Риболовля — заняття, яким захоплюються багато, не залежно від віку, професії або підлоги. Це чудовий відпочинок на свіжому повітрі, далеко від шуму і міської суєти, спортивне змагання, своєрідна азартна гра з метою зловити велику рибу.

Чудових результатів можна добитися, ловлячи на хороший спінінг. Саме про цю снасті піде мова нижче.

Спінінгом зручно ловити з човна

Спінінг — це вудилище з кріпленням для котушки і з пропускними кільцями. З його допомогою здійснюється ловля хижої риби: щуки, окуня, судака і іншої риби на спеціальні штучні приманки, своєю поведінкою нагадують малька.

Що важливо вирішити перед покупкою спінінга?

Перед вибором снасті необхідно визначитися, в яких умовах планується рибалити:

— вид водойми: непроточний затоку або річка з плином, водосховище або мілководне озеро;

— ловля буде проводитися з берега або з човна;

— яку рибу передбачається ловити.

Великий асортимент спінінгів дозволяє вибрати кращий

Вибір спінінга залежить також від типу приманок. Для лову джигом, вагається блешень і джеркбейтов підходять різні снасті.

Важливим показником якості спиннингового вудилища є його надійність, ремонтопридатність, безвідмовність в роботі і довговічність. Ціновий діапазон моделей середньої якості від 150$ і вище, а вартість високоякісних снастей значно перевищує рівень цін середньо бюджетних товарів.

Конструкція вудилища

Спінінги бувають двох типів:

— Спінінг піновий має тільки 2 «коліна». Якщо його розібрати, можна отримати дві незалежні частини, які не є порожнистими. Завдяки конструкції та використанню нових композитних матеріалів, снасть витримує значні навантаження, що дозволяють успішно діставати з води велику рибу. Зменшений вага вдалося домогтися без втрати міцності, а в окремих випадках із збільшенням міцності.

Спінінг піновий вимагає більше місця для зберігання

— Телескопічний спінінг більш зручний при транспортуванні. У складеному стані снасть має компактні розміри, при розкладці може досягати в довжину до 3 метрів. Телескоп стане у нагоді, якщо немає можливості перевозити на чисті річки або озера для лову риби габаритні штекерні спінінги.

Телескопічний спінінг компактний

Матеріал вудилища

Спінінг може бути виконаний з різних матеріалів, кожен з яких має свої особливості:

— Скловолокно. Переваги спінінгових вудилищ, виготовлених з цього матеріалу — недорога ціна і невибагливість у догляді. Їх недолік – велика маса. Вудилища з скловолокна використовують при лові тролінгом, в цьому випадку часті закидання приманки не потрібні.

Як вибрати спінінг — Композит. Спінінги з цього матеріалу володіють середніми показниками жорсткості. Композит виходить при з’єднанні вуглепластика і скловолокна. Такі вудилища зазвичай набувають, якщо немає можливості купити вудилище з вуглепластика.

— Углеволокно або вуглепластик. Спінінги, виготовлені з вуглепластика, мають саму легку масу. Вудилища з вуглеволокна розділяються по модулю вмісту графіту. Чим менше модуль снасті, тим більше її гнучкість.

Як вибрати спінінг і що в ньому найголовніше

Як вибрати обручки

Вибираючи спінінг, слід звернути увагу на кільця. Вони є важливим елементом при забросе блешні. Кільця відповідають за правильний розподіл навантаження на волосінь вудилища при виведенні риби. Кількість кілець підбирається виробниками за характеристиками і довжині спінінга.

Направляючі кільця спінінга повинні витримувати навантаження

Пропускні кільця повинні бути міцними, легкими, стійкими на стирання і полірованими. З метою рівномірного розподілу навантаження по довжині спінінга відстань між пропускними кільцями має поступово збільшуватися, починаючи від вершинки і до комлю. Перед придбанням спінінга перевірте якість кріплення, не повинно бути надлишків клею, ниток, тріщин, при цьому кільця повинні міцно прикріплюватися.

Рукоять спінінга

Особливо важливо, з якого матеріалу виготовлена рукоятка. Зазвичай для цього використовують неонові або коркові матеріали. Сьогодні популярні ручки з недорогого коркового матеріалу. Для морської рибалки вибирають ручки з неопрену, який не боїться солоної води. Є моделі з рукоятки з обох матеріалів. Щоб вибрати оптимальну рукоятку спінінга, необхідно взяти вподобану модель в руки і подивитися, наскільки зручна ручка для захоплення.

Рукоять спінінга повинна бути зручною

Якої довжини має бути спінінг?

Чим довше вудилище, тим далі рибак може закинути блешню і тим зручніше буде вываживать рибу. Короткий спінінг використовують на невеликих річках або чистих озерах, де дальність закидання не грає ролі. До переваг спінінгів невеликої довжини можна віднести їх компактність при перенесенні.

Обов'язковим оснащенням спінінга є котушка

Довжина спінінга 2,7 метра є найбільш універсальною, тому рекомендується для новачків. Для лову риби з човна, можна вибрати модель коротше, щоб забезпечити високу мобільність рибака довжиною від 2,3 до 2,6 м. Для лову риби з берегів великих озер і річок рекомендована довжина — від 2,7 м.

Можливі маркування вудилища

Спінінги поділяються на класи, що мають вагу закидалися приманок :

— ультралегкий UL — 1-7 м;

— легкий L — 3-15 г;

— середній M — 7-30 г;

— середньо-важкий MH — 15-40 г;

— важкий H — 15-60 м і більше.

Гнучкий і легкий спінінг краще надміцного, але важкого

Лад спінінга є важливим параметром, так як від нього залежать характер виведення і закидання приманки. Лад характеризує вид і ступінь вигину спиннингового вудилища при навантаженні. Існує 4 типу ладу:

— Швидкий лад Extra-Fast (EF), при якому згинається 1/4 частина.

— Швидкий лад Fast (F), згинається 1/3 частина.

— Середній лад Moderate або Medium (M), згинається половина.

— Повільний лад Slow (S) характеризує вигин 3/4 частини.

Хороший спінінг - перший шанг до успішної риболовлі

Для того, щоб оцінити дію спінінга у разі відсутності маркування, треба уперти його вершиною у будь-який предмет середньої жорсткості, визначивши форму вигину під навантаженням. Редакція bestfacts.com.ua бажає вам гарної риболовлі і рекомендує познайомитися зі статтями про самих незвичайних риб і уловистых місцях Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: