Чим ближче холоди, тим ширший асортимент склоомиваючих рідин в магазинах автомобільних запчастин і аксесуарів.

І тим актуальніше одвічне питання автомобілістів: як заощадити і одночасно не потрапити в халепу? Яку незамерзайку вибрати? І чим взагалі одна склоомиваюча рідина відрізняється від іншого?

Якісна склоомиваюча рідина - надійний помічник в холоди

Хімічний склад склоомивача

Два головних компонента будь незамерзайки – вода і спирт. Від їх пропорційного співвідношення залежить мінімальна температура використання рідини. Чим більше спирту, тим більше температурний діапазон експлуатації.

Незамерзайка. Яку незамерзайку вибрати? Для виробництва склоомиваючих рідин використовується зазвичай етиловий або ізопропіловий спирт. Зустрічаються склади і на основі метилового спирту. Виробництво та продаж останніх, правда, давно вже перебувають під забороною на території РФ. Але підприємців, які прагнуть заощадити на закупівлі сировини, це не завжди зупиняє.

Яка незамерзайка безпечна?

Незамерзаюча склоомиваюча рідина на основі етанолу вважається найбільш ефективною. Вона ж визнана найбезпечнішою з усіх існуючих. Пари етанолу не завдають шкоди пасажирам при вдиханні, не провокують виникнення головного болю, нудоти і інших неприємних симптомів отруєння.

Якісна незамерзайка безпечна

На другому місці – незамерзайка з ізопропіловим спиртом. Сам по собі ізопропіловий спирт – отруйна речовина, але його концентрація в склоомивача строго регулюється державними стандартами, тому боятися нічого.

Рідина з метанолом заборонена за ініціативою Міністерства охорони здоров’я не просто так. Вдихання випарів метилового спирту може призвести до загального погіршення самопочуття, втрати зору, порушень в роботі нервової системи. Можливий летальний результат.

Як визначити метанол в незамерзайке?

Метиловий спирт дешевше ізопропілового і етилового. Незамерзайка, виготовлені на його основі, напевно, буде продаватися за дуже низькою ціною. Тому, якщо вам пропонують купити склоомивача за сущі копійки, з рук, не погоджуйтеся. Надто велика ймовірність присутності в його складі метанолу.

Якщо склоомивача замерз - відженіть машину в теплий гараж

Метиловий спирт, як і етиловий, практично не пахне. У дорогий незамерзайке це зазвичай компенсується додаванням спеціальних ароматизаторів. Дешевий склоомивача з метанолом віддушками не розбавляється.

Що робити, якщо незамерзайка замерзла?

1. Якщо у вас достатньо часу, то краще буде відігнати автомобіль в теплий гараж, стоянку, сервіс і інше місце, де температура повітря навіть взимку приймає позитивні значення. Як тільки машина розморозиться — залийте заново рідина більш високої якості або з найбільш відповідними температурними обмеженнями.

Незамерзайка з придорожніх розвалів може бути небезпечна

2. Другий варіант – це спробувати прогріти невеликий бачок з рідиною з допомогою тепла, яке виходить від самого двигуна. Однак такий метод може і не спрацювати в ряді ситуацій. Варто враховувати конструкцію свого автомобіля і розташування основних його елементів. Наприклад, у деяких моделях для заливання рідини для очищення скла відносно недалеко від движка. Якщо ж розглядати більш великі машини з дизельним двигуном, то там відстань може бути значне, прогріти незамерзайку, завівши транспортний засіб, не вийде — ви даремно витратите час і бензин.

3. Третій варіант найбільш швидкий. Він полягає у використанні концентрованої рідини для очищення автомобільних стекол. Застосовувати потрібно саме концентрат, який, як правило, розбавляють водою по інструкції. Його потрібно залити в бак для омивача спільно з окропом. Потім спробувати через деякий час включити распрыскивание.

Неякісна незамерзайка Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам також ознайомитися зі статтею про те, як краще заводити машину взимку.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: