Ламінат — вид підлогового покриття, яке застосовують як альтернативу паркетній дошці.

Він міцний, довговічний, слабо проводить звук і не вибагливий у догляді. Крім того, укладені на підлогу ламелі виглядають красиво і вишукано. Використовуючи ламінат, можна оформити їдальню, спальню, зал, кафе, магазин та будь яке інше приміщення.

Ламінат - довговічне покриття

Особливості ламінату:

— простота монтажу;

— зносостійкість;

— легкість в догляді;

— дешевина (ламінат відносно недорогий матеріал для підлоги);

— імітація паркету, який в рази дорожче;

— хороша теплоізоляція.

Ламінат може бути настінним покриттям

За ламинатному теплій підлозі приємніше ходити, ніж по плитці. Матеріал практичний, а нові технології дають можливість впоратися з укладанням ламінату самостійно. В результаті укладання листів ламінату виходить монолітна поверхня без швів, а захисне покриття прекрасно відштовхує пил. Постійного догляду за ламінатом не потрібно, достатньо протерти його під час прибирання вологою ганчіркою або пропилососити. Щоб вибрати якісний ламінат, потрібно звертати увагу не тільки на бренд, але і клас вироби, захисне покриття і його товщину.

Ламінат, що імітує дерево, зустрічається частіше

Структура ламінованої панелі для обробки підлоги

Ламінат складається з декількох шарів:

— ДСП або ДВП;

— пара шарів паперу з декоративним малюнком;

— спеціальне захисне покриття – плівка з меламінової або акрилової смоли, яка дає захист від пилу та механічних пошкоджень;

— основа для стабілізації.

Як вибрати ламінат? Секрети від професіоналів

Який клас ламінату вибрати?

Ламинатное покриття підбирають з урахуванням приміщення, в якому воно буде укладатися. Існує кілька типів цього підлогового покриття:

1. Вологостійкий (використовують в умовах підвищеної вологості, — кухня, ванна, тераса, біля басейну).

2. Звичайний (для стандартних умов).

Ламінат можна класифікувати і по зносостійкості: чим вище клас матеріалу, тим він міцніший:

— якщо в класі перша цифра «2», то ламінат призначений для житлових приміщень; — початкова цифра класу «3», — ламінат використовують для підлог комерційних об’єктів. Наприклад, для квартири або приватного будинку купуйте 21-23 клас, а якщо приміщення має високу прохідність (скажімо, офіс, кафе, магазин), то тут потрібно обзавестися 31-33 класом.

Як вибрати ламінат і як поєднувати кольори в інтер’єрі

Важлива товщина ламінату?

Коли ви здійснюєте вибір ламелі, необхідно орієнтуватися не тільки на її клас, а й на товщину дошки. Не варто купувати ламінат для однієї кімнати від різних виробників, вони можуть відрізнятися за кольором, фактурі, товщині і виду з’єднання. Відомо, що товщина ламінату знаходиться в межах від 6-12 мм. Звичайно ж, вона впливає на температуру підлоги, звукоізоляцію і міцність. Якщо ж ви вже купили тонкий ламінат, — не біда, виправити становище допоможе тепла підлога.

Ламінат підходить для дитячої

Який тип з’єднання ламінатних панелей краще?

Виділяють два типи з’єднань ламелей:

1. Клейовою.

Цей вид ламінату дешевий. Тут панелі укладають торцями і з’єднують, використовуючи клей. Цей спосіб мінімізує зазори і значно збільшує вологостійкість.

2. Замковий.

При з’єднанні ламінату не використовують клей. Але стики панелей більш уразливі перед вологим повітрям і проливання рідини, зате підлогу завжди можна замінити або провести ремонт локально. Слід зауважити, що відремонтувати паркет набагато складніше, ніж ламінат.

Ламіноване підлогове покриття приємно на дотик

Не забудьте придбати спеціальну підкладку під ламінат, яка забезпечить хорошу амортизацію, тепло — та звукоізоляцію. Вона може бути корковою або пенополиэтиленовой. Перший варіант забезпечує хороший рівень ізоляції, але на підкладці може збиратися конденсат, який здатний зіпсувати підлогове покриття. А ось пенополиэтиленовая підкладка гірше тримає форму, зате коштує дешевше і не накопичує вологу.

Разом з ламінатом необхідно купити підкладку

Правила вибору ламінату

1. Коли ви прийшли в магазин, задайте продавцеві питання не «що ви порадите?», а що у вас є?». Ви повинні розуміти, що продавець завжди буде радити, що вигідно йому, а не те, що на руку вам.

2. Не потрібно купувати В-бренди, тобто допоміжні колекції, які спеціально створені з метою здешевити товар за рахунок гіршої якості.

3. Проводячи розрахунок підлогового покриття, завжди беріть його з запасом (+15-20%).

Із залишків ламінату можна зробити кашпо

4. Обов’язково дізнайтесь детальніше про доставку. І якщо вона входить в вартість товару, не зупиняйтеся відразу ж реченні цього магазину, — бути може, у конкурентів буде дешевше, а транспортування ви вже якось самі організуєте.

5. Дізнайтеся, чи є можливість здати назад не розпаковані пачки, які вам не знадобилися.

6. Відразу ж купуйте до ламінату підкладку, куточки, додаткові вставки, плінтуса.

7. Поцікавтеся, як буде діяти продавець у разі настання гарантійного випадку. Обов’язково зберігайте чеки і накладні на ламінат.

Вибирайте ламінат з фаскою (імітацією під дерево), яка виглядає натурально і візуально прибирає стики між панелями. Не женіться за дешевим ламінатом, швидше за все він буде незадовільної якості.

Російський ламінат: антикризовий огляд Редакція, bestfacts.com.ua вважає, ламінат — підлоговим покриттям з масою переваг, які ви обов’язково оціните. Тим же, хто сумнівається купувати ламінат або паркетну дошку, ми рекомендуємо познайомитися з нашою наступною статтею.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: