Ваше рішення змінити роботу може стати несподіваним для керівництва і викликати не зовсім доброзичливу реакцію. Незамінним помічником у цьому випадку буде знання і застосування ваших законних прав на практиці.

Якщо ви покажете наскільки компетентні в цьому питанні, і готові захищати свої права, то керівнику навряд чи захочеться ускладнювати вам життя.

Звільнення - новий етап життя

Схема звільнення і права співробітника

Невід’ємним вашим правом є те, що розрив трудових відносин не вимагає схвалення роботодавця. Однак, певні правила все-таки існують. Співробітник повинен повідомити керівництво про свій відхід як мінімум за два тижні.

Для знаходяться на випробувальному терміні або сезонних роботах – за три дні, для керівників – за місяць. Це означає, що за законом від вас можуть вимагати виконувати свої обов’язки протягом цього часу після подачі заяви про звільнення. Розлучитися з роботою ви можете відразу ж, якщо роботодавець не проти цього. До того ж, ви можете піти на цей час у планову відпустку, або взяти лікарняний.

Знання Трудового кодексу допоможе захистити ваші права

У яких випадках варто почекати з звільненням

Якщо рішення вже прийнято, то надовго відкладати його не варто, проте в деяких обставинах розумніше буде все-таки трохи почекати з відходом:

— Якщо вам ще не вдалося знайти нову роботу. Майбутній роботодавець неодмінно поцікавиться, чим був викликаний перерву у вашій кар’єрі. Чим коротше він буде, тим краще для вашої репутації.

— Якщо ви навчалися за рахунок організації. У разі передчасного розрахунку можуть бути штрафні санкції у розмірі плати за навчання.

— Якщо в компанії намічається скорочення штатів. Звільнення за скороченням більш вигідно, так як при цьому передбачена виплата вихідної допомоги.

Як правильно звільнитися з роботи

Що потрібно знати про заяву на звільнення

У заяві в непохитною формі вказується, що трудовий договір розривається з ініціативи працівника і дата відходу. Аргументувати його потрібно тільки в тому випадку, якщо ви не маєте намір відпрацьовувати. У ст. 80 ТК РФ передбачені наступні причини, по яким роботодавець зобов’язаний відпустити співробітника без затримки – зарахування в очне навчальний заклад і відхід на пенсію. Позитивно можуть бути розглянуті такі факти, як:

В деяких випадках можна звільнитися без відпрацювання

— переведення дружини або чоловіка на роботу в іншу область,

— догляд за близьким родичем,

— обрання на конкурсну посаду.

Як захистити свої права при звільненні

Варто зазначити, що організації за невиконання трудового законодавства загрожують великі штрафи, тому навряд чи вона піде на такі серйозні порушення. Якщо все ж вас відмовляються відпускати, і через два тижні після подачі заяви наказ про звільнення не видано, ви можете подати скаргу у канцелярії установи. Якщо і ці заходи не привели до потрібного результату, не зволікайте зі зверненням до судових органів.

Для того, щоб підтвердити факт і дату написання заяви про звільнення:

— зробіть копію заяви, запевнивши її у відділі кадрів,

— відправте заяву цінним листом з повідомленням про вручення,

— пошліть заяву телеграмою, запевнивши свій підпис у зв’язківця.

Підняти настрій вам допоможе той факт, що за законом ви можете вимагати матеріальної компенсації, якщо затримують зарплату або не віддають трудову книжку.

Трудові спори: що потрібно знати при зверненні до суду

Які документи отримують при звільненні

В останній робочий день перевірте, видали вам всі документи:

— трудову книжку з виробленої в ній форменого записом про звільнення,

— довідку про загальну суму зарплати за три останні роки,

— довідку 2-НДФЛ.

Попереду вас напевно чекає прекрасна робота

Як оскаржити наказ про звільнення

Оскаржити наказ можна в місячний термін з дня отримання трудової книжки або копії наказу.

У позовній заяві зазначаються:

— дані звільненого працівника,

— відомості про організації,

— претензії до роботодавця.

Звільнення за власним бажанням Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що відхід з роботи стане для вас всього лише простий і необтяжливою формальністю, а також послужить запорукою до побудови успішної кар’єри в майбутньому. На нашому сайті є стаття про найбільш високооплачуваних професій. Можливо, вам буде цікаво познайомитися з нею.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: