Правильне зберігання приправ – запорука збереження їх смакових і ароматних якостей, за які ми так любимо спеції і прянощі.

Правила зберігання спецій можна позначити дуже коротко: уникати світла, вологи, спеки, а також доступу повітря та інших запахів.

Приправи та спеції - душа багатьох страв

З вищесказаного можна зробити висновок про те, що зберігати приправи найкраще в герметичних, щільно закритих непрозорих ємностях в темному, сухому і досить прохолодному місці. Зберігання спецій в пакетиках – не кращий вибір.

Ємності для спецій та приправ

— Скляні банки: не кращий вибір для відкритого зберігання спецій, але якщо є куди ці баночки прибрати подалі від світу – це буде ідеальним рішенням для запашного і гострого перцю, коріандру і інших приправ.

— Баночки для спецій – нерідко продаж спецій ведеться в баночках. Можна зберігати приправи в них же або докупити відсутні баночки схожого формату в магазині для дому.

Для збереження аромату спеції краще тримати в закритих баночках

— Спеціальна підставка для спецій – зручно, але не завжди практично. Якщо баночки прозорі – доведеться прибирати підставку в шафу.

— Бляшані баночки – непрозорі баночки краще інших підходять для зберігання кулінарних приправ. Трави і спеції в баночці з жерсті не тільки захищені від світла і запахів, але і додатково охолоджуються металом в жарку погоду.

Місце зберігання приправ і спецій

— Відкрита полиця або підставка для спецій підходить для зберігання приправ в закритих непрозорих баночках далеко від джерел тепла.

— Холодильник – якщо є вільне місце, найдорожчі спеції можна зберігати в холодильнику, але баночки краще вибрати непрозорі.

Найбільш затребувані спеції краще тримати під рукою

— В буфеті або кухонному шафці – зручно і надійно, якщо вистачає місця.

— Комора – ідеальне місце для зберігання приправ і спецій, де вони будуть захищені від тепла, вологи і світла.

Термін придатності приправ

Запасати спеції і прянощі запас не варто – невитрачений запас приправ при недотриманні правил зберігання швидко зіпсується, і доведеться знову поповнювати арсенал кулінарних добавок. Цінність ароматних трав і спецій зберігається протягом певного строку:

У господарських магазинах можна знайти спеціальні пристосування для спецій

— цілі спеції можуть зберігати запах і смак від 2 до 5 років;

— мелені спеції не варто зберігати довше 2 років;

— листові прянощі остаточно втрачають властивості за 2 роки зберігання;

— сушені овочі можна викидати вже через півроку.

Організація зберігання спецій, прянощів і приправ Редакція bestfacts.com.ua рекомендує зберігати часто використовувані спеції під рукою, а застосовуються рідко і екзотичні приправи прибирати подалі. Тобто перець мелений і лаврушка завжди повинні бути в зоні доступу, а ягоди ялівцю і барбарис краще сховати в комору.

Як правильно зберігати на кухні чай та спеції Любителів здорової їжі запрошуємо познайомитися зі статтями про те, як готувати плов і правильно маринувати капусту.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: