З’їздити у відпустку, зробити ремонт, купити холодильник: плани, знайомі багатьом. Також багатьом знайоме, як важко накопичити гроші для реалізації цих планів. У такій ситуації, мабуть, основним способом виконати свою мрію є кредит.

Щоб реалізація заповітних ідей не стала тягарем, а приносила тільки задоволення, необхідно знати основні правила отримання кредиту. Споживчі кредити можуть бути різними. Як правило, це залежить від цілей, термінів і умов одержання і погашення кредиту.

Кредит допомагає отримати бажане

Терміни та способи погашення кредиту

Цілі кредитів можуть бути наступні: на невідкладні потреби, автокредит, експрес-кредит, кредитна карта і т. д. Споживчі кредити, як правило, видаються на досить короткий термін. Найбільшою популярністю користуються споживчі кредити терміном до 1 року. Якщо ви шукаєте кредити з великим терміном погашення 5 років – це максимум, який ви зможете знайти.

Отримати невелику суму «до зарплати» можна, скориставшись микрозаймом. Велику суму на покупку житла або машини можна взяти по іпотечній програмі.

Як розрахувати сили на кредит

Способи оплати кредиту

— Внесення готівки на рахунок в банк.

— Внесення готівки в банкомат з прийому грошових коштів, так званий Cash-In.

— Якщо ви отримуєте заробітну плату на картку в цьому банку, сума платежу може списуватися автоматично.

— При наявності рахунку/карти і підключеної послуги Інтернет-банку в будь-якому банку, можна зробити переказ або налаштувати регулярний автоматичний переклад рахунок погашення кредиту.

Як вибрати банк?

На ринку представлений великий вибір кредитних установ. Для того щоб вибрати банк, можна використовувати такі способи:

— Якщо ви отримуєте зарплату через банк, дізнайтеся, чи є в нього спеціальні умови для працівників організацій – учасників зарплатних проектів. Часто для таких клієнтів надаються більш вигідні умови кредитування.

Перед підписанням кредитного договору задайте запитання

— Можна скористатися спеціальними сайтами, в яких зібрані всі кредитні програми банків. Поставивши конкретні умови, ви зможете зрозуміти, який банк вам найбільше підходить.

— Якщо ви вже брали кредит в якомусь банку, то при повторному зверненні, у разі добросовісного виконання зобов’язань у минулому, ви можете розраховувати на більш лояльні умови.

Процес отримання кредиту

В цілому процес отримання кредиту включає в себе наступні етапи:

— консультація в банку;

— збір пакету документів, необхідного для розгляду заявки за кредитом;

— розгляд банком пакета документів;

— повідомлення банком клієнта про результати розгляду його заявки;

— підписання договорів кредиту: кредитний договір, при необхідності – договори поруки, застави, договір страхування;

— отримання кредиту.

Як розрахувати суму кредиту і розмір щомісячного платежу?

Як розраховується кредит?

Платіж по кредиту може бути аннуїтетним, тобто погашення кредиту рівними сумами, і диференційованим, коли відсотки нараховуються на залишок боргу, а сума основного боргу завжди незмінна, в цьому випадку кожен наступний платіж менший за попередній. Найчастіше використовуються ануїтетні платежі. Підхід до розрахунку платежів по кредиту, як правило, єдиний для всіх банків. Не вдаючись в подробиці складної формули розрахунку, порядок розрахунку можна виразити так:

Щомісячний платіж = сума кредиту * процентна ставка * кількість днів у місяці /кількість днів у році

Що буде, якщо не платити кредит?

Як взяти кредит без поручителів?

Деякі банки пропонують кредит без поручителів. Переваги даного кредиту очевидні – вам не треба нікого просити поручитися за вас. Недоліки: значно більш висока ставка за кредитом. Ризики за такими кредитами закладені у підвищеною відсотковою ставкою. Іноді в якості альтернативного забезпечення кредитів без поручителя може бути запропонований заставу. Одним з видів кредитів без залучення поручителів є експрес-кредит.

Кредит можна взяти і без поручителів

Як взяти експрес-кредит?

Суми по експрес-кредитах, як правило, невеликі – зазвичай до 100 тисяч рублів. Експрес-кредит можна одержати як у банку, так і в торгових точках, де присутні кредитні експерти. Термін розгляду експрес-кредитів у банках – до 2-3 днів; у торгових точках – не більше години. Для розгляду таких кредитів використовується програма скорингу.

Як правило, від позичальника вимагається мінімальний пакет документів:

— паспорт (найчастіше в торгових точках це єдиний необхідний документ);

— іноді довідка про доходи позичальника, завірена копія трудової книжки і т. д.

Головна особливість експрес-кредиту в його високої вартості, іноді ефективні ставки по таким кредитам може доходити до 60%-80%.

Переоцінивши свої сили, можна зіпсувати кредитну історію

Що таке кредитна історія?

Для будь-якого банку при оцінці кредитоспроможності позичальника важливу роль грає його кредитна історія. Кредитна історія формується банками в єдиній базі даних, куди заноситься інформація про якість обслуговування клієнтом боргу. Для багатьох банків негативна кредитна історія позичальника є підставою для відмови йому в кредиті. Однак ряд банків все ж надає таким позичальникам кредит. Умови в цьому випадку бувають більш жорсткими: підвищена ставка, надання додаткової застави і т. д.

КВК Казахи — Аферист бере кредит у банку Редакція bestfacts.com.ua бажає вам фінансового благополуччя і рекомендує також познайомитися зі статтею про те, як отримати гроші швидко.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: