Різдво здавна вважається особливим святом, яке відзначають у багатьох країнах земної кулі.

Різдво - одне з головних християнських свят

Це не просто один з дванадцяти головних релігійних свят, але й день, коли в кожній родині панує радісна і миролюбна атмосфера. Православне Різдво Христове відзначається в ніч з 6 на 7 січня. В цей день церква проводить Божественні літургії, оспівують народження Ісуса. Церквою прийнято шанувати дванадцять днів після Різдва. Вони називаються Святими днями або Святками.

Історія Різдва Згідно звичаям кожна родина готується до свята заздалегідь. Господарі обов’язково повинні прибрати будинок, купити новий одяг, запросити в будинок одиноких людей, адже Різдво миролюбний свято і треба шанувати ці традиції. З цим святом пов’язано багато забобонів:

— за сніданком не можна пити просту воду, тому як людини буде мучити спрага;

— не можна в’язати, шити, прати;

— раніше, залишки трапези господарі виносили за огорожу, щоб худоба в будинку була здоровою і не тікала з стада.

Зараз, звичайно, звичаї змінилися.

Що дарують на Різдво?

В цей день повинна зібратися за вечерею вся родина, можна також запросити близьких родичів. Багато хто звик обмінюватися подарунками, даруючи один одному позитивні емоції. Особливою популярністю користуються солодощі. Краще їх приготувати самостійно і прикрасити за власним бажанням, у такому випадку вони будуть виглядати оригінально на різдвяному столі. Не менш популярні в якості подарунка іконки, статуетки ангелів, церковна атрибутика. Якщо ви хочете зробити приємне близькій, але у вас немає часу на приготування, купіть імбирні пряники і красиво упакуйте. У будь-якому випадку людині буде приємна ваша турбота і увага.

На Різдво збуваються мрії

Різдвяні вироби

Фаворитом різдвяних виробів є солодощі та випічка: саморобні цукерки з незвичайним дизайном, гарно декороване печиво, пироги. Додати різдвяну атмосферу будинку допоможе вертеп. Для цього потрібно зробити ескізи «героїв» і сцену.

Якщо ви не знаєте, що таке «Різдвяний Вертеп», подивіться відео До заняття варто залучити дітей, розповідати їм різдвяні легенди та історії. Для будь-якого малюка подібне заняття стане гордістю і надзвичайним інтересом з приємними емоціями.

Доречні будуть сніговики, об’ємні сніжинки, які прикрасять будинок до свята. Ідей безліч, головне-не полінуватися і докласти власні зусилля, тим більше що заняття дуже цікаве і захоплююче. Але, головною прикрасою Різдва буде все-таки ялинка.

Різдвяні рецепти

Традиції вимагають приготувати 12 різних страв, одним з яких обов’язково повинна бути кутя. Це блюдо символічно. Його подають, бажаючи солодкого життя весь рік. Кутя символізує багатство і сімейний достаток. Саме тому кожна господиня має свій рецепт цієї страви. Хтось готує кутю виключно з пшениці, рису або перлової крупи, хто змішує злаки. Страву приправляють маком, горіхами, медом, родзинками. Крім того, є традиційні страви різдвяного столу — свинина, смажена, калачі, запіканка, млинці. Варто враховувати, що єдиного правила щодо вибору страв немає, так як Різдво дозволяє розговлятися не тільки пісної, але і скоромною їжею.

Як приготувати різдвяне поліно?

Ворожіння на Різдво

Способів ворожіння на Різдво багато, так як свято володіє особливою енергетикою. Єдине, не варто плутати невинне ворожіння з магією. У цей день юні дівиці завжди передбачали свою долю з допомогою свічок, чашок і паперу. Розглянемо найпоширеніші способи:

Ворожіння з чашками. Для цього необхідно кілька кухлів, яка повинна дорівнювати кількості гадающих. Всередину кожної ємності кладуть: кільце, крихти хліба, монету, сіль, цукор, цибуля, в окрему чашку наливають трохи води. Кожна з гадающих повинна вибрати кухоль з закритими очима. Цибуля – до сліз, монета – до багатства, сіль – до нещастя, вода – життя без особливих змін, цукор – веселощі, хліб – достаток.

Ворожіння зі свічками. Для проведення ритуалу необхідно взяти половинки шкаралупи волоського горіха, свічки (за кількістю гадающих) і ємність з водою. Свічки ставлять в шкарлупки і запалюють, опускаючи плавати на воду. Якщо свічка згорає першої – дівчина скоро вийде заміж, свічка згорить останньої – заміжжя буде нескоро. Якщо ж шкарлупка потонула зі свічок – заміжня не бувати.

Ворожіння на судженого. Для нього необхідно просто вийти на вулицю і запитати ім’я першого зустрічного. Назване ім’я і буде відповідати імені судженого.

Ворожіння на папері. Треба зім’яти аркуш паперу і спалити його, поклавши на дно перевернутої тарілки, язики полум’я поставити так, щоб було видно тінь, вони і повинні вказати на майбутні події в житті гадающих.

Традиція ворожити в Святки дійшла до наших днів

Вірити цьому чи ні – право кожного, але звичаї цього великого свята полягають зовсім не в ворожінні, а в оспівуванні народження Ісуса. Щоб рік пройшов успішно і добре, потрібно спробувати вирішити всі сімейні проблеми і пробачити кривдників, адже тоді очищається найголовніше – душа людини.

Редакція bestfacts.com.ua бажає вам добре провести свято і сподівається, що наша стаття була вам корисною.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: