Сьогодні практично всі люди в стані нервового напруження гризуть нігті.

Це заняття, а точніше шкідливі звички, нітрохи не знімає напруги, а тільки дозволяє відволіктися на щось інше. До речі, згубна звичка є не тільки у дорослих, діти гризуть нігті, причому починаючи з найранішого віку. А з-за своєї пластичності малюки гризуть нігті не тільки на руках, але і на ногах.

Шкідлива звичка гризти нігті йде з дитинства

Визначити, що дитина гризе нігті — не складно. Для цього варто уважно придивитися до кінчиків нігтів малюка. Якщо вони не рівні, а сам ніготь обрубаний під корінь — у вашої дитини вже з’явилася шкідлива звичка. Лаяти його за це не варто, не треба навіть підвищувати голосу. Малюк, звичайно, зрозуміє, що це погано, оскільки мама або тато сваряться. Але ось пересилити себе і змусити відірвати руки від рота все одно не зможе. Адже ми поринаємо звичкою навіть не замислюючись про це. А от коли виявляємо у себе в роті пальці знову розуміємо, що не змогли пересилити себе. Аналогічно відбувається і у дитини.

Звичка гризти нігті — досить небезпечна. І перш ніж виникне бажання зіпсувати нігті згадайте, які хвороби можна підчепити разом із згубною пристрастю. Всім відомо, що під нігтями накопичується досить багато мікробів і бактерій. І коли ви торкаєтеся мовою пластини нігтя, то можете заразитися такими інфекціями, які позначаться на роботу шлунково-кишкового тракту, а отже і на імунітеті і самопочутті.

Звичка гризти нігті З брудом з під нігтів можна занести у власний організм і глистів. А від них уже доведеться позбавлятися не шляхом нехитрих вивертів, а під наглядом лікарів. І варто пам’ятати, що це далеко не найприємніша процедура. Редакція bestfacts.com.ua бажає вам здоров’я і бути вільним від шкідливих звичок.

Як перестати гризти нігті?

Способи перестати тягнути руки в рот є найрізноманітніші. Існують і досить дієві і популярні, які вже виправдали себе на практиці.

Відвідайте будь-яку аптеку. Там безбарвні лаки для зміцнення структури нігтя представлені в асортименті. В аптечних пунктах є й продукти, які призначені позбавити людини від шкідливої звички гризти нігті. Це, по суті, звичайний лак, але з гіркуватим смаком. Він якраз і допоможе відучитися від звички гризти нігті. Такий спеціальний лак наноситься на ніготь, і коли ви в черговий раз піднесе руки до рота, то відчуєте неприємну гіркоту. Таким лаком ви зможете фарбувати нігті на руках і на ногах.

Вам буде шкода гризти доглянуті нігті, тому частіше робіть манікюр

Втім, такий метод досить кардинальний. Він нагадує про власних нігтях не тільки, коли ви вже відгризли його частина, а вже в той час, коли рука тільки прагнути до рота. До речі, лак не має неприємного запаху. З ним можна спокійно ходити по вулицях і вести звичний спосіб життя. Втім, такий метод буде доставляти істотні незручності, тому разом з ним варто використовувати і інші способи позбавлення від згубної звички.

Існує ще один спосіб позбутися згубної звички, скориставшись послугами майстра з манікюру. Сьогодні питання про те, як стати красивою терзає досить мало дівчат. Кількох походів в салони краси цілком достатньо, щоб створити привабливий образ. І якщо більшість процедур необхідні лише для візуальної привабливості, то наростити нігті можна для позбавлення від згубної звички. Штучний ніготь набагато міцніше натурального. Прокусити його буде набагато складніше. Та до того ж навряд чи кому-небудь захочеться псувати плід роботи професійного майстра і викидати свої ж гроші на вітер. Тут можна кілька раз задуматися, перш ніж самозабутньо почати гризти нігті.

Як відучити дитину гризти нігті? Якщо ви прихильник народної медицини, сумніваєтеся, що перелічені методи не принесуть успіху, а лак може позначитися на здоров’ї дитини, то використовуйте звичайну гірчицю, щоб позбутися від шкідливої звички. Її нанесіть на нігтьову пластину тонким шаром. У гірчиці, звичайно своєрідний запах, але вона не буде помітна в повсякденному житті. І гірчиця на смак не дуже приємна. Вона допоможе позбутися від звички гризти нігті на все життя.

Як відучити себе гризти нігті психологічно?

Коли людина нервує або хвилюється, йому обов’язково потрібно взяти що-небудь у руки. Цим предметом може бути, наприклад, олівець. Всі напевно помічали, що багато людей в хвилювання починають гризти зворотний бік олівця або ручки. Це теж свого роду шкідлива звичка, але вона не настільки небезпечна, як гризти нігті, тому можна переключити свою увагу з нігтів, але інші предмети.

На першому етапі постарайтеся замінити дотик губами до нігтям дотик до довколишніх предметів. Це допоможе позбутися від частини напруги. Втім, і в цьому методі є свої підводні камені. Всім відомо, що все добре в міру. Були такі випадки, коли людина приходить на співбесіду або важливу зустріч, починають шукати ручку або просити її у співрозмовника, колеги або начальника, і починають мимовільно гризти ковпачок. Зауважень, звичайно, не роблять, а от враження вже змазано і випадок відкладено в пам’яті.

Контролюйте себе - не гризіть нігті

Постарайтеся контролювати себе. Якщо ви зможете взяти себе в руки в той момент, коли вам хочеться погризти нігті, то варто відволіктися. Деякі люди радять приступити до читання цікавої книги або просто включити телевізор. Втім, часом навіть такі дії не можуть відвернути від шкідливої звички. Адже що заважає гризти нігті під час перегляду програми або читання книги? Руки в цей час можуть бути вільні. Тоді краще займіть себе рукоділлям. Але при цьому поставте собі конкретну, чітку мету. Наприклад, задайтеся метою за вечір зв’язати невелику ажурну серветку. В такому випадку просто ніколи буде тягнути руки до рота і думати про щось.

Знайдіть собі захоплення не на вечір, а на досить тривалий період. Хобі допоможе знайти мету в житті, і забути про шкідливі звички. Наприклад, займіться спортом. Після того, як ви втянитесь — всі ваші думки будуть пов’язані з улюбленим заняттям і часу на те, щоб погризти нігті зовсім не залишиться.

Як відучитися гризти нігті? Не секрет, що бажання здобути перемогу в суперечці штовхає людину на всілякі вчинки. Посперечайтеся з другом або подругою про те, що протягом декількох днів ви не притронетесь до своїм нігтям. А той, хто виграє, наприклад, сплатить обід або вечеря в кафе або ресторані. Ця мотивація змусить вас постійно стежити за собою і своїми рухами. До речі, дуже багато людей саме завдяки суперечці змогли позбутися від шкідливої звички.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: