Держави створюються і руйнуються, їх валюти ростуть, знецінюються або зникають зовсім. Гроші швидко знецінюються, а золото як було в ціні, так і залишилося.

Зберігати гроші можна в дорогоцінних металах

З найдавніших часів люди вкладали гроші в дорогоцінні метали. Останні роки золото зростає в ціні. І, раз вже алхімія так і не винайшла філософського каменю, знецінитися метал не може.

Коли вигідно вкладати кошти в дорогоцінні метали?

Є дорогоцінні метали, найбільш вигідні для інвестицій. Це так звані благородні метали. Одні з них найчастіше використовуються для виготовлення ювелірних виробів, інші застосовуються в електронній промисловості.

Золото - один з найбільш затребуваних металів

Ось список найбільш популярних металів для інвестицій, починаючи з самого затребуваного. Це не найдорожчі метали, і не самі рідкісні, але, однозначно, найбільш ходові.

1. Золото. Воно постійно зростає в ціні. За прогнозами фахівців, найближчим часом його ціна повинна підскочити вдвічі. В золото вигідно вкладатися в кризовий час.

Експерти радять інвестувати в дорогоцінні метали 2. Срібло. Світові запаси срібла виснажуються швидше, ніж золоті. Але срібний ринок погано організований, ціни непередбачувані, тому інвестори не поспішають витрачатися. В срібло вигідно вкладатися, коли ваш інвестиційний портфель ще порожній, і ви робите перші кроки.

3. Платина. Один з найперспективніших металів, який поки не дуже популярний, але і не дуже дорогий. Раніше його застосовували тільки в ювелірній справі. Зараз з’явилися технології, які зажадають великих запасів платини для автомобільної і нафтової промисловості. Японія, як передова країна, вже усвідомила цінність цього металу. Саме вона стала найбільшим споживачем платини. Вкладатися в неї має сенс, якщо ви хочете зіграти на підвищення цін в довгостроковій перспективі.

Паладій — індикатор економіки 4. Паладій. Один з найбільш дешевих металів для інвестицій. Але зараз з’явилися технології, що дозволяють задіяти і його. У цей метал вкладаються в розрахунку на довгострокову перспективу. Але в цьому випадку доведеться чекати ще довше, ніж з платиною.

Способи інвестування в дорогоцінні метали

Отже, ви вирішили зберегти свої гроші в дорогоцінних металах. Як бути? Часи золотошукачів пройшли. Вам потрібно вирушати не на копальні, а в банк. Тут вам запропонують кілька способів інвестування.

1. Монети. Цей вид інвестицій ділиться ще на дві групи:

— пам’ятні. Їх купують або в подарунок, або для колекції. Їх ціна – це не просто ціна металу. Вона обумовлена художньою цінністю, а ще до неї додається 18% податку. Цей вид інвестицій нагадує вкладення в предмети мистецтва.

— інвестиційні. Не мають художньої цінності і не оподатковуються. Їх ціна найбільш наближена до ціни металу.

Високохудожні ювелірні вироби дорожчають рік від року

2. Ювелірні вироби. Якщо ви сподіваєтеся вбити двох зайців, діставши гарне намисто

і вигідно розмістивши гроші, ви помиляєтеся. Продати ювелірний виріб з прибутком зможе тільки фахівець. У простого обивателя його куплять, швидше за все, за ціною, наближеною до ціною брухту.

Урок фінансової грамотності: інвестиції в дорогоцінні метал 3. Злитки. Ви можете купити у банку злиток вагою від 1 г до 1 кг Здається, що може бути надійніше, ніж золотий цегла у вас під подушкою? Але банк утримає із вас 18% податку. При продажу ви їх втратите. Або вам доведеться чекати, коли метал підросте в ціні більше, ніж на 18%.

4. Металевий рахунок. Ви заплатите гроші, і банк видасть вам договір, в якому буде вказано, скільки металу у вас на рахунку. Це буде «віртуальний» метал, зате з вас не візьмуть податку. Необов’язково купувати відразу кілограм золота, досить невеликих грошей.

Знеособлені металеві рахунки 5. Акції, ф’ючерси та фонди компаній, що видобувають дорогоцінні метали. Тут ваш дохід залежить не тільки від ціни на золото, але і від фінансових показників компанії.

Редакція bestfacts.com.ua вважає вкладення в дорогоцінні метали – одним з найбільш стабільних способів зберегти гроші. Якщо ви хочете примножити свої заощадження в кризу, потрібно інвестувати в золото.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: