Догляд за паркетом хоч і вимагає особливої уваги, але варто того – паркетна дошка на підлозі виглядає благородно і підлога з таким покриттям може служити довго. На жаль, паркет при відсутності належного догляду втрачає свій привабливий зовнішній вигляд і псує загальне враження від вигляду кімнати, в якій він лежав.

Як очистити паркет?

Паркет не можна очищати засобами, які не призначені для паркетних покриттів. Тому в разі забруднення паркету використовуйте тільки ту продукцію, яка випускається спеціально для очищення такого роду покриттів. Засоби для усунення забруднень з паркету називаються клінери. Незважаючи на те, що до їх складу входять хімічні компоненти, вони не впливають на лак, яким покритий паркет.

Зазвичай перед застосуванням їх потрібно розбавляти водою, так як клінери для паркету завжди концентрованих. Після очищення потрібно покрити паркет зверху спеціальним засобом – полишем, яке створить на поверхні паркету невидиму плівку, що охороняє від ушкоджень і забруднень і дозволяє паркету довше залишатися чистим і доглянутим.

Як зняти паркет?

Ціни на послуги з ремонту часом зупиняють нас від того, щоб запросити фахівців. Якщо ви вирішили оновити будинку паркет самостійно, вам знадобляться такі інструменти як викрутка, молоток і брусок для вибивання паркету. Кімнату потрібно повністю очистити від предметів, перш ніж приступати до роботи. Потім потрібно видалити бічні вставки, для цього потрібно викрутити кріплення й вийняти заглушки, що маскують болти.

Реставрація паркету

Видаляти паркет треба, починаючи з краю кімнати, поступово просуваючись до виходу. Для цього викруткою подцепляется планка збоку і з допомогою молотка вибивається з ряду дощок. Не забудьте про те, що під паркетом можуть перебувати дроти, діяти треба акуратно, щоб не пошкодити проводку або шнур від Інтернету.

Як перекласти паркет?

Іноді потрібно замінити лише одну або кілька паркетних дощок для того щоб не знімати все покриття. Якщо ви точно знаєте що підлога під паркетом бетонний, то вам потрібно просто витягнути пошкоджену дошку, залити в основу свіжу мастику і укласти в клітинку нову плитку. У тому випадку якщо дошки змінювати немає необхідності, але в паркеті присутні зазори, можна просто залити їх мастикою й дати висохнути.

Заповнення тріщин в паркеті мастикою

Після відновлення паркету рекомендується зробити циклювання та покрити одним або двома шарами лаку. Роздувся паркет відновити не вдасться, потрібно або міняти його повністю, або у разі пошкодження невеликих ділянок замінювати дошки на нові. Укладання паркету хоч і вимагає деякого досвіду, але може бути здійснена людиною, раніше не стикаються з ремонтом підлоги.

Якщо ви вирішили покласти будинку паркет, будь то паркетна дошка Barlinek, Bolero, Sinteros Europarket або більш бюджетний варіант покриття, будьте готові до того, що вам доведеться ретельно стежити за його станом. На думку редакції bestfacts.com.ua, паркет ще довго буде залишатися одним з найбільш затребуваних покриттів для підлоги, як у класичному дизайні оформлення квартири, так і в сучасних будинках.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: