Собаки, було б у них право вибору, звичайно, не стали б влаштовувати туалет там, де вони сплять, їдять і граються. Але справляти нужду будинку їм доводиться з кількох причин.

Або вони хворіють, або просто не привчені до вулиці, або собака мітить свою територію, або сильно перелякана, засмучена або схвильована.

У квартирі, де живе собака, треба відвести спеціальне місце для тварини туалету і не дозволяти собаці справляти нужду в інших місцях. Потрібно прибрати всі коробки і ящики, щоб не ввести собаку в спокусу. Потрібно пам’ятати, що привчання тварини до туалету – процедура тривала і досить складна. Навіть цуценят привчити до туалету виходить лише до 8-12 місячного віку.

На навчання цуценя, як правило, може тривати стільки часу, скільки місяців тварині. Чотиримісячний пес може залишатися без прогулянки не більше чотирьох годин поспіль.

Як привчити собаку до туалету на вулиці?

 • годувати собаку слід лише за розкладом. Кожен день трапези повинні бути в одне і теж час. На перерву потрібно прибирати миску з їжею.
 • будьте завжди в курсі, де і що робить ваша собака. Щоб уникнути «нещасних випадків», необхідно звернути увагу на деякі симптому. Звичайно, собака проявляється своє бажання сходити в туалет наступним чином: вона починає повільно ходити, жалібно скиглити, кружляти на одному місці, сопіти і йти в іншу кімнату. Якщо ви щось з цього переліку помітили, але негайно виведіть собаку на вулицю. Не всі пси в курсі, що перед прогулянкою варто пошкребти двері або погавкати. Деякі просто починають ходити, а потім справляють нужду там, де зупинилися.
 • якщо у вас немає можливості постійно стежити за собакою, то залиште її в невеликій кімнаті і закрийте двері. Або посадіть на довгий повідець. Але день за днем повідець збільшуйте, давайте собаці все більше свободи будинку. Якщо ніяких НП не трапляється, то можна відпускати собаку на 15-20 хвилин з повідця і довше.
 • Хваліть цуценя за справление потреби на вулиці

 • під час прогулянки хваліть собаку, давайте їй частування, грайте, загалом, заохочуйте, після того, як пес справить нужду на вулиці. Найкраще собаку вигулювати кожен раз по одному маршруту. Запах підкаже їй, де потрібно зробити свої справи. Одним собакам потрібна прогулянка рано вранці, інші ж спочатку побігають і натішаться, а потім сходять в туалет.
 • ходіть на прогулянку з собакою завжди в одне і теж час. Щеночкам на вулиці варто виходити кожну годину, а так само відразу після їжі, сну та ігор. І всіх собак варто виводити вранці, перед нічним сном, а так само перед тим, як залишити її надовго одну. Дорослим собакам прогулянка потрібно як мінімум 4 рази на день.
 • Частіше гуляйте з цуценям

 • якщо ви побачили, що собака справляє нужду вдома, то на неї треба накричати і відразу вивести на вулицю. Якщо у вас нашкодив щеня, то підніміть його, велику собаку витягніть за нашийник. Ваше завдання – злякати пса, зупинити її «процедуру» на півдорозі. Свої справи тварина повинна завершити на вулицю, після чого, похваліть його. Якщо ж ви не встигли зупинити собаку, то нічого їх перерахованого вище не робіть.
 • потім вимийте несанкціоноване місце туалету дезинфікуючим засобом, щоб прибрати запах. Інакше він зможе залучити собаку в наступний раз і змусить сходити в туалет в цьому місці ще раз.

Привчаємо цуценя до вулиці Категорично не можна:

 • ні в якому разі не тріть псу ніс, коли вона ходить в туалет
 • не варто лаяти собаку, якщо, звичайно, ви не застали її за туалетним заняттям в недозволеному місці
 • ніколи не карайте фізично за маленькі несподіванки. Не можна навіть шльопнути згорнутої в рулон газетою
 • не варто закривати собаку в брудному приміщенні, якщо причина бруду – вона
 • ніколи не заганяйте собаку після вуличного туалету додому, тим більше, якщо перебувати на вулиці їй подобається. Нехай пес попустувати і, що називається, вийти «робити це» за межами квартири
 • місця НП не треба мити очисниками на основі аміаку. В сечі вже міститься ця речовина, тому собаку такий запах не відлякає

Крім усього іншого, запасіться терпінням. Якщо «маленька несподіванка» трапилася зі щеням, то він зробив це не тому, що шкідливий або не може навчитися, а лише тому, що його господар не стежить за ним належним чином, не виводить на вулицю часто або ж не звертає увагу на собачі сигнали.

Як привчити собаку до домашнього туалету?

Тут варто зазначити, що привчати собаку справляти свою нужду на вулиці слід з самого першого дня. А ось привчати собаку до домашнього паперовому туалету не варто, якщо на те немає особливих причин.

Як привчити собаку до туалету? Наприклад, ви завели цуценя, але живете високо і немає можливості часто спускатися, або ви опікуєтеся необученную собаку й самі відчуваєте труднощі з пересуванням. Тим часом, привчання до домашнього туалету, коли вже був досвід вуличного, призведе пса в замішання. Втім, зрозуміти, що можна сходити в туалет і вдома собака здатна. Вона навіть може придбати звичку робити це на спеціальних підкладках, приміром, папері, серветках, подушках, автоковрике.

Маленькі собак краще привчати до домашнього туалету

Привчати до домашнього туалету коштує точно так само, як до звичного вуличному. Спочатку закрийте в потрібному місці собаку, щоб вона була готова до туалету, а після приведіть її до паперу на повідку. Зачекайте, поки пес зробить свої справи, потім похваліть і почастуєте чим-небудь за правильну поведінку. Якщо ж собака справляє свою потребу в недозволеному місці, то голосно отругайте її, налякайте, візьміть на руки або ж поведіть за нашийник в її туалет, де пес повинен доробити нужду.

Для собаки слід обмежити простір в будинку, це робиться для того, щоб зручно було за нею стежити. Якщо поступово збільшувати її вільний простір, то можна контролювати її бажання сходити «до папірця». Втім, якщо немає можливості постійно стежити за собакою, то простір треба для неї обмежити до тих пір, поки вона не навчиться.

Привчаємо собаку до лотка Варто відзначити, що деякі собаки з свого туалету виходять забрудненим. Тому треба частіше міняти папір, щоб собака не відсувала її лапами. Найкраще собаці якось позначити місце її туалету. Можна спорудити огорожу і зробити окремий вхід. Наприклад, вже давно в продажу продаються спеціальні домашні галявини для собак. В крайньому випадку, можна організувати на балконі пластиковий кювет.

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що ваш вихованець зможе радувати вас своїми досягненнями, а не засмучувати несподіваними «мітками» в квартирі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: