Бажання обзавестися власною справою відвідує багатьох людей, але далеко не всі реалізовують його, боячись відповідальності і вантажу нових проблем. Однак не так страшний світ бізнес, як здається на перший погляд.

При певній завзятості і новачок може втілити в життя свою мрію: наприклад, відкрити магазин модного одягу.

Вигідно відкрити магазин одягу?

Перше питання, який відвідує починаючого підприємця, справедливо стосується фінансів. Приблизні витрати на відкриття одежного магазину для кожного регіону будуть різними, але в будь-якому випадку немаленькими. Вони включають в себе витрати на реєстрацію фірми, її акціонерний капітал, аванс за першу партію замовленого товару і вартість сертифікатів, заробітну плату персоналу (продавців і бухгалтера), плату за покупку устаткування і розроблення реклами. Левову частку від усіх витрат складе орендна плата і вартість ремонту приміщення магазину, розміри якого повинні складати в середньому хоча б 35-50 квадратних метрів. Тому резонно спробувати проаналізувати, як скоро зможе себе окупити підприємство і окупить взагалі, не розорить свого власника.

Тут є два досить вірних підходу: працювати за франшизою, або спробувати самостійно виявити незайняту нішу і працювати в цьому напрямку. Що стосується франшизи, то, за статистикою, за перші п’ять років роботи закриваються 85 відсотків самостійних дрібних підприємств – і лише 14 відсотків тих, хто працює під вже відомим брендом. Безумовно, така система передбачає, що підприємець втрачає частину самостійності, але в обмін отримує захищеність, безцінний досвід роботи з великою компанією, і знижки на товари, недоступні іншим. Якщо ж відкривати незалежний спеціалізований магазин, то потрібно звернути увагу на напрями, не захоплені конкурентами в місті або районі, де проживає бізнесмен. Скажімо, зазвичай в кожному великому торговому центрі є кілька магазинів жіночого одягу, але немає салонів модного одягу великих розмірів, хоча такий бізнес, за деякими оцінками, має підвищену рентабельність. Також може не бути доступних магазинів дитячого або чоловічого одягу: тому новоспеченому бізнесменові важливо уважно вивчити обстановку і потенційних клієнтів.

Який магазин одягу відкрити – вибирає сам бізнесмен, але краще зайняти нішу неохоплену

Де краще відкрити магазин одягу?

Від правильно обраного місця розташування магазину буде залежати, чи знайдуть його покупці і не віддадуть перевагу більш доступного конкурента, тому до «місця прописки» потрібно підійти ретельно. Незважаючи на астрономічну вартість оренди, торгові центри є найкращим місцем для відкриття магазину, оскільки гарантують постійний потік потенційних покупців, місця для парковки, і специфічні проблеми начебто інспекцій лягають на плечі власників будинків. З орендою приміщення може допомогти вищезгадана франшиза, оскільки власники ТЦ воліють працювати з великими брендами. У разі, якщо місце у ТЦ недоступне, варто самостійно з’ясувати, де в місті розташовані магазини і де їх немає: якщо в крокової доступності від дитячої поліклініки або дитячого саду не знайти магазину одягу для малюків, то його цілком можна там відкрити, на радість батьків, які могли б робити необхідні покупки з дитиною по дорозі додому. Оренда такого місця може бути відносно недорогим, але не варто сильно економити на інших елементах ведення бізнесу – та ж сама автоматизація торгівлі дозволить не тільки спростити завдання персоналу магазину, але і забезпечити зручність і швидкість обслуговування покупців.

Відкрити магазин дитячого одягу треба в такому місці, щоб було зручно покупцям – батькам

Як відкрити інтернет-магазин одягу?

Якщо складності традиційної «офлайновому» торгівлі відштовхують потенційного підприємця, то можна почати з модного інтернет-магазину. Але не варто вважати, що такий магазин буде сам себе окупати і приносити дохід лише своїм існуванням, він буде абсолютно «справжнім бізнесом», в який потрібно вкласти чимало зусиль.

Точно так само, як і з розташованому у фізичному просторі магазином, спочатку потрібно визначити свою вузьку нішу: наприклад, це може бути магазин одягу для вагітних, що обслуговує невеликий передмістя великого міста. Потім, необхідно або замовити сайт «під ключ», або купити готове рішення (благо, таких багато), купити доменне ім’я і оплатити хостинг, і знайти приміщення під склад одягу і для її самовивозу – і, звичайно ж, визначити постачальника. З персоналу спочатку може знадобитися тільки найманий водій, який здійснюватиме доставку покупок, і обслуговуючий роботу сайту фахівець, але у разі розширення бізнесу потрібні кур’єри, власні водії, адміністратори, і так далі. Інтернет-магазин одягу зможе стати не тільки самостійним бізнесом в мережі, але і своєрідною «вітриною» вже працюючого салону моди, де покупці зможуть ознайомитися з новими модними пропозиціями.

Як зазначає редакція bestfacts.com.ua важливо розуміти, що інтернет не тільки зближує один з одним покупця і продавця, але і конкурентів, тому боротьба за місце під сонцем в мережевому просторі буде не менш напруженою, ніж на заповненій магазинами великої вулиці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: