Популярність GPS-приймачів зростає з кожним днем. Вони вже більше не є «іграшкою», придбавши статус пристрою, без якого автомобільну подорож просто неможливо.

Кожен автовласник при виборі GPS-навігатора спирається на свої власні уподобання, і це зрозуміло, проте є певні параметри, за якими має відбуватися вибір. Вибір GPS-навігатора безпосередньо залежить від тих завдань, які перед ним ставляться. Варто насамперед визначити, для чого вам потрібен навігатор? Де ви будете його використовувати?

Як правило в навігатор вже закачано карти того регіону, в якому він продавався, тому, якщо ви берете навігатор для подорожей, то варто дізнатися про встановлених у пристрої картах і вартості закачування нових. Іноді для певних версій програми в інтернеті можна знайти безкоштовні версії карт, але за їх якість складно поручитися.

Якщо ви вибираєте навігатор для щоденних поїздок по мегаполісу, то варто звернути увагу на наявність таких функцій, як показ автомобільних пробок в режимі онлайн, прокладання короткого або швидкого маршруту, радари ДПС. Ця інформація, як правило передається через підключення до інтернету або через GPS-сигнал. У першому випадку доведеться підключитися до мережі місцевого оператора зв’язку, щоб мати вихід в інтернет для завантаження актуальної інформації про дорожню ситуацію.

У GPS-навігатора повинен бути приємний і зрозумілий інтерфейс

Варто звернути увагу, почитавши заздалегідь відгуки користувачів, наскільки детально опрацьовані карти у вподобаному вам навігаторі. Можливо, що в деяких пристроях картки не будуть відповідати дійсності, якщо мова йде про якихось невеличких вуличках. І важливий момент — дата останнього оновлення карт, тому що дороги можуть прокладати на нових маршрутах замість старих, або змінювати напрямок руху на яких ділянках дороги.

Картографічні навігатори слід вибирати за обсягом пам’яті. Обсяг картографічної пам’яті не повинен бути нижче ніж 64 Мб. Вона з важливих технічних характеристик – показник кількості точок шляху, який пройшов автомобіль від початкової точки. Чим більше довжини слід запам’ятає навігатор, тим краще для вас.

Відволікатися на постійне «підглядання» в монітор не подобається деяким автолюбителям, тому вони воліють GPS-навігатори з голосовим супроводом. Воно автоматично попередить про відхилення від маршруту або наближення повороті. Якщо бути точним, то розмір екрану теж грає важливу роль. Звичайно, при виборі приймача, ми орієнтуємося на зовнішні якості, але потрібно також подумати про те, наскільки добре буде сприйматися інформація, высветившаяся на екрані. А ось вибрати кольоровий або монохромний дисплей залежить, як кажуть, від товщини вашого гаманця.

Автомобільні навігатори представлені в дуже широкому ціновому діапазоні, і обумовлюється це тим, що багато автомобільні моделі оснащені занадто великою кількістю зайвих функцій. Клієнти, щоб заощадити, часто прагнуть купити навігатор в машину навіть з чорно-білим дисплеєм (найдешевший варіант). Професіонали не рекомендують використовувати gps-навігатор з пробками з двоколірним або чотирьохкольоровим дисплеєм. Але радять вибирати мінімальну функціональність gps-комунікатора. До корисних опцій GPS-навігатора можна віднести вбудовану опцію Line Assist, яка допомагає вибрати потрібну смугу руху, щоб водій не переживав за орієнтування на складних розв’язках і незнайомих великих магістралях. Попередньо завантажені GPS-карти прискорять швидкість роботи навігатора, і вам не потрібно вихід в мережу, наприклад, якщо ви перебуваєте в роумінгу. Прогноз положення супутників забезпечить швидкий початок роботи при наступному включенні навігатора.

У навігатора повинен бути яскравий монітор і гарне дозвіл

Живлення пристрою здійснюється за допомогою підключення до прикурювача за допомогою кабелю. Зв’язок забезпечує антена, встановлена на даху авто. Тут варто перевірити зручність інтерфейсу GPS-навігатора, наскільки він легкий і зрозумілий в обігу, а також надійність його кріплення.

У питанні вибору фірми-виробника розкид дуже великий. Однак є бренди, продукція яких користується величезною популярністю. До них можна віднести такі компанії, як Navteq, Навітел, IGO, Garmin і Автоспутник. Навітел, Garmin і Navteq уявляють в своїх картах найбільша кількість російських регіонів. Автоспутник в цьому плані орієнтований на Москву, Санкт-Петербург та інші мегаполіси. IGO приваблює покупців простотою і бюджетними цінами, і користувачі відзначають його зручність для подорожей за кордоном.

Практика показує, що вибір виробника відбувається під час безпосередньої покупки навігатора і за участю професійних консультантів, які в силах допомогти клієнту визначитися в перевагах. Ви так само можете прочитати відгуки користувачів на спеціальних форумах, або скористатися порадою друзів, які вже активно користуються навігаторами і зможуть вам порадити фірму-розробника, розповівши про плюси і мінуси.

Редакція bestfacts.com.ua радить спочатку визначитися зі списком завдань, які ви збираєтеся покласти на «плечі» навігатора, а вже потім сміливо йти вибирати його в магазині з допомогою продавців-консультантів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: