Кожен власник домашньої тварини хоча б раз стикався з поганими звичками свого вихованця. Купуючи цуценя або кошеня, багато рідко замислюються про те, які труднощі разом з ним приходять.

І коли маленький кошеня починає мітити кути і дерти шпалери замість розчулення з’являється роздратування. Щоб цього не відбувалося, потрібно знати, як навчати вихованця. Якщо ви тільки що купили вихованця, то його необхідно привчати до певного місця. Це не важко, але запастися терпінням треба. Як привчити кошеня до лотка і уникнути помилок читайте в нашій статті.

Вибираємо лоток для кошеняти

Одна з перших помилок власників кішок – купівля маленького лотка. Тут присутня зайва турбота про вихованця, мовляв, маленький не зможе залізти в великий лоток, а низенький зручніше. Насправді це не так. Малюк відмінно запрыгнет в лоток, якщо його висота буде 10-12 см (у маленьких лотків стінки в два рази нижче) і якщо він знає, куди треба йти. Кошенята ростуть швидко. Оком можна не встигнути моргнути, як вчорашній малюк буде важити 5-6 кг Спробуйте уявити собі такого кабана в маленькому піддоні.

Привчити кошеня до лотка досить просто

Тут вимальовується наступна картина. Кіт або кішка повністю залізла в лоток, а ось його філейна частина звисає. Не важко здогадатися, де буде зроблена калюжа. Лаяти в цьому випадку тварина безглуздо. Він зробив все правильно.

Тому лоток для кошенят повинен бути спочатку великим.

Ставимо лоток

У кішок, як і у людей, характери різні. Деякі навіть соромляться сісти на горщик, якщо поруч хтось знаходиться. А деякі навпаки, не проти продемонструвати весь процес іншим мешканцям квартири. Поставте лоток так, як ніби малюк соромиться: підійде тихе непрохідне місце, але не треба запрятывать котячий туалет так, щоб його важко було знайти кошеняті. Якщо у вас невелика квартира, в ванні і туалеті місця мало, то можна поставити лоток під ванну в місці скосу, де легко може поміститися кошеня. Щоб у тварини не було спокуси робити свої справи просто під ванною, повз горщика, варто відокремити туалет від іншого вмісту під ванною, приміром, порошків та інших хімікатів, пластиковими пляшками. Такі пляшки з-під води коштують недорого, зате в господарстві точно знадобляться. Трапляється так, що кішки панічно бояться туалету або ванної кімнати. Вода там може шуміти занадто голосно або в батьківському домі його налякали занадто сильно. Тоді лоток можна поставити, наприклад, в непримітному кутку в коридорі або кімнаті.

Як привчити кошеня ходити в лоток

Як правило, коли ми беремо кошеня, то чуємо, що він привчений до горщика і може ходити в лоток навіть без папірця або ж достатньо просто газетки. Насправді, це дуже велика рідкість. Не кожному господарю щастить взяти в будинок такого вихованця. Зазвичай маленький кошеня з нерозуміючим і гордим поглядом ігнорує і порожній лоток, лоток з папірцем. Зате з радістю сідає в найдальший і непримітний кут. Дивно, але він найчастіше теж виявляється порожньою. Що робити в цьому випадку? Якщо ви принципово проти наповнювачів для котячих туалетів, а так само проти власного спокою, то просто навчіть кошеня справляти нужду в порожній лоток або лоток з газеткою. Тоді, щоб привчити кошеня ходити в лоток, просто нарвете папір (листочка А4 цілком достатньо), покладіть в калюжу, щоб листок просочився і перенесіть в котячий горщик. Це потрібно для того, щоб в лотку оселився запах. Після цього візьміть кошеня (але пам’ятайте, що він – малюк, і не розуміє вашої мови), посадіть в калюжу, грізно нашипите (так-так, саме на такій мові треба розмовляти), віднесіть в лоток, потыкайте в мокрі папірці, покопатися його лапою, мовляв, ось це місце, де треба ходити в туалет.

Привчайте кошеня поступово

Потім варто помити несанкціонований туалет і знищити запах. Для того, щоб кошеняті не було повадно туди ходити і далі, поставте що-небудь на це місце. Можна помістити все ту ж пластикову пляшку, вона ж допоможе, якщо потрібно закрити вхід під диван. Виглядає, звичайно, не естетично, але пам’ятайте, що це не назавжди. Якщо утворюється ще одна калюжа в неугодном місці, з нею варто вчинити так само. Повторіть аналогічну процедуру з кошеням і не дратуйтеся, наберіться терпіння, адже це тільки на період навчання.

До речі, непогано відлякує кішок від улюблених, але «не тих» місць пульверизатор або водний пістолет. Як тільки тварина попрямувала хуліганити і вже хоче присісти, відразу ж стріляйте в нього струменем води, беріть в руки і відправляйте в лоток. Намагайтеся завжди звертати увагу на поведінку кота. Він починає турбуватися і сідати в той час, коли хоче в туалет. Не лякайте його, а спокійно віднесіть в лоток. І намагайтеся не випускати його з поля зору, поки він не зробить свої справи. Після кількох таких процедур кошеня зрозуміє, де треба сідати. Постарайтеся зробити так, щоб кошеня не зненавидів туалет і лоток. Не варто вдаватися до надто агресивним методам навчання. Інакше всі спроби привчити кошеня до лотка будуть марні. Він буде ходити по кутах зло.

Не вдавайтеся до агресивних методів навчання

Вибираємо наповнювач для лотка

Буває таке, що кілька разів кошеня ходить в лоток з газетками, а потім періодично починає робити свої справи в невизначеному місці. До того ж, деякі тварини бридливі і не підуть в брудний лоток повторно. У цьому випадку варто скористатися наповнювачем для лотка, який буде поглинати і запахи і вміст лотка. З ним кішку можна залишити досить надовго. Дайте кошеняті звикнути до лотка. Наповнювач варто насипати на дно лотка. Якщо ви плануєте не вдаватися до допомоги газети, як наповнювача, під час привчання кошеня до туалету, то тут варто вдатися до вищеописаного методу. З тыканьем в несанкціоновані калюжі і перенесенням брудних папірців. До речі, привчати тварину до лотка з наповнювачем із зоомагазину набагато простіше. У кошенят спрацьовує інстинкт, і вони починають копатися в ньому. Правда, тут варто зробити застереження: дорогих наповнювачів купувати не треба.

Як вибрати наповнювач для лотка? Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна дозволяти кошеняті є наповнювач. Це досить небезпечно для його організму. Кошенята з апетитом можуть їсти чисті, свеженасыпанные кульки, однак, вони цього не роблять, вважаючи за краще використані, ті, які з запахом. Боротися з цим теж можна. Наприклад, можна попросити грудочку використаного наповнювача у господарів сусідського кошеня. І підкласти його в лоток. Тварина зрозуміє, що запах не його. І це зупинить його від проби наповнювача. Редакція bestfacts.com.ua щиро сподівається, що наші прості поради допоможуть вам швидко і легко привчити пухнастого друга до лотка!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: