Нежить отруює радість життя – їжа стає позбавленою смаку і запаху, голова важка і скута, поганий сон і переривчастий. Хочеться швидше скинути з себе це противне стан.

На думку більшості — це несерйозна хвороба, від якої можна позбутися, навіть не докладаючи жодних зусиль – просто нежить пройде сам по собі. Якщо у Вас відмінний імунітет – це дійсно так. Але іншим все ж варто поставитися до нездужання більш серйозно, щоб уникнути хронічного прояву або виникнення гаймориту.

Що таке нежить?

Нежить – це запальний процес слизової оболонки носа. Найчастіше він проявляється на тлі ГРВІ, ГРЗ. Якщо нежить виник від звичайної застуди – його називають ринітом (від грец. «rhinos» – ніс, «itis» — запалення). Існує також алергічний тип захворювання, але всі види нежиті об’єднує одне і те ж прояв – запалення слизової оболонки носа. Вона збільшується в об’ємі і виникає набряк – ми відчуваємо закладеність, від якої стає важко дихати. Багато хто думає, що закладеність носа викликана скупченням слизу, але це не так – носові ходи закриваються набряклими тканинами слизової оболонки.

Симптромы нежиті

Від чого виділяється мокрота? Це реакція епітелію і кровоносних судин на запалення – своєрідний захист від мікробів або алергенів, які організм намагається вивести за допомогою слизу. Допомагайте собі в цьому акуратним высмаркиванием.

Як промити ніс?

Зменшити набряклість, а також кількість мікробів і слизу, полегшити симптоми нежиті добре допомагає промивання носа. Для цього користуються солоною водою. Якщо є морська сіль – чудово, але через брак, підійде і кухонна з додаванням краплі йоду. Для приготування суміші розчиніть 1-2 ч. л. солі в склянці кип’яченої теплої води і процідіть розчин.

Потім нахиліться над ванною або раковиною і затисніть одну ніздрю. Поверніть голову відкритою ніздрів до верху і потроху вливайте в неї рідину. Виливатися вона повинна через рот. Можна промивати ніс, не закриваючи другу ніздрю. У цьому випадку рідина, яка вливається через одну ніздрю, повинна виливатися через іншу. Половину розчину залиште для другої ніздрі, зробивши для неї ті ж дії.

В аптеках продаються для цієї мети спеціальні чайнички з носиком, роблять промивання досить зручним. Можна використовувати і спринцівку. По початку, можливо, ви будете відчувати неприємні відчуття пощипування, але до них можна швидко звикнути. Промивайте ніс 2-3 рази в день до повного одужання.

Як вилікувати нежить за один день

Промивання носа в швидкому позбавлення від нежиті – найдієвіший засіб. Дуже добре зарекомендувало себе використання природної мінеральної негазованої води. Якщо робити промивку мінералкою досить часто, раз на півгодини, починаючи з перших ознак нежиті, цілком можливо стати на наступне ранок практично здоровим. Обов’язково слід тримати в теплі ноги, і непогано б прогріти носові пазухи – для цього користуються гарячими вареними яйцями, прикладеними з обох сторін носа.

Нежить заважає радіти життю

Дуже швидко допоможе побороти нежить цибулю. Важливо не пропустити перші симптоми, при яких одразу ж зробити компрес на 15 — 20 хвилин з дрібно натертого свіжого лука. Фітонциди овоча вб’ють всіх мікробів, і нежить далі не буде розвиватися. Корисно випити склянку теплої води з п’ятьма краплями йоду.

Після швидкого позбавлення від нежиті побережіть себе від переохолодження та протягу ще кілька днів. Це допоможе закріпити результати, щоб хвороба не повернулася. Наша редакція bestfacts.com.ua бажає Вам міцного здоров’я та швидкої перемоги над докучающим нежитю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: