З віком людський організм зношується. Відбуваються зміни в будові хребта, з’являється скутість рухів, біль у спині, напругу в шиї. Це ознаки остеохондрозу.

Останнім часом захворювання значно «помолодшав». Виною тому малорухливий спосіб життя, неправильна постава при тривалому сидінні за комп’ютером.

Пози при остеохондрозі

Поза під час сну повинна забезпечити зниження навантаження на хребет і шию.

На спині. Лежати треба на рівній, твердій, але не твердої поверхні, щоб збереглися природні вигини спини. Якщо відчуваєте болю в хребті, можна під коліна підкласти м’який валик. Це зменшить розтягнення нервів і зніме хворобливі відчуття. Подушка не повинна бути високою, щоб не було перегину в області шиї.

Поза ембріона (на боці з зігнутими в колінах ногами) дозволяє хребту розслабитися. Голова в цьому випадку повинна лежати на подушці, а плече спиратися на матрац.

Поза ембріона дозволить розслабитися хворого на остеохондроз хребта

На животі. Із-за болів в спині, деякі змушені спати, лежачи на животі. Щоб уникнути прогинання спини, слід підкласти під низ живота подушку. Але слід пам’ятати, що «на животі» не найкраща поза для здорового сну.

Який матрац потрібен при остеохондрозі?

Матрац повинен повинен бути пружним і еластичним. Це дозволить хребта під час сну зберігати свої природні фізіологічні вигини, а м’язам бути розслабленими. Серія безпружинних матраців Lonax, спеціально розроблена для людей із захворюваннями хребта, відповідає всім цим вимогам.

Немає універсального ортопедичного матраца на всі випадки. Хворому треба враховувати його індивідуальні проблеми з хребтом. В магазині ортопедичних матраців «MATRAS.RU» великий вибір безпружинних латексних матраців різного ступеня жорсткості. Чим вища маса тіла людини, тим жорсткіше повинен бути матрац.

Як можна спати хворим на остеохондроз?

Не можна спати:

  1. на м’яких перинах;
  2. на пружинних матрацах;
  3. на розкладачках;
  4. на гидроматрасах;
  5. у гамаках.

Існує помилкова думка, що хворим на остеохондроз краще спати на голих дошках. Така «постіль» тільки нашкодить. Від лежання на голих дошках хребет може ще більше деформуватися.

При остеохондрозі не можна спати на дуже м'якій постелі — і на занадто жорсткою

Щоб уникнути загострення захворювання, слід пам’ятати правило:

Підстава ліжка має бути твердим і рівним, а матрац еластичним, ортопедичним.

Редакція bestfacts.com.ua радить дбайливо ставиться до здоров’я хребта.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: