Будь-який власник будинку напевно неодноразово стикався з питанням утеплення свого житла.

Адже так добре жити в комфортному і безпечному будинку, не піклуючись про те, як прогріти кімнати і чим за це потім платити. До такого питання потрібно підходити комплексно, продумуючи деталі заздалегідь. Ми дамо вам кілька основних порад, щоб ви змогли з легкістю утеплити будинок.

Як утеплити стіни будинку?

Утеплювати стіни можна з двох сторін – з зовнішньої і внутрішньої. Можна робити це окремо, а можна і відразу, для досягнення кращого ефекту. Внутрішнє утеплення стін проводять трьома способами:

— прикріплюють теплоізоляційний матеріал на стіну за допомогою клейового розчину і потім покривають штукатуркою;

-формують тришарову невентильовану стіну;

-монтують вентильований фасад.

Практичні поради по утепленню стін Зовнішньо утеплення відбувається з допомогою кріплення плит або блоків з такого матеріалу, як мінвата, пінопласт, пінополістирол, пінополіуретан, базові плити, утеплювач на основі целюлози і т. д. Перш ніж підійти до питання утеплення стін, потрібно оцінити, який результат хочете отримати, який матеріал хочете використовувати і які фінансові витрати готові нести.

Як утеплити фасад?

Першим кроком є вибір матеріалу. Це може бути мінеральна вата або пінопласт. Потім необхідно підготувати саму поверхню:

— зняти всі виступаючі предмети й системи комунікації, які потрапляють в площину стіни;

— перевірити поверхню стіни на предмет нерівностей, якщо вони великі – то усунути їх, якщо дрібні – то позначити крейдою;

— також зі стін необхідно видалити грибок, жир, лупиться фарбу, цвіль, масляні плями або іржу;

— закрити тріщини, які більше 2 мм

Існують декілька технологій утеплення фасадів

Після цього зміцнюється цокольний карниз, який кріпиться профіль і встановлюються зовнішні підвіконня. Потім відбувається кріплення утеплювача до самого фасаду.

Як утеплити стелю?

Утеплювати стелю можна наступними матеріалами: пінофолом, пінопластом, пінополістиролом, мінеральною ватою або тирсою (підходить для алергіків). Для внутрішнього утеплення використовуються паропроникні матеріали, для зовнішнього паронепроникні. Для утеплення всередині будинку відмінно підійде мінеральна вата в поєднанні з підвісними стелями. Для зовнішнього утеплення стелі краще використовувати пінопласт. Якщо враховувати фінансову вигідність, то зовнішнє утеплення буде більш раціональним, також сам монтаж проводитися простіше. Але кожен власник будинку вирішує сам, як йому буде комфортніше боротися з теплопотерей житла.

Стеля можна утеплити мінеральною ватою

Як утеплити дах будинку?

Дахи діляться на плоскі і скатні. Кожна з них утеплюється по-своєму. Місце під скатної дахом зазвичай використовується як додаткова кімната. Спочатку потрібно провести перевірку всієї даху і зробити ремонт там, де це потрібно. Для скатної даху відмінно підійде пінополістирол і інші види рулонних утеплювачів. Для плоских дахів кращим варіантом буде базальтова мінеральна вата, яка відрізняється своєю довговічністю і пожежобезпечність. Варто врахувати, що утеплювати дах стоїть в тому будинку, де відсутня утеплення стелі, але при цьому вироблено утеплення всього будинку, підлоги, вікон і т. д. В іншому випадку витрати будуть марні.

Утеплення даху ватою ROCKWOOL

Як утеплити вікна?

Існує кілька способів утеплення вікон:

• Газета і паперові смужки. Старий і далеко не кращий спосіб, адже газету потім досить важко прибрати, так і сліди часто від неї залишаються.

• Вата і спеціальна стрічка для заклеювання вікон. Дуже зручний і дешевий спосіб, після якого не залишається сліду.

Утеплюючи будинок, не можна залишити без уваги вікна

• Поролон і скотч. Такий же спосіб, як і попередній, тільки замість вати поролон.

• Парафін. Розплавлений парафін набирають у шприц і зашпаровують їм всі щілини й діри.

• Теплозберігаюча плівка. Досить зручний спосіб, але вимагає уважного підходу.

• Монтажна піна. Відмінно підходить для утеплення віконних прорізів.

Редакція bestfacts.com.ua сподівається, що наша стаття допоможе вам зробити ваш будинок більш теплим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: