Російська Федерація – це суверенна демократична держава. Це означає, що влада країни обирається усіма її громадянами, кожен з яких може внести свій вклад у результат виборів.

За Конституцією Росії, джерело влади в державі – народ. Впливати на владу народ може двома способами: беручи участь у референдумі і беручи участь у виборах органів влади.

Раз у три роки країна обирає президента РФ

Суть референдуму в тому, що виборець висловлює свої політичні погляди шляхом схвалення або несхвалення розглянутого питання, тобто відповідає «так» або «ні». А вибори – це інструмент передачі влади від населення до представників влади. При цьому встановлюється термін повноважень органу влади.

Які види влади можуть обиратися

Всього в Російській Федерації є три різні гілки влади: законодавча, виконавча, судова. За законодавством, судова і виконавча влади не можуть обиратися на загальних російських виборах. Проте раз у шість років громадяни РФ мають право обирати президента на загальноукраїнських виборах. Президент же впливає на всі три гілки влади. Раз у п’ять років вибирається Державна Дума, в неї входять 450 депутатів.

Головна проблема виборів у Росії Крім федеральної влади (президент, Держдума, уряд, Рада Федерації) існує регіональна влада. Існують ще й органи місцевого самоврядування, які наділені власними повноваженнями і обираються загальним голосуванням.

Що таке виборче право?

У РФ існує два підвиди виборчого права. Перший вид — активне і другий вид — пасивне. Будь-який повнолітній громадянин РФ, який є дієздатним і не міститься в місцях позбавлення волі за вироком суду, що володіє активним правом.

Активним виборчим правом володіють не всі

Пасивне право — право брати участь у виборах в якості кандидата.

Система виборчих комісій

Центральна виборча комісія (ЦВК) є головною виборчою комісією Росії. ЦВК вирішує такі питання, як підсумовування даних щодо голосів, які вона отримує від регіональних комісій на користь будь-яких кандидатів або партій, затвердження суми голосів.

Ким формується ЦВК

Центральна виборча комісія призначається раз на 4 роки. З усієї комісії 5 її членів призначаються президентом, ще 5 — Держдумою і 5 – Радою Федерації. Потім одного з обраних 15 членів президент призначає головою ЦВК, рішення президента далі стверджує Держдума.

Деяких членів ЦВК призначає президент

З кого складається ЦВК

У складі ЦВК з 15 членів комісії, які володіють правом вирішального голосу (або ЧКРГ). Цим вони відрізняються від комісії, яка володіє правом дорадчого голосу (або ЧКСГ).

Що таке передвиборна агітація

Передвиборна агітація – це та діяльність, яка здійснюється з метою спонукати учасників (виборців) проголосувати за/проти кандидатів (одного йди декількох). Передвиборна агітація повинна здійснюватися в термін виборчої кампанії. Вона може приймати різні форми: повідомлення в ЗМІ, зовнішня реклама, організація спеціальних заходів, телефонна агітація.

У передвиборній агітації використовують будь-які аргументи

За федеральним законом, свобода агітації і вираження думок ЗМІ може бути обмеженою в цілях захисту прав людини і проведення вільних виборів. Нерідко в цей період розгортаються справжні інформаційні війни.

Редакція рекомендує вам також ознайомитися зі статтею про те, що таке гібридна війна.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: