Хрестик – це доказ приналежності християнської релігії і православної віри. Він – не звичайна прикраса, а надійний захист для свого господаря.

Здавна хрест був однією з найголовніших християнських атрибутів, його оспівують у багатьох молитвах. Тому носіння натільного хрестика у серця має велике значення, трактуються як спокутування провини людства, зцілення від хвороб, позбавлення від темних сил. Невіруюча людина не повинен носити хрестик в якості прикраси, це вважається знущанням над вірою.

Яким повинен бути православний хрестик?

З давніх пір на Русі найбільш поширений був хрестик восьмикутної форми. З часом стали з’являтися інші форми, наприклад, трилисник, чотирикінцевий, семиконечный, шестиконечный. Вибираючи для себе православний хрестик, не варто приділяти особливу увагу його формі, прийнятна будь-яка. Написи допускаються православною церквою, але вони необов’язкові.

Традиційний православний хрест має форму восьмикінцеву

Немає особливих правил щодо вибору матеріалу натільного хрестика. Він може бути з простого сировини – дерева або металу, але не виключена можливість носіння такого атрибута з дорогоцінного металу. Оскільки для християнина православний хрестик найцінніше, то і матеріал для нього може бути дорогим. А церкви все-таки ближче звичайні дерев’яні і металеві хрести.

Де купити хрестик?

Багато хто замислюється над питанням: чи можливо купувати хрестик в інших місцях, крім церкви? Звичайно, можливо, і в цьому не буде нічого страшного. Зараз існує безліч ювелірних салонів, магазинів, майстерень, де торгують хрестиками з різного матеріалу.

Крім того, сучасний розвиток техніки дозволяє вибрати собі хрестик, користуючись послугами інтернет-магазинів. Можна вибрати собі не тільки придивився хрестик, але і ланцюжок до нього. При цьому не треба довго ходити по магазинах, а просто швидко і зручно замовити доставку товару.

Правильний натільний хрестик може бути і дерев'яною: важливий не матеріал, а символ

Купуючи хрестик у магазині, слід упевнитися, що він освячений. Якщо ні, то треба обов’язково віднести його до церкви для освячення.

Можна дарувати хрестик?

З хрестиками завжди було пов’язано багато забобонів, що робити можна, і що не можна, до чого це призведе. До таких повір’ями відноситься судження, що православний хрестик не можна дарувати. Воно абсолютно невірно, ніякого негативного сенсу таку дію не несе, тому можна сміливо дарувати хрестик іншим людям.

Єдиною умовою є освячення його в церкві. Не варто думати, що звичайне обприскування святою водою зробить хрестик освяченим, і він буде мати всі свої захисні властивості. Лише церква здатна надати цьому атрибуту священний сенс. Як зазначає редакція bestfacts.com.ua після такої дії хрестик, який дав у дар, буде нести своєму власникові лише благодать.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: