Будь-яка жінка мріє бути стрункою й підтягнутою – красива фігура не тільки привертає захоплені погляди оточуючих, але і є ознакою гарного здоров’я. Комусь позбутися від зайвих кілограмів легко, а хтось мучиться роками, пробує десятки способів схуднення, але не може добитися бажаного результату.

І саме неприємне в цій історії – побічні ефекти від швидкісних дієт, сумнівних препаратів і різких перепадів ваги. Вже ні для кого не секрет, що в прагненні бути стрункою можна непоправно зіпсувати своє здоров’я. Як же схуднути без шкоди для здоров’я?

Вода і розумні фізичні навантаження - вірні помічники у боротьбі за фігуру

Безпечні таблетки для схуднення

В погоні за красою ми готові на багато чого — наприклад, віддавати шалені гроші і ризикувати своїм здоров’ям, пробуючи різні таблетки і препарати для схуднення.

Насправді немає ніяких чудо-таблеток, від яких можна ранок прокинутися стрункою і залишитися такою назавжди. Всі існуючі препарати мають короткочасний ефект і безліч побічних дій. Багато з них – звичайна суміш проносного з сечогінну, які виводять з організму рідину, за рахунок чого створюється видимість різкого схуднення на кілька кілограмів. Але потім процес зупиняється – віддавши зайву воду, організм починає чинити опір зневоднення.

Таблетки для схуднення рідко бувають безпечними

Ще одна група препаратів діє на центри головного мозку і має ефект подібний амфетаміну – людина стає бадьорим, постійно рухається, спалює багато калорій і худне. В даному випадку побічні ефекти – психологічне і фізичне виснаження і ймовірність «підсісти» на препарат.

Третя група діє на шлунково-кишковий тракт, створюючи обманне відчуття ситості з допомогою блокування певних функцій. Це загрожує порушеннями роботи органів; крім того, після припинення прийому препарату разом з функціями до людини повертається втрачений апетит, і організм починає надолужувати згаяне.

Звичайно, є жінки, яким допомагають таблетки для схуднення, і не всі препарати смертельно небезпечні. Деякі з них нешкідливі – але одночасно і марні. Більшості препарати або не допомагають зовсім, або заподіюють серйозні проблеми зі здоров’ям. Так що краще не ризикувати. А якщо ви все-таки зважитеся поекспериментувати, не забудьте порадитися з лікарем!

Як схуднути швидко і без шкоди для здоров’я

Безпечні дієти

Під дієтами ми найчастіше маємо на увазі десятиденне або двотижневе різка зміна раціону, що припускає зниження кількості споживаних калорій. Насправді дієта – це медичний термін, що позначає корекцію харчування для поліпшення стану здоров’я. У різних випадках це може бути не тільки виключення якихось продуктів, а і додавання – наприклад, для підвищення гемоглобіну в раціон вводиться ряд продуктів, що містять залізо.

Дієти бувають короткочасними і тривалими: наприклад, діабетики змушені дотримуватися дієти впродовж всього життя. За допомогою дієт лікують безліч хронічних і гострих захворювань – порушення функцій травних органів і обмінних процесів, в тому числі ожиріння. Нерідко рекомендоване дієтологами збалансоване харчування допомагає вирішити відразу кілька проблем: скоректувати вагу, поліпшити самопочуття, відчути прилив сил.

Найбільш безпечна і ефективна дієта - правильне харчування

Звичайно, існують і медичні дієти для зниження ваги, але виглядають вони зовсім не так, як ті, що наведені в Інтернеті. Головне правило – не нашкодити. В даному випадку повинні дотримуватися:

— поступовий перехід на дієту;

— плавний вихід з неї;

— безпека самої дієтичної системи.

Зазвичай вони довготривалі і спрямовані не стільки на скорочення споживання їжі, скільки на зміну її якості. Вибираються більш корисні і легкі для засвоєння продукти, виключається шкідлива і важка їжа – жирне, солоне, солодке. У деяких випадках, коли мова йде про таких серйозних порушеннях харчової поведінки, як булімія і анорексія, найбільш безпечний спосіб корекції ваги зможе порекомендувати тільки лікар. Крім дієти потрібна допомога психолога.

Безпечний спосіб схуднення

Найкорисніші продукти. Поради дієтологів Найбільш безпечний спосіб схуднення – це введення постійного режиму харчування, розробка корисних дієтичного раціону і активний спосіб життя. Всі ми про це чули, але вперто продовжуємо вірити в експрес-дієти – адже їхня головна небезпека криється не тільки в поверненні втраченого ваги, а і в негативному впливі на здоров’я.

Дієтичне харчування може приносити задоволення

Досить виключити зі свого меню самі шкідливі продукти, такі як фаст-фуд або цукерки, і вже через місяць ви побачите не тільки зміни у фігурі, але і поліпшення стану організму. Варто пам’ятати, що хорошого і тривалого результату можна домогтися швидко – для глибоких змін у тілі потрібно час.

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття допоможе вам стати стрункішою і запрошує пройти тест міфах про схуднення.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: