Жити у власному будинку або знаходити задоволення у вирощуванні урожаю, — вирішувати власнику земельної ділянки. Вибираючи землю для майбутніх потреб, не слід поспішати з покупкою.

Заміський ділянку може стати вашим улюбленим місцем відпочинку

Щоб уникнути непотрібних проблем і несподіваних «підводних течій», має сенс вивчити безліч пропозицій і розглянути можливі варіанти.

На яких ділянках можна будувати будинки

Визначаючи, яким повинен бути ділянку, потрібно виходити з бажаного статусу майбутнього житла. Одноповерхову або багатоповерхову споруду можна звести на звичайному дачній ділянці, призначеній для здійснення діяльності в рамках особистого підсобного господарства (ЛПГ). При цьому можна жити в побудованому будинку хоч цілий рік, обробляючи свої сотки. Правда, це стосується ділянок в межах населеного пункту. Якщо ви купили шматок поля (польової земельна ділянка), за законом ви можете його обробляти, але не будувати на ньому житло.

Побудувати хороший будинок можна не на кожній дільниці

Інша справа – облаштувати ділянку землі під індивідуальне житлове будівництво (ІЖС). Вона не зобов’язує власників займатися вирощуванням сільськогосподарських культур, зате дає можливість безперешкодно оформити постійну прописку.

Як вибрати ділянку для будівництва будинку Плануючи велике господарство на величезних територіях, можна збудувати великий красивий будинок — справжню панську садибу. Якщо ви вибрали для цих цілей землю зі статусом селянсько-фермерського господарства (КХФ), потрібно пам’ятати, що він зобов’язує займатися масштабним присадибною проектом, наприклад, завести пташиний двір, великий сад або стайню, а також зажадає особливої податкової звітності. У деяких випадках дається дозвіл побудувати будинок на особливо охоронюваних територіях, але це доля небагатьох.

Вибираємо хороший ділянку

— Розташування ділянки, екологія. Краще вибирати ділянка далеко від виробничих зон і переробних підприємств. Нехай важливим критерієм стане чисте повітря, зачаровує краса навколишніх місць і вид з вікна майбутнього будинку. Бути може, з часом ваш ділянка стане для вас найкрасивішим місцем на Землі, і ви будете із задоволенням сюди повертатися.

При виборі землі потрібно звернути увагу на наявність водойми, відсутність великих автомобільних доріг поблизу, близьке розташування до якого-небудь населеного пункту (щоб завжди мати можливість швидко дістатися до магазину або лікарні). Також покупців цікавить місцева інфраструктура, наявність електрики, газу, води, каналізації.

Екологію місцевості ви змінити не в силах, тому варто навести довідки

— Ландшафт ділянки. Слід звернути увагу на рельєф обраного ділянки. Різкі перепади рівня землі, горбистість або розташування території в сирій низині здатні багаторазово збільшити вартість підготовчих і будівельних робіт.

Розмір земельної ділянки повинен залежати від потреб власників і планів на освоєння землі. Перспективи сільськогосподарських розробок і будівництво безлічі різноманітних будівель зажадають значних площ. Якщо ж обмежитися зведенням будинку з акуратно прилеглої до нього зеленою зоною, то може вистачити невеликій території, всього в 3 рази перевищує площу житлового будови.

Новий ділянку можна розпланувати на свій смак

— Якість грунту, наявність посадок. Навіть якщо ділянка продається з готовим будинком, важливо звернути увагу на тип грунту. Він повинен підходити для посадок. Глинисті, заболочені ділянки зажадають багато зусиль щодо удосконалення грунту. Присутність культурних посадок на ділянці характеризує місцевість розроблену, а наявність дикорослих дерев і кущів вимагатиме проведення робіт по вирубці і корчування.

Навіть якщо ви не плануєте розбивати город, родючий грунт - це плюс

— Дороги. Необхідно вивчити під’їзди до земельної ділянки для оцінки можливостей доставки та розміщення будівельних матеріалів. Якість дорожнього покриття так само важливо, як наявність або відсутність інфраструктури.

Якщо розглядати ділянку як постійне місце проживання, слід прорахувати можливості дорожнього трафіку при виїзді на роботу або навчання.

Погані дачні дороги можуть зіпсувати життя

— Комунікації. При відсутності комунікацій потрібно розрахувати вартість прокладання електрокабелю та водопроводу, враховуючи відстань від наявних джерел. Дослідження потенційного земельної ділянки на самостійний водний ресурс допоможе зробити колодязь.

Де шукати хороший ділянку

У пошуках вигідної покупки не слід цікавитися текстами, расклеенными на ліхтарних стовпах. На перших порах можна попитати у знайомих і колег, використовуючи принцип «сарафанного радіо». Грамотним ходом поза інтернету стане вивчення оголошень про продаж ділянок у правліннях садів, розташованих у районах, які можуть зацікавити своїм місцем розташування.

Зручний спосіб купити краще - проаналізувати ринок в інтернеті

Гарною підмогою у пошуку земельної ділянки буде інтернет. Тут можна знайти пропозиції про продаж ділянок у різних регіонах від посередників і власників. Велика база даних спеціалізованих порталів значно скорочує час пошуку.

Юрист рекомендує! Поради при купівлі земельної ділянки, Якщо ви розглядаєте варіант придбання ділянок для постійного проживання, не боїтеся труднощів і готові починати бізнес з нуля, можливо, варто познайомитися з урядовими програмами. Так, у 2016 році у росіян з’явився шанс стати власниками ділянки на Далекому Сході безкоштовно.

Які документи потрібні для купівлі будинку

Продавець надає покупцю:

— техпаспорт домоволодіння з поэтажными планами. Якщо ви купуєте земельну ділянку з уже наявними на ній спорудами (сарай, лазня), запитайте у продавця дозвіл за підписом голови місцевої адміністрації.

— кадастровий план ділянки. До кадастрового паспорта мають додаватися топографічний і межовий план ділянки. В цих документах закріплені межі ваших майбутніх володінь, визначених у процесі межування.

— два свідоцтва про право власності на будинок та землю

— договір купівлі-продажу, приватизації, мене чи спадкування (при необхідності) виписка з Будинкової книги

— довідки про відсутність заборгованостей по сплаті податків і відсутності арештів на будинок та землю

— згода чоловіка, завірене нотаріусом

Як оформити земельну ділянку у власність Покупець повинен мати при собі:

— паспорт

— ІНН всіх учасників угоди

— свідоцтво про шлюб, якщо такий було укладено

Поширені помилки при покупці землі

Як не дати себе обдурити

Найпоширеніші види шахрайства з продажем землі добре вивчені. Щоб не поповнити число ошуканих покупців, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

1.При укладанні угоди потрібно ретельно перевіряти справжність документів з боку продають осіб. Має місце ходіння підроблених довіреностей, що можуть стати причиною незаконного придбання землі з подальшими судовими розглядами, які не додадуть оптимізму невдалим покупцям.

Межі ділянки можуть бути визначені неточно

2. Не слід намагатися придбати земельну ділянку у голови садівничого товариства, який не має права розпоряджатися чужою землею. Угіддя СНП належать або члену спільноти садівників, або адміністрації району, до якого відноситься земельна ділянка. Якщо земля виглядає занедбаною, це не означає, що у неї немає господаря.

Купуючи нерухомість, потрібно бути дуже уважним

3. Бажання купити в два рази більше за ті ж гроші призводить до поспішного оформлення угоди, в якій половина території продається новому власнику згідно з документами, а інша частина нібито буде його власністю «за фактом». Непереконливість останньої формулювання може в будь-який момент бути доведена раптовою появою законних господарів, які легко підтвердять факт свого володіння вищевказаним ділянкою землі.

Послуги досвідченого ріелтора знімають багато проблем

4. Деякі садівники, спокушаючись сусідської землею, де ніхто не живе, шахраюють з межеванием, захоплюючи чужу територію, а потім продають її. Скріплений підробленими підписами протокол погодження меж не є підставою для права купівлі земельної ділянки, що належить іншій особі. Судових тяжб в цьому випадку не уникнути. Про те, щоб будувати будинок на такому місці, не може бути й мови.

Якщо ви стали жертвою шахраїв, ще не все пропало. Звертайтеся до суду

5. Прийшовши для огляду розкішного котеджу з ділянкою, виставлених на продаж, краще попросити господарів пред’явити документи, що підтверджують право власності. Може бути, вони не є власниками нерухомості, лише орендуючи її. Запрошуючи потенційних покупців, пройдисвіти беруть задатки, посилаючись на велику кількість бажаючих і гарантуючи кожному «вкладнику» незаперечну першість. Результат даної угоди, безсумнівно, порадує тільки аферистів, які залишать всіх довірилися їм мрійників без грошей.

Консультуйтеся з юристами при перших сумнівах

6. Природне бажання придбати землю з готовим будинком не виправдає покупку зовні міцної будови, яка на повірку виявиться непридатним для житла будиночком з казки про ледачих поросят. При огляді будь-якого житлового об’єкта потрібно довіряти думку знаючих людей, що розбираються в питаннях будівництва, щоб не стати власниками ненадійного житла, готового впасти при першому пориві вітру.

7. Одним з найбільш наївних способів обдурити покупця є продаж земельної ділянки з заміною в книжці садівника прізвища попереднього власника на нову. Знаходяться люди, які досі вірять в можливість заволодіти землею «дідівським» шляхом. Безумовно, така угода не буде законною. Дотримуючись обережності при виборі та купівлі земельної ділянки, потенційний власник забезпечує собі безпечне майбутнє.

Невірно оформлена нерухомість може бути вилучена

Редакція bestfacts.com.ua рекомендує вам подивитися на самі незвичайні будинки, бути може ви захочете побудувати на вашому новому ділянці щось феєричне.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: