Рухливі елементи корпусних меблів можуть спокійно витримувати різні динамічні і статичні навантаження. Такі частини при їх активному переміщенні не зазнають якісь пошкодження, а тільки частково втрачають деякий функціонал. Повернути колишні функції розсувним елементами шафи-купе можливо при знанні певних технологій.

Причини несправності дверей

Причин, через які двері перестають функціонувати, може бути багато. Перерахуємо деякі з них:

  1. Слабке прилягання дверей до стіни викликано погіршенням її фіксації. Щільне примикання забезпечує стопор. Стопор – механізм квадратної форми, знаходиться саме по центру паза нижньої рейки.
  2. Поява помітного отвори пов’язано з перекосом розсувний частині шафи-купе. Розбовтування крайнього гвинта – основна причина викривлення провідних частин. Крайній гвинт розташований у куті двері під буферної стрічкою.
  3. Неповне випадання стулки шафи-купе. В цьому випадку винні самі власники, тому що вони переповнюють відсіки різними речами, ламаючи при цьому стінки, а також недбало кидають важкі масивні речі в секції шафи.
  4. Якщо при русі стулки ви чуєте шум і сторонні звуки, то це говорить про викривлення ролика.

Регулювання двері шафи-купе своїми руками

Якщо сталося випадання або зсув стопора, то поверніть стопор на місце, посадивши його на стійкий клей. Підсилити зчеплення ви зможете за допомогою будь-якого преса.

При появі зазорів слід відклеїти буферну стрічку в самому куті двері. Гвинт потрібно прокрутити за годинниковою стрілкою для усунення щілини знизу або ж проти годинникової для ліквідації верхніх отворів. Поряд з потрібним гвинтом розташований гвинт, який закріплює рамку, тому будьте уважні.

Двері шафи-купе потрібно експлуатувати акуратно, інакше буде потрібно серйозний ремонт

Якщо експлуатація шафи була акуратною, до часткового випадання стулок може призвести випадання рухомої частини з нижньої направляючої. У цьому випадку спробуйте вийняти дверцята шафи, потім випряміть і вставити назад.

Можна випробувати метод зміцнення ролика. Якщо виріб з Європи, то дістаньте двері, добре затягніть сам ролик до тих пір, поки звис ролика над передньою і задньою частинами не стане подібним (приблизно 1,7-2,2 мм), а потім вставити дверцята шафи назад. А якщо виріб вироблено в Китаї, то в таких моделях вам потрібно здавити ручку профілю на 3-4 мм за допомогою сильного стиснення.

В цілому, коригування стулок шафи дуже проста. Існує два основних правила: перше, гвинти потрібно затягувати або шестигранним ключем, або шуруповертом. А по-друге, обов’язково перед складанням та встановленням будь-які деталі потрібно мити, а потім насухо витирати рейки і ролики, тому що падіння порошинок перешкоджає якісній збірці.

Коли потрібен майстер

По-перше, при самостійному ремонті шафи-купе вам буде потрібно придбати всі потрібні інструменти, вивчити всю інструкцію і дізнатися все про процесі складання. На це вам буде потрібно набагато більше часу і сил, ніж досвідченому майстрові. У вас неминуче будуть виникати проблеми з монтажем рухомого елемента шафи, що призведе до незапланованої покупки нових деталей. Намагаючись відрегулювати дзеркальними дверима, ви можете розбити їх і сильно поранитися.

Майстер може ефективно та якісно відрегулювати двері шафи-купе

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua, своєчасний ремонт і дбайливе ставлення дозволить шафі-купе прослужити максимально довго.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: