Прийняти рішення відучити дитину від годування груддю не так-то просто. Але зробити це рано чи пізно все-таки доведеться. Підійти до цього питання варто відповідально. Ось кілька порад вам в допомогу.

Коли відлучати дитину від грудного вигодовування?

В ідеалі, краще дочекатися природного відлучення. І тут однозначної часу назвати не можна. У кожної матері період настає в свій час. Проте в середньому інволюція лактації припадає на 2,5 року. Саме в цьому віці у малюка смоктальний рефлекс починає згасати.

Кожна мама сама вирішує, коли відлучати від грудей

Чи готовий малюк відлучитися від грудей? На це питання мама повинна відповісти сама. І вона це обов’язково зрозуміє. Адже ніхто краще мами не знає потреб власної дитини. Якщо сумніви все-таки є, то за дитиною варто поспостерігати. Якщо він легко відволікається від грудей і кількість годувань в день вже досягло трьох, до того ж малюк ссе нічого іншого, то саме час приступити до поступового отучению від грудей.

Готовність материнського організму теж зрозуміти просто. В цей час груди вже не наповнюється молоком. Малюк не прикладається більше 12 годин, а мама почуває себе комфортно. Після початку інволюції лактації, годувати дитину грудьми можна ще 2-3 місяці. За цей час дитина отримає з молоком запас імуноглобулінів, яких йому вистачить на 5-6 місяців.

Варто відзначити, що не треба відучувати малюка від годування груддю відразу після хвороби, після цього стресу або під час важливих життєвих змін, наприклад, походу в дитячий сад. Буває, звичайно, таке, коли дитину треба терміново відлучити від грудей. Сюди підходять випадки серйозних хвороб у мами, коли вона починає вживати ліки, сумісні з годуванням груддю.

І тут треба діяти плавно і акуратно, дотримуючи всі правила, але в короткі терміни.

Завершуємо грудне вигодовування до Речі, вихід матері на роботу або надходження в дитячий садок – це зовсім не приводи відучувати малюка від грудного вигодовування. Навпаки, дитині простіше буде адаптуватися до нових умов, якщо груди не відбирати. Не варто відучувати малюка і влітку, оскільки в цей час року багато свіжих овочів і фруктів. Спокуса нагодувати дитину буде велика, а це, в свою чергу, може призвести до розладу шлунку.

Як відучити від грудей?

Потрібно пам’ятати, що різке відлучення малюка від грудей – це величезний стрес. Потрібно діяти плавно і акуратно, весь час спостерігати за реакцією малюка. Буває так, що доводиться починати все спочатку. Це нормально і зневірятися в такі моменти не варто.

Варто бути з дитиною дуже ніжною вчасно відучення

Під час відлучення вашого улюбленого чада від грудей, намагайтеся приділяти йому максимум уваги. Принаймні більше, ніж раніше. Постійно його обіймайте, цілуйте, тискайте, лоскочіть, підкидає, словом, даруєте малюкові як можна більше тактильних відчуттів. Це дуже важливо, оскільки дає малюкові зрозуміти, незважаючи на те, що груди відсутня, мама нікуди не поділася. Та до того ж дарує більше любові та уваги.

В цей час за дитиною потрібно пильно стежити. Якщо він починає тягнути в рот сторонні предмети, наприклад, палець, значить, він відчуває стрес і переживає. І значить він не готовий ще до припинення грудного вигодовування.

Методи відлучення дитини від грудного вигодовування

Найпростіший спосіб – це піти з дому на кілька днів або відвезти малюка до бабусі. Втім, цей метод можна використовувати тільки в тому випадку, якщо дитина раніше вже залишався без мами як мінімум на день. За період маминого відсутності дитина зрозуміє, що можна жити і засипати навіть без грудного молочка. А по поверненню дитині варто повідомити, що молоко пропало.

Як відучити дитину від грудного годування? Доктор Комаровський Можна розповісти цікаву історію про те, що пішло молочко до бідному бездомного песику або молочко лисиця забрала в ліс своїм лисятам. Коли ж ваша донька чи синочок буде згадувати про грудей, то згадуйте історію, переживайте і шкодуйте разом з ним. Неодмінно ви повинні бути на його боці.

Втім, такий спосіб відлучення дитини від грудей може призвести до стресу у дитини. Адже не кілька днів пропала не тільки груди з молоком, але й улюблена матуся. До такого методи варто вдаватися тільки в тому випадку, якщо є впевненість, що малюк добре перенесе розставання.

Варто поступово відучувати дитину від грудей

Самий оптимальний і правильний спосіб відучити малюка від грудного молока – це поступове скорочення кількості прикладань протягом дня. Поступово варто відмовитися і від нічних і вечірніх вигодовування. Головне, бути прикладом, адже діти відчувають і настрій, і настрій, і впевненості рідної мами.

Поступове відлучення від грудного вигодовування

Скоротіть кількість денних прикладань. Не варто говорити дитині «ні». Краще відволікати його будь-якими способами. Наприклад, цікавими книжками, активними іграми або казковими історіями. При цьому одягатися потрібно так, щоб до грудей малюкові було важко дістатися, приміром, трикотажні боді або прості футболки. На час забудьте про халати, сорочки, кофти з вирізами. До того ж, не треба переодягатися близько дитини.

Введіть за правило давати смоктати молоко тільки в певному місці і певному положенні, наприклад, лежачи на ліжку. Тоді в деяких ситуаціях (в машині) дитині буде просто пояснити, чому він не отримує груди. До речі, це правило буде не зайвим ввести вже тоді, коли малюк вже відсвяткував перше день народження.

Виключіть грудне вигодовування перед денним сном і після пробудження. Нехай малюка укладає спати хто-небудь з родичів або просто придумайте новий ритуал укладання. Наприклад, включіть аудіоказку або почитайте книгу. При цьому перший час краще взяти дитину на руки.

Поступово виключіть годування груддю перед сном і після пробудження

А відразу після пробудження відволікайте малюка іграми та цікавими завданнями. І в жодному не лежите в ліжку разом. Той же прийом використовуйте перед сном. Нехай вночі кладе спати малюка тато.

Спочатку варто скоротити, а потім і зовсім виключити нічні вигодовування. Це один з найважливіших етапів. Тут головне не метушитися і не поспішати. Спочатку скоротіть час нічного годування і не давайте малюку засинати з грудьми. А якщо дитина прокинеться і потягнеться до грудей, то краще йому запропонувати попити. При цьому, можна розповісти історію про те, що «титя» втомилася, спить і не може прийти до малюка. А вранці, коли настав час прокидатися, мами не повинно бути поряд. Прокидайтеся раніше дитини і відволікайте його.

У підсумку, в один момент ви зрозумієте, що малюк вже кілька днів не брав груди. Виходить, що вигодовування завершено.

Зверніть увагу, що час, який витрачається на відлучення дитини від грудей у всіх різне. Комусь може вистачити тижня, а у кого-то займе пару місяців. Так чи інакше, після 2,5 років цей процес відбувається менш болісно.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: