Кава – це шикарний напій, який допомагає нам прокинутися вранці і допомагає боротися з втомою протягом довгого робочого дня.

Щоб завжди мати чашечку ароматного напою під рукою, не обійтися без трьох речей – води, каву, кавоварки. Вибрати «правильну» кавоварку для домашнього користування нескладно, якщо знати технічні, експлуатаційні характеристики цього агрегату і відразу визначити його цільове призначення. Фахівці розповіли, на що варто звернути увагу.

Кава-машина зварить ароматний кави за пару хвилин

На вартість конкретної моделі впливає наявність системи програмування, дисплей, функція «швидка пара», дубльований бойлер, продуктивність, автопідігрів підстави для чашок з вже готовим кави, наявність системи «автокапучино», дизайн корпусу, матеріал (нержавіюча сталь, харчовий пластик).

Яка кавоварка краще?

Глибина аромату кавового напою і витончені нотки розкриваються за умови, що він був правильно заварений. Унікальні сучасні кавоварки різних типів дозволяють розкрити бездоганний аромат і незабутні смакові якості кави, здатного подолати втому і зарядитися енергією.

Існує кілька різновидів кавоварок. Найбільш популярні:

— Краплинні. Принцип роботи фільтраційних кавоварок заснований на тому, що нагріта до 95 градусів вода по краплі просочується у фільтр з меленою кавою, витягуючи з нього смакові і ароматичні речовини. Різноманітний матеріал фільтра для такого агрегату. Одноразовий паперовий екологічний, але вимагає щоденної заміни. Популярний нейлоновий розрахований на шістдесят заварювань. Так званий «золотий» фільтр являє собою штучне полотно, вкрите шаром нітриду титану.

Крапельна кавоварка миється легше,ніж ріжкова

— Ріжкові (еспресо-кавоварки). Вони складніше і дорожче. У такий кавоварці можна приготувати і капучіно, оскільки апарат обладнаний режимом «пар» для збивання молока. Кавоварки-еспресо, в свою чергу, поділяються на Pump-Espresso і Steam-Espresso.

Steam-Espresso – це домашні кавомашини, розраховані на приготування двох-чотирьох чашок кави. Тиск там низька, близько чотирьох бар, і процес приготування кави кілька повільний. Кавоварки доводять воду до кипіння, а коли вона переходить в пар, відкривається клапан і вода проходить через шар кави.

Ріжкова кавоварка менше витрачає кави, ніж крапельна

Pump-Espresso сконструйовані за більш досконалого принципу. Електромагнітний насос нагнітає тиск в бойлері, холодна вода нагрівається і проходить через каву. Якість отриманого напою вважається більш високим, тому що температура не перевищує оптимальні дев’яносто градусів.

— Гейзерні кавоварки встигли заслужити визнання любителів кави у всьому світі. Їх особливістю є гейзер, розпилюючи гарячу воду над шаром подрібненої кави. Такі машини складаються з відсіків: під питну воду, під мелену каву і під готовий напій. Кава поміщають в спеціальний блок, в заварочную камеру заливається вода. Коли вона починає кипіти, то під тиском разом з парою проштовхується через мелену каву. Це дозволяє витягти з ароматних зерен максимум смакових якостей.

Гейзерні кавоварки відносно недорогі

— Французький прес або плунжер — кавоварка, в якій можна досить швидко і легко приготувати каву, наполягаючи і віджимаючи мелені зерна. Вона являє собою пластмасовий або скляний корпус з об’ємом 0,33, 0,5 або 1 літр.

Стакан закривається кришкою з поршнем (плунжером) із закріпленим фільтром. Цей найбільш дбайливий метод заварювання, тому він підходить для приготування самого дорогого кави. Плунжер підійде для професійних дегустацій, завдяки особливості повною мірою розкривати ароматичні, смакові характеристики кави. Перевагою френч-преса є можливість одночасного додавання у мелену каву будь-яких спецій для заварювання ароматного напою.

Плунжер - найпростіша кавоварка

— Електричні турки зберегли обриси мідної джезви. Пристрій складається з декількох частин: турки з нагрівальним елементом і спеціальної підставки з контактами. Прилад має характерне звуження верхньої частини, що дозволяє зберегти особливий, тонкий аромат і смак кави. Піднімається піна, яка накопичується в вузькій шийці турки, виключає випаровування ароматичних фракцій. Електричні турки містять потужні нагрівальні елементи, що дозволяють воді закипати протягом лічених хвилин.

Електричні турки відрізняються високою потужністю

— Капсульні кавоварки краще за інших справляються з приготування еспресо: унікальна система використання капсул дозволяє приготувати відмінний кави дуже швидко. Капсули містять точно отмеренную, герметично запечатану порцію меленої кави, що є запорукою бездоганного, високої якості напою. Основні частини капсульної кавоварки: бойлер, бак для води, помпа. Іноді є парова трубка для приготування піни для капучіно.

Капсульна кавоварка приготує кілька варіантів напою

— Комбіновані кавомашини є ідеальним приладом для справжніх цінителів ароматної кави і любителів поекспериментувати з напоєм. Вони поєднують одночасно кавомолку і кавоварку. Переваги приладу — він може використовуватися для кип’ятіння води, а також для приготування кави із зерен або меленого порошку. Бак оснащується фільтром для повноцінного очищення питної води. Принцип роботи машини: ріжок виймають, засипають у нього мелену каву, утрамбовують і вставляють назад. Багатофункціональний прилад часто використовується в кафе і на фуршетах, так як дозволяє приготувати кілька чашок кави одночасно.

Як вибрати кавоварку? Яку краще купити

Яка кавова машина підійде для офісу або бару?

Для офісів підійдуть стандартні кавомашини, які можуть за раз робити дві або чотири чашки кави. Для нічних клубів, ресторанів, кафе і барів краще вибрати професійний апарат з бойлера ємністю не менше десяти літрів – для швидкого обслуговування великого потоку клієнтів. Такі машини мають багатофункціональне меню, що дозволяє готувати каву на будь-який смак.

Як вибрати кавоварку або кавоварку для офісу? Редакція сайту «bestfacts.com.ua» сподівається на те, що, купивши відповідну кавоварку, ви будете насолоджуватися смаком і ароматом чудового напою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: