За статистикою, найбільш теплозатратной частиною квартири вважається балкон. Щоб мінімізувати втрату тепла, необхідно правильно утеплити балкон, а щоб заощадити гроші, зробити це можна своїми руками.

Утеплений балкон можна об'єднати з кімнатою

На жаль, при будівництві будь-якого багатоквартирного будинку утеплення балконів не приділяють належної уваги. Тому для багатьох є балкон річної зоною відпочинку. А ось в холодну пору року туди виходять тільки в разі крайньої необхідності, не затримуючись надовго, щоб не замерзнути. Звичайно, хотілося б використовувати рідні квадратні метри цілорічно. Для цього потрібно попрацювати з утепленням балкону. Давайте розберемося, як правильно утеплити балкон, щоб зберегти якомога більше тепла і назавжди забути про протяги.

Як правильно утеплити балкон?

Якщо ви вирішили перекваліфіковувати свій балкон з коморою, на більш функціональну кімнату, необхідно розуміти, що тільки комплексне утеплення допоможе вам зберігати достатню температуру в зимовий період і позбутися від вогкості і протягів. Саме утеплення складається з декількох етапів: утеплення стін, звукоізоляція підлоги і звукоізоляція стелі. Не варто забувати і про утеплення конструкції з вуличної сторони.

Зверніть увагу, що якісні вікна є однією з головних складових правильного утеплення. Тільки сучасні металопластикові вікна здатні герметично захистити ваш балкон від вуличної негоди.

Як правильно утеплювати балкон і лоджію?

Чим утеплюють балкон?

В якості утеплювача для балкона фахівці вибирають термоізоляційні матеріали. Умовно їх можна розділити на:

1. Паронепроникні. До паронепроникним матеріалів відноситься пінопласт, полістирол та інше. Даними матеріалами балкон обшивають зовні, не даючи вологи зовнішнього середовища проникнути в квартиру.

2. Паропроникні. До даного виду матеріалів відносяться всі мінеральні утеплювачі, приміром, базальтові плити або мінеральна вата. Матеріалами обшивають балкон зсередини, даючи повітрю спокійно походити через стіни балкона, не створюючи конденсат.

При обшивці балкона утеплювачем, зверніть увагу на його властивості. Якщо ви утеплите балкон зсередини паронепроникним матеріалом, то ви неабияк нашкодите собі і своїй квартирі. Паропроникний матеріал всередині створить парниковий ефект, на вікнах буде постійний конденсат і в будь-який час року на балконі буде сирість. Як наслідок, всі металеві конструкції на балконі почнуть іржавіти, по стінах і підлозі почне розмножуватися грибок і цвіль.

Теплий балкон - відмінне місце для відпочинку

Як утеплити балкон зсередини: покрокова інструкція

Якщо ваш балкон має тільки бетонну плиту в якості підлоги і залізну решітку по периметру, необхідно звести стіни. Не варто забувати, що є балкон нависає архітектурної одиницею, тому матеріал для будівництва необхідно вибирати легкий. Для зведення стін можна використовувати керамічна цегла або пеноблочные плити.

Після утеплення балкон можна обшити вагонкою

Після того як стіни зведені, можна приступати до установки вікон. Найбільш енергозберігаючими вікнами в наш час прийнято вважати металопластикові. На жаль, монтаж МПВ є складною процедурою і без допомоги фахівців не обійтися. Не намагайтеся самостійно встановити МПО.

При неправильній установці всі властивості і технічні характеристики вікон будуть втрачені. У разі браку при установці МПВ фахівцями, фірма-посередник зобов’язана буде відшкодувати збиток або замінити бракований матеріал.

Способи утеплення балкона

Переходимо до безпосереднього утеплення балкона.

1. Утеплення підлоги.

Перший спосіб:

• На лагах робимо дерев’яну основу.

• Укладаємо шар утеплювача всередину. Зверніть увагу, що всі щілини на підлозі необхідно ретельно закрити утеплювачем і піною задути.

• Далі укладаємо шар гідроізоляційного матеріалу.

• З допомогою піщано-цементної суміші вирівнюємо підлогу.

• Укладаємо вибраний декоративний обробний матеріал.

Як утеплити підлогу на балконі? Другий спосіб:

• На підлогу укладається гідроізоляційний матеріал, заклеюємо шви скотчем.

• Виставляємо алюмінієві профілі в якості маячків з кроком в 1 м.

• Засипаємо підлогу керамзитом (краще брати відразу кілька фракцій керамзиту).

• Поверх керамзиту заливаємо цементно-піщаний розчин і вирівнюємо його.

2. Утеплення стелі.

Якщо дах вашого балкона є підставою для балкона верхнього поверху, то утеплення повинно бути внутрішнім.

Утеплення стелі досить часто проводиться за допомогою пінополіуретану. Для цього просто вирізаємо лист матеріалу потрібного розміру і кріпимо на стелю за допомогою пластмасових дюбелів.

Другим способом утеплення даху є укладання натурального мінерального матеріалу, наприклад, мінеральної вати. Для цього у решетування стелі необхідно укласти шар утеплювача, склеюючи стики пароізоляційним скотчем. Далі кріпимо вагонку. Вона може бути покрита лаком і виступати в якості оздоблювального матеріалу.

3. Утеплення стін

Зазвичай утеплення балконних стін роблять зовні, використовуючи пінопластові плити. Але якщо ви збираєтеся використовувати балкон в якості житлової зони (у разі перепланування), його необхідно утеплити і стіни зсередини.

Основним способом утеплення стін є утеплення з використанням мінерального матеріалу. На стіну укладаємо шар гідроізоляції і робимо дерев’яну обрешітку. У ніші укладаємо мінеральну вату, всі стики необхідно проклеювати пароізоляційним скотчем. Завершуємо утеплення кріпленням вагонки.

Сучасні утеплювачі володіють хорошою теплоізоляцією

Утеплення балкона, безумовно, допоможе вам зберегти тепло в своїй квартирі і дати балкону друге життя. Процедура утеплення зсередини досить проста і не вимагає спеціальних навичок і вмінь. Тому при бажанні кожен зможе виконати утеплення самостійно. Не економте на якості матеріалів, і результат буде радувати вас довгі роки.

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття допоможе вам зробити ваш балкон теплим і затишним.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: