Фуга — затирочна суміш для маскування (або, навпаки, підкреслення) зазору між кахельними плитками — проводиться на цементній або полімерній основі і виглядає як порошкоподібна або пастоподібна кольорова маса.

Крім своєї основної функції, вона ще служить для забезпечення герметичності, а також профілактичним засобом проти проникнення в стіну надлишкової вологи, грибкових спорів і комах. Після обробки затіркою поверхня виглядає ефектно і завершено.

Які затирання бувають?

Сучасної будіндустрії відомі два види затерли – цементна і епоксидна. Друга краще підходить для душових, купалень, басейнів та інших об’єктів, яким властива підвищена вологість. Володіє безперечною перевагою, зберігаючи колер протягом півстоліття, хоча недешева і не має широкого поширення. Перша доступна, проте володіє такими недоліками, як слабка опірність волозі і вразливість перед чистяще-миючими засобами. Є ще один важливий, хоча на перший погляд і непомітний мінус цементної суміші – її колірний асортимент дуже мізерний.

В цементні затирання часом необхідно додавати пісок. Це практикується в тих випадках, коли ширина швів перевищує 3 мм. Однак при цьому треба бути обережним при поводженні з покритою емаллю плиткою, щоб уникнути абразивного впливу на гладку поліровану поверхню. Епоксидна затирка з-за густоти годиться для тих випадків, коли шов товщі 6 мм.

Затирка для плитки використовується на фінішному етапі

Латекс, лаки, пропитки та цемент у складі затирочної суміші, як правило, свідчать про добротності товару. Втім, поверхню, оброблену затіркою з додаванням латексу, треба неодмінно покривати спеціально для цього призначених вологостійким лаком.

Який вибрати колір затірки для плитки?

Дуже просто: фуга повинна збігатися з найбільш темним або світлим відтінком, присутніх на плитці. Затирка з більш світлим відтінком візуально буде зливати плитки, а більш темний створить ефект суворого геометричного розмежування, що робить невелику плитку і мозаїку максимально виразною. Також попередньо бажано перевірити, наскільки суміш змінює колір при висиханні.

Коли наносити затірку?

Коли в процесі ремонту керамічна плитка на підлозі і стінах укладена, вас чекає воістину творча операція під назвою фугування, без якої в сучасному опоряджувальному дизайні просто не обійтися. Її суть — у нанесенні останніх косметичних штрихів, що усувають ремонтні огріхи. Перш штукатури художнім заповненням швів або взагалі не займалися, або робили це кустарно, тим же розчином, на який укладали матеріал. Пам’ятайте: починати закладення швів слід після закінчення мінімум діб після укладання плитки.

І останнє важлива умова, якщо завгодно – побажання редакції bestfacts.com.ua. Розшивка повинна бути виконана якісно, для чого протягом години після укладання потрібно прибрати зі швів надлишки рідкого розчину. В іншому випадку вам потім доведеться довго потіти з наждачкою, зачищаючи їх від заважають задирок, і тільки після цього наносити затірку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: