Здавна в російських селищах повелося відзначати веселу шумну Масляну. Донині це свято символізує вступ в силу світлої весни і прощання з довгої та тяжкої зими.

На Масляну млинці в особливій пошані

Масляна: Традиції і звичаї

Традиція широкого святкування Масляної на Русі прийшла ще з стародавніх часів і збереглася донині. Вважається, що цей яскравий радісне свято зародилося ще в давнину, коли слов’яни поклонялися язичницьким божествам, і продовжується у християнській традиції, зберігши деякі елементи давніх язичницьких ритуалів. Справа в тому, що стародавнє святкування приходу весни збіглося за часом з «Масляною християнської»: тиждень перед початком Великого Посту.

У Масниці язичницькі корені

Сьогодні, як і століття тому, Масляна – одне з найулюбленіших свят для людей будь-якого віку. Кожен рік на Масляну площі всіх дрібних поселень і великих міст наповнюють веселі дітлахи і дорослі, розгортаються галасливі ярмарки з яскравими балаганами і блискучими гарячими самоварами, а завершує свято традиційний ритуал спалення опудала. Так, спалюючи солом’яну ляльку, ми проводжаємо зиму і всі неприємності разом з нею.

Чому на масляну печуть млинці?

Неодмінним і основним оліїстим частуванням завжди були млинці. За однією з версій, млинці символізували сонце і пеклися на честь бога Ярило. Можливо, у давні часи так і було. Насправді, перед Великим постом віруючим заборонялося їсти м’ясо, і основною стравою, а також символом свята, в цей тиждень стали масляні млинці. Звідси і прийшло до нас назва: Масляна. Млинці на Масляну печуть усі господині. Ці гарячі круглі сонечка стали головним святковим частуванням в кожному будинку. Про те, як відзначають кожен день сирної тижня, ви зможете прочитати тут.

Млинці на Масляну

Коли святкується Масляна?

Початок Масниці щорічно зсувається, в залежності від дня початку Великого Посту. Кожен день тижня свята традиційно проводиться певним чином: в понеділок Масляну зустрічають, весь тиждень веселяться, сватаються, млинці з начинкою їдять і гостей пригощають, а в неділю вже проводжають Масляну, миряться з близькими і спалюють опудало.

Як зробити правильний опудало Масляної Сьогодні не всі обряди і традиції Масниці в точності дотримуються, але в будь-якому будинку завжди на Масляну є гарячі млинці на столі. Як зазначає редакція bestfacts.com.ua, велике свято, як і раніше популярний і любимо!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: