Телевізор – давній мешканець наших будинків. Він, як і холодильник, вже жартома називається «членом сім’ї».

Без нього важко уявити затишний вечір або легкі вихідні. Перш, ніж придбати телевізор, потрібно ознайомитися з його типами. Кожен тип має свої переваги і недоліки. Основні типи телевізорів поділяються на:

Кінескопний. Ця модель добре знайома з дитинства, вона має електронно-променеву трубку. Плюси цього типу полягають в гарну передачу кольору, довгому терміні служби і низькою вартістю. До мінусів можна віднести великі габарити, обмеження діагонального розміру і вплив на зображення електромагнітних полів.

Кінескопні телевізори займають багато місця

Рідкокристалічний. Тут зображення передається за рахунок пікселів. У нього висока роздільна здатність екрану, чіткість картинки, компактність, низьке споживання енергії і висока безпека для очей. Але він дорожче кінескопного і в ньому на якість зображення впливає кут огляду.

Плазмові і ЖК-телевізори легко кріпляться на стіні

Плазмовий. Екран цього телевізора складається з комірок з газом, який перетворюється в плазму і передає потрібний колір. У плазмових панелей відмінна передача кольору, насичена картинка, відсутнє мерехтіння, на нього можна дивитися під будь-яким кутом. Але в них може відбуватися вигоряння осередків, плазма споживає багато енергії і коштує досить дорого.

Плазмові телевізори відрізняє першокласна передача кольору

Проекційні. Телевізори цього типу складаються з пристрою, здатного створювати зображення високої точності і передавати його за допомогою оптичної системи на великий екран. Такі телевізори можуть бути на кинескопах, на РК-матрицях, на микрозеркалах. Кожен вид має свої характеристики і особливості.

Проекційні телевізори можуть бути великих розмірів

Діагональ телевізора

Цей показник впливає на комфорт при перегляді. Діагональ телевізора вимірюється в дюймах, 1 дюйм дорівнює 2,54 див. Сучасні моделі телевізійних приймачів мають діагоналі від 22 до 70 дюймів, що дорівнює 60 і 178 див. При виборі діагоналі варто враховувати такі нюанси, як дозвіл картинки і відстань перегляду. Важливо розуміти, що телевізор – це не ноутбук, не варто вдаватися до купівлі занадто маленьких моделей, адже в першу чергу він призначений для розваги, а не роботи.

Як вибрати телевізор?

Контрастність і яскравість телевізора

Контрастність телевізора полягає в різниці яскравості між одним і іншим ділянкою (пікселем) екрана. Чим більше ця величина, тим вище насиченість і ясність кольору. Стандартно це пишеться як 1000:1. Тому дуже важливо перевіряти при покупці цей параметр і дивитися на його величину. Яскравість також не менш важлива. Всі сучасні телевізори мають досить високий рівень цього показника. Але ЖК і LED екрани в цьому питанні на щабель вище, ніж плазмові моделі. Не зайвим варто згадати, що цей параметр завжди можна налаштувати за допомогою пульта.

«Формула якості»: телевізор

Дозвіл екрану

Дозвіл екрану впливає на якість зображення. Підтримку високої якості HDTV виконує дозвіл 1920х1080 (він називається Full HD). Якщо ваш телевізор не призначений для перегляду цифрового, то величина його дозволу не має значення. Росія здійснила перехід на цифрове телебачення вже в минулому році.

Як правильно вибрати ЖК телевізор.

Інші важливі характеристики

На покупку телевізора також можуть впливати:

•Кут огляду. Ця величина являє собою максимальне значення кута зору до площини екрану, який дозволяє зображенню сприйматися без перешкод і спотворень. Більшість сучасних моделей мають кут від 170 градусів.

•Час відгуку. Це час, за який елемент матриці телевізора переходить від одного стану до іншого. Показник у 8-10 мс буде найоптимальнішим.

•Роз’єми. Телевізор повинен мати такі роз’єми: HDMI, SCART, DVI, VGA, HDMI, HDM, RCA, USB.

Таким чином, купівля начебто простої речі перетворюється в досить об’єктивний і розумний підхід. Наші сучасні будинки оснащені масою техніки, напевно у кожного члена сім’ї є персональний комп’ютер, планшет, смартфон і багато інших гаджетів, але об’єднати родину за переглядом улюблених фільмів і передач може тільки старий добрий друг телевізор.

Біля телевізора збираються всією сім'єю

Редакція bestfacts.com.ua дякує вам за те, що приділили час нашої статті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: