«Материнський капітал» — федеральна програма, запущена на початку 2007 року на певний строк. Її мета: поліпшення демографічної ситуації в країні та забезпечення матеріальної допомоги сім’ям, де двоє і більше дітей.

Сертифікат, що дає право скористатися материнським капіталом, оформляється при народженні /усиновлення будь-якого наступного після первістка дитини. Допомога здійснюється один раз ( тобто дається тільки на одного неповнолітнього).

Сертифікат на материнський капітал - допомогу від держави

Порядок оформлення участі у програмі (правила подачі заяви, список необхідних документів) регламентується Пенсійним фондом. До речі, сума материнського капіталу не фіксована, коригується відповідно до рівня цін. Крім того, Державні сертифікати участі в програмі «Материнський капітал» видаються іменні і втрачають силу у випадку смерті, позбавлення прав на матеріальну допомогу власника.

Хто має право на материнський капітал

Подати заяву на участь у цій програмі можуть громадяни Російської Федерації:

1.рідна або прийомна мати

— другого або наступної дитини, який був народжений /усиновлена пізніше 1. 01. 2007;

— раніше не бере участь у програмі державної підтримки;

Отримати материнський капітал може не тільки мати

2.рідний або приймальний батько, який (крім виконання аналогічних для матерів, зазначених вище, умов) є єдиним батьком, у разі смерті, скасування усиновлення або позбавлення батьківських прав матері;

3.неповнолітня дитина

— у разі неучасті батьків у даній програмі (через позбавлення батьківських прав/смерті);

— виключне право на матеріальну допомогу також мають повнолітні (до 23 років) студенти освітніх установ.

Порядок оформлення материнського капіталу

Подача заяви здійснюється особисто у відділ ПФ за місцем проживання/прописки/реєстрації. При цьому (крім заяви) надаються наступні документи (копії та оригінали для ознайомлення): 1.паспорт або документ, що підтверджує особу та громадянство РФ;

2.свідоцтва про народження (документи на усиновлення) щодо всіх дітей;

Як отримати материнський капітал, на що можна витратити? 3.документи, що підтверджують отримання громадянства РФ дітьми.

Додаткові документи, при подачі заяви батьком (рідним, прийомним): свідоцтво про смерть/ рішення суду, визнають рідну матір померлої илидокумент про позбавлення її батьківських прав. При оформленні участі у програмі дитиною додатково подаються документи про смерть батьків або усиновителів (позбавлення батьківських прав).

Як можна розпорядитися материнським капіталом

Регламентовані наступні статті по використанню коштів матеріальної допомоги:

1.можна вкласти гроші в створення сприятливих житлових умов.

— покращення наявних умов (ремонт, реконструкція),

— придбання житла, як варіант по іпотеці,

Сертифікат на материнський капітал - іменний документ

2.використовувати на освіту, в тому числі дистанційне навчання,

3.додати, як накопичувальну частину, в трудову пенсію жінки.

Терміни виплат за програмою «Материнський капітал»

Час дії даної програми матеріальної допомоги обмежена: до кінця 2016 року, але законопроект знаходиться на перегляді для продовження або встановлення безстрокового порядку.

Материнський капітал-2016. Доброго ранку Редакція bestfacts.com.ua надается, що стаття була вам корисна і рекомендує ознайомитися з матеріалом про те, куди варто вкладати в кризу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: