Вдалий логотип – одна з основних конкурентних переваг. З його допомогою можна підвищити впізнаваність фірми, привернути увагу нових клієнтів і виділити компанію на ринку. Без цього елемента практично неможливо побудувати довготривалий і перспективний бізнес.

Завдання логотипу

Логотип – це ключовий елемент стилю компанії. Від нього йде подальше побудова рекламної компанії бренду – розробка кольорової гами, графіки, підбір шрифтів і верстки на всіх POS-матеріалах. Головними завданнями логотипу є:

 • виділення компанії серед конкурентів;
 • створення фірмового стилю бренду;
 • формування лояльності клієнтів;
 • запам’ятовування вашого бізнесу споживачами.

При виборі логотипу потрібно пам'ятати про його призначення

Логотипи використовують на документах, упаковках, стендах, візитках, уніформі, сувенірах, в зовнішній рекламі, ЗМІ та Інтернеті. Його повсюдне використання формує у клієнтів міцну асоціацію з компанією. Асоціація ця повинна бути позитивною, тому важливо розробити якісний і унікальний логотип.

Розробка дизайну логотипу

Логотипи поділяють на три види за використовуваним при їх розробці елементів – тексту, графіки і символах:

Текстовий – назва компанії, відображене особливим шрифтом. Найпоширеніший вид логотипів, його легко виготовити і запам’ятати. Шрифти можуть бути оригінальними або фірмові (розроблені спеціально для компанії). Серед кращих прикладів таких логотипів марки Microsoft, Zanussi і Yandex.

Графічний – один з найдавніших видів логотипів. Це символи, значки, знаки або буквиці без текстової складової. Графічні логотипи дуже символічні, вони легко викликають асоціації і можуть багато розповісти про компанії. До прикладів таких логотипів можна віднести Apple, mcdonald’s, Motorolla, Shell.

Змішаний – комбінація графічного і текстового видів. Найбільш складні в розробці, але дуже сильні логотипи. Графічна частина формує у людей асоціації, а текстова – покращує впізнаваність. Хороші приклади – Wella, Sony Ericsson і Mazda.

Кольорову гаму, шрифти і форму логотипу слід підбирати з урахуванням виду діяльності фірми і цільової аудиторії. Для квіткового магазину можна використовувати соковиті, яскраві відтінки, грайливий шрифт і нестандартну форму (наприклад, рожевий бутон), але автосалону подібне творіння абсолютно не підійде: шрифти краще брати друковані або класичні курсивні, кольори – суворі, точну геометричну форму, щоб в цілому все виглядало солідно і серйозно.

Як зробити хороший логотип?

Хороший логотип відрізняється декількома важливими характеристиками:

 • легкість прочитання;
 • унікальність;
 • запам’ятовуваність;
 • збереження якості зображення при значному зменшенні розмірів (для візиток);
 • зрозумілість навіть в чорно-білому форматі;
 • лаконічність;
 • юридична чистота (необхідно переконатися, що лого не зареєстрований на інших).

Розробку дизайну логотипу слід доручити професіоналам

Самостійно виконати всю роботу досить складно, краще звернутися до фахівців. Логотипами, як і створенням сайтів, що займаються дизайнерські студії. Розробники з’ясують всі переваги клієнта і придумають для нього кілька варіантів логотипів на вибір.

Редакція bestfacts.com.ua зазначає, що вдалі обраний логотип вкрай важливий для успіху компанії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: