Якщо необхідно досягти ефективного і рівномірного обігріву однієї з кімнат у квартирі, то тепла підлога — це те, що потрібно. Альтернативи цим пристроям немає, але відрізняється принцип дії у них дає грунт для роздумів, і змушує підходити до питання вибору системи обігріву з усією серйозністю.

Види теплих підлог

При вирішенні обігрівати квартиру або окрему кімнату таким способом, дуже важливо розуміти, з чим доведеться мати справу. Конструкція являє собою або набір проводів або набір труб, хоча є і більш сучасні системи, які виглядають інакше. Тепла підлога встановлюється під підлогове покриття, причому іноді це можна зробити і після початкового ремонту. Що стосується конкретних різновидів, то можна виділити наступні системи:

1. Електричні кабельні системи. Вони набагато простіше монтуються, ніж радіаторні батареї, але якщо знадобиться зробити заміну, то це буде важко здійснити. Сама система складається з двожильного кабелю і гофрованої трубки, на якій можна знайти датчик температурних показників. Цей кабель рівномірно заповнює собою обрану поверхню, після чого накривається фінішним покриттям.

2. Принцип електропідігріву використовують інфрачервоні підлоги, тільки там тепло виділяється за допомогою променевого обігріву. Термоплівка більш ефективна в плані рівномірного обігріву, ніж кабелі, але таку систему важко встановлювати самостійно. Є ще й стрижневі підлоги, але вони використовуються не так часто.

Під будь-яке підлогове покриття можна підібрати теплі підлоги

3. Для того щоб у приміщенні було тепло, можна облаштувати водний обігрів. Нагрівання відбувається від труб з гарячою водою. Систему також складно монтувати.

З переваг теплих підлог відразу потрібно сказати про рівномірний обігрів всіх областей в приміщенні, а саме збільшення температури відбувається досить швидко. Вони економлять вільне місце у кімнаті з-за того, що перебувають під підлоговим покриттям – це ж сприяє повній відсутності скупчення пилу, що можна спостерігати на радіаторних батареях. Особливість роботи системи виключає появу протягів. У мінуси варто записати досить специфічні монтажні роботи, з якими далеко не кожен впорається.

Вибираємо тепла підлога під плитку

При використанні кахельної плитки потрібно розуміти, що така підлога може обігріватися різними способами. Для неї не має особливого значення потужність обігріву або інші параметри системи.

Розумним рішенням є облаштування підлоги кабельними термоматами. Товщина такої підлоги вийти мінімальної, що позначиться на швидкості обігріву. На них спокійно можна класти плитку. Зупинитися можна і на карбонових стрижнях, хоча, судячи з відгуків, в деяких моделях можуть спостерігатися проблеми з довгим терміном служби. Та й ціна такої системи може відлякати деяких людей. Більш надійним і випробуваним є перший спосіб утеплення.

Як вибрати теплу підлогу?

Вибираємо тепла підлога під ламінат

Для початку потрібно зрозуміти, що являє собою ламінат, і яку теплове навантаження вона може витримати. У цьому підлоговому покритті є ряд хімічних речовин, зокрема, формальдегіди, які починають активно викидатися в атмосферу після нагрівання ламінату до температури 26 °C і вище. Вони мають серйозну небезпеку для організму людини, відповідно, потрібно враховувати це при підборі самого ламінату, так і системи обігріву для неї.

Слід упевнитися в наявності маркування на ламінаті, яка дає добро на встановлення теплої підлоги. Інфрачервона тепла підлога під ці критерії підходить ідеально – його потужність дозволяє пробиватися через ламінат, але встановлених поріг по температурі при цьому не порушується. Вона укладається на спеціальний матеріал, який відображає тепло, крім того, система зверху накривається плівкою з поліетилену. Стяжка при такому методі не використовується, що позначається на збереженні висотності стель.

Кабельна система грішить високим споживанням енергії, але цього не спостерігається при використанні інфрачервоної системи.

Підлога з кахельної плитки можна обігрівати різними способами

Вибираємо теплу підлогу під лінолеум

Лінолеум є більш м’яким матеріалом, ніж ламінат, але слабкі сторони у цих підлогових покриттів одні і ті ж. Дуже важливо не тільки ретельно вибирати теплий пол, але і підбирати до нього спеціальний лінолеум. Система обігріву обов’язково повинна поєднуватися з підлоговим покриттям. На підлозі повинен бути постелений матеріал з декількох шарів на основі полівінілхлориду, який також повинен мати маркування, що дозволяє встановлювати систему обігріву. Що стосується конкретної системи, то можна вибрати і водну, і електричну.

Інша справа, що краще це робити ще при первісному ремонті, адже лінолеум не може бути використаний багаторазово. Для такого підлогового покриття обігрів повинен мати щадний характер, відповідно, оптимально себе проявить інфрачервоний плівковий пол.

З теплими підлогами протяги не страшні

Вибираємо теплу підлогу під килим

Килим є самим невибагливим з усіх підлогових покриттів в частині встановлення під них теплої підлоги. Звичайно, спеціальне маркування потрібна і тут, також є обмеження по товщині – занадто товсті килими просто не будуть пропускати тепло. Якщо брати в розрахунок простоту монтажу, вартість системи, швидкість розігріву, то виходить, що найбільш прийнятним варіантом є все той же інфрачервона підлога. Він досить простий в установці, тому можна буде заощадити і на монтажних роботах.

Якщо відштовхуватися від універсальності системи, то в такому випадку краще дивитися в бік електричних теплих підлог – вже серед них можна вибрати або більш простий кабельний підлогу, або просунуте рішення у вигляді інфрачервоного підлоги.

Редакція bestfacts.com.ua радить не поспішати з вибором теплої підлоги.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: