Це проблема з кожним роком стає все більш серйозною і загрозливої екологічної обстановці. Щорічно утворюються мільярди тонн різних відходів, основну частину яких складає побутове сміття.

Види побутового сміття

Основними видами побутового сміття є харчові відходи, різноманітні упаковки, зроблені з картону і паперу, пластмаса, металеві банки і скло. В минулому такого розмаїття упаковок не було, тому і відходів було набагато менше. Проблема в тому, що багато матеріалів, які потрапляють у відходи, взагалі не розкладаються, або цей процес триває десятки або навіть сотні років. Крім того, процес розкладання суттєво забруднює навколишнє середовище, що негативно впливає на все живе. Кращим способом позбутися цього негативного впливу є утилізація побутових відходів. Для цього потрібно організувати сортування сміття.

Із-за людської діяльності в океанах формуються плавучі острови з сміття

Як сортувати сміття вдома?

Якщо ваша керуюча компанія перейнялася проблемою, пов’язаною з вивезенням та утилізацією відходів і виставила перед будинком контейнери, призначені для окремого збору скла, харчових відходів, паперу, пластику і металевих банок, вам доведеться сортувати сміття вдома. Як це зробити?. Збирайте відходи окремо за видами і викидайте їх у спеціально відведені контейнери. Це набагато полегшить процес утилізації. Придбайте для цього саморазлагающиеся пакети з поліетилену.

Сортування сміття, його роздільна утилізація і переробка дозволяють не забруднювати природу

Як правильно утилізувати сміття

Утилізація відходів законом перекладена на плечі влади. Найпоширеніший спосіб – це вивіз сміття на полігони відходів (звалища). На цьому зазвичай все закінчується. Про шкоду цього способу навіть говорити не варто. Наступний спосіб – спалювання. Шкоди від нього також суттєвий. При згорянні пластик, спеціально оброблений пакувальний картон виділяють в повітря стільки ж шкідливих речовин, що скоро всі лісові насадження не зможуть з ними впоратися. Найбільш прийнятний спосіб – вторинна переробка з подальшим використанням матеріалів. Але чи багато можна назвати населених пунктів, де це організовано?

Редакція bestfacts.com.ua закликає відповідально ставиться до навколишнього середовища і проявляти більше уваги до матеріалів, з яких виготовлені до популярні споживчі товари.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: