відсоток населення як західних, так і східних країн.

Що таке «ожиріння»?

Назва вищезазначеного захворювання говорить сама за себе, ожиріння – це надмірне накопичення жирових відкладень в людському організмі. Більш того, скупчення жиру можуть розташовуватися рівномірно по організму, так і концентруючись в певних місцях. Наприклад, у жінок жирові тканини скупчуються в районі молочних залоз і стегон, а область живота є проблемною однаково як у чоловіків, так і у жінок.

Ожиріння - серйозна проблема для здоров'я

Причини розвитку ожиріння у людини, насправді, дуже прості. Ми їмо їжу для того, щоб нам вистачало енергії для якої-небудь діяльності. Але коли ми ведемо занадто пасивний і малорухливий спосіб життя, споживаних калорій і, відповідно, жирів не знаходиться відповідного застосування. І зайві речовини залишаються всередині нашого організму, не знаходячи приводу истратиться.

Можна впоратися з ожирінням

Таким чином, калорії ми не витрачаємо, а ось споживаємо їх за звичкою у великій кількості, яке з часом буде тільки збільшуватися і, з часом, виллється в медичну проблему. Ожиріння, також як анорексія і булімія, вимагають немає тільки перегляду принципів харчової поведінки, а й великої роботи над правильним ставленням до власного тіла.

Як визначити ступінь ожиріння?

Ожиріння – це не результат дводенного, триденного або навіть тижневого переїдання. Це результат дуже довгого згубного впливу на організм, растягивающегося на роки хронічного переїдання, відсутності мало-мальськи фізичних навантажень і обмеження шкідливої їжі в раціоні.

Поради ендокринолога. Худнемо правильно, швидко, без шкоди І протягом розвитку цього захворювання можна розрізнити різні стадії. Найпростіший спосіб – це вирахувати індекс маси тіла за відомою формулою, яку можна легко знайти в інтернеті. Перша стадія ожиріння починається з позначки 28 у жінок та 30 чоловіків, а четверта, остання – більше 47 у жінок і 49 у чоловіків.

Як лікувати ожиріння?

Вживати заходів необхідно ще на самих ранніх стадіях ожиріння. А краще всього і не допускати переходу свого організму зі стану «злегка в надлишковій вазі» до ваги, що перевищує норму в кілька разів.

Скорегувавши харчування, можна помітно схуднути

Але коли проблема вже є в наявності, необхідно ретельно продумати методи позбавлення від неї. Лікування ожиріння ефективно краще проводити без використання яких-небудь препаратів у більшості випадків, що значно полегшує завдання. Обов’язково варто звернутися до лікаря, він допоможе підібрати правильну дієту, зайнятися спортом, так як фізичні навантаження – прямий шлях до правильної втрати ваги.

Хірургічні методи лікування ожиріння

Хірургічне втручання – швидке і ефективне позбавлення від надлишків жиру. Більшість пацієнтів, у яких надмірна вага становить 40 і вище кілограм, не може самостійно вирішити проблему схуднення. У такому разі доцільно вдатися до хірургічного втручання.

Бариатрическая хірургія – метод лікування патологічного ожиріння

Кого варто звертатися до хірургів?

Якщо ви маєте 5-10 кг зайвої ваги, то навряд чи є пацієнтом хірурга. Показанням до такої операції може стати тільки значне перевищення нормальної ваги з рядом супутніх захворювань: діабет 2-го типу, синдром апное і гіпертонією. Пацієнтами пластичної хірургії нерідко стають люди без діагнозу «Ожиріння». Перепробувавши численні дієти, вони готові швидко і з високим відсотком успіху позбутися від жирових відкладень.

Доцільність хірургічного втручання визначає лікар

Основні хірургічні методи лікування ожиріння

В залежності від того, на що спрямовано хірургічне втручання, виділяють:

1. Ліпосакцію (викачування жиру). Метод дозволяє скорегувати фігуру в тому випадку, якщо є проблеми з поверхневим шаром жирової маси. З більш глибокими жировими відкладеннями ліпосакція не впорається.

2. Операції, спрямовані на обмеження можливості споживати їжу або всмоктувати поживні речовини. У цієї категорії варто згадати:

— Гастрошунтирование. Передбачає шунтування шлунка і виключення з травної системи відрізка дванадцятипалої кишки, яка відповідає за інтенсивне всмоктування їжі.

Любов до себе допоможе уникнути операції

— Бандажування шлунка. Воно передбачає накладання на орган спеціального кільця, яке допоможе обмежити потрапляння великої кількості їжі.

Встановлення внутрішлункового балона, спрямований на зменшення об’єму шлунку, не є хірургічною операцією. Це ендоскопічна процедура дозволяє скоректувати вагу з мінімальним ризиком ускладнень.

Альтернативою хірургічного лікування може стати ендоскопічна процедура

Як повинен вести себе пацієнт перед операцією?

Обов’язково дотримуйтесь рекомендацій хірурга. Перед операцією:

— потрібно пройти повний огляд і здати аналізи;

— обов’язковою є бесіда з психологом;

— курці за 2 тижні до операції повинні відмовитися від сигарет;

— лікар призначить потрібні препарати і компресійну білизну;

— здійснюють вибір анестезії.

До хірургічного втручання вдаються у крайньому випадку

Післяопераційний період триває від 2-4 тижнів. У ці терміни пацієнт носить тягне білизну, не займається активно спортом, а також протягом 2-х тижнів знаходиться на низькосолевої дієті.

Редакція bestfacts.com.ua радить всім стежити за своєю вагою, щоб мати можливість своєчасно вирішити проблеми, а також запрошує перевірити себе, відповівши на кілька запитань тесту міфах про схуднення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: